Help - Search - Members - Calendar
Full Version: niste sfaturi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
50NIGGAZ
salutare!am o super nova si m-am gandit s-o vand si sa ma duc in Germania sa-mi cumpar un bmw 320 sau 325 de prin 92'-93,ca am vazut ca e cam 1.500 dar,acum nu stiu care e mai bun,ce consum are,cati cai are,cat e de mare motoru si mai ales daca e benzina sau diesel.As vrea niste sfaturi,descrieri ca sa pot alege confused.gif
BRAC
La BMW , in general, ultimile doua cifre reprezinta cilindreea motorului adica 320 inseamna 2.0litri , 325 inseamna 2.5 litri.Pentru litere daca se termina in "i" inseamna benzina daca se termina in "d" , "tds"inseamna diesel.
Chelos
MARE GRIJA!!!!
Anii aia.....o sa agsesti masina CU INDULGENTA norma de poluare Euro2 si cel mai Probabil Euro1.....
Iti dau niste exemple. Am calculat taxa de poluare, fi atent:
BMW 316 an 1993 motor 1.600cm3 noxe 170 Norma de poluare Euro1 - aproximativ 2000E (cu marja de eroare 100e )
Euro2 - aproximativ 1000E (marja de eroare 100e)
BMW 318 motor 1.800 cm3 noxe 170 an 93 Euro1 - 2600E
Euro2 - 1200E
Cu cat e mai veche masina taxa este mai ieftina. Cu cat este un euro mai mare de la 1 in sus, taxa este mai ieftina.
In concluzie de ce sa dai pe taxa auto cat dai pe masina sau chiar mai mult???
Masina e foarte veche...sunt 15 ani....o sa inceapa sa se deterioreze piesele...nu se prea merita...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.