Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Idee tampita sau nu?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
ariciumba
Va salut

Am un Colt 1.5 cu facelift ( eleron, jante 16 , stopuri negre etc.) , de cand mi l-am luat imi doresc sa-mi schimb jantele cu unele negre ..e obsesia mea. Cum masina m-a dus pe la 13 500 euro , bugetul meu este afectat vizibil whistling.gif . Zilele astea mi-a venit o idee-proasta in opinia mea..dar hai sa cerem si parerea altora : Ma gandeam sa duc jantele la vopsitorie..am inteles ca exista firme specializate care isi fac treba bine . Intrebare : este indicat? Se va duce vopseaua repede de pe ele? astept pareri!


merci
marius_lancer
O scurta poveste:
In cursul anului, o caruta a intrat in mine. Mare Ghinion!!!
Norocul meu a fost ca a intrat in roata, si mi-a zgariat janta si aripa. Am fost la asigurare, am primit OK-ul pentru reparatii janta si aripa, precum si recomandare de service. Din motive lesne de inteles, am ales M Car.
Recomandarea celor din service a fost sa repar numai vopseaua de la aripa. totodata mi-au zis ca vopseaua de pe janta sare usor.

Acum, o recomandare pt tine:
Daca te hotarasti sa iti vopsesti jantele, ai grija cum parchezi masina. Orice atingere de bordura, pe langa mici zgarieturi, va produce o MARE DEGRADARE ESTETICA. Plimba-te prin parcare la Carrefour si arunca o privire la jenti. Dupa aia sa iti inchipui ca ar fi vopsite inchis, si pe dedesubt ar fi o culoare deschisa.
ariciumba
QUOTE(marius_lancer @ Dec 8 2007, 08:12 AM) *
O scurta poveste:
In cursul anului, o caruta a intrat in mine. Mare Ghinion!!!
Norocul meu a fost ca a intrat in roata, si mi-a zgariat janta si aripa. Am fost la asigurare, am primit OK-ul pentru reparatii janta si aripa, precum si recomandare de service. Din motive lesne de inteles, am ales M Car.
Recomandarea celor din service a fost sa repar numai vopseaua de la aripa. totodata mi-au zis ca vopseaua de pe janta sare usor.

Acum, o recomandare pt tine:
Daca te hotarasti sa iti vopsesti jantele, ai grija cum parchezi masina. Orice atingere de bordura, pe langa mici zgarieturi, va produce o MARE DEGRADARE ESTETICA. Plimba-te prin parcare la Carrefour si arunca o privire la jenti. Dupa aia sa iti inchipui ca ar fi vopsite inchis, si pe dedesubt ar fi o culoare deschisa.


Ai dreptate, am sa astept sa fac rost de bani pt. jante negre noi . Merci pentru sfat. Dupa cum am zis cand am deschis topicul , mi se pare o idee proasta.
Daca mai aveti pareri as fi recunoscator sa mi le impartasiti si mie!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.