Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme OCTAVIA 2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
a lin
Salutare all!

Detin OCTAVIA2 1,9 TDI din februarie 2007 si de ceva timp am inceput sa am probleme cu ea

1.prima chestie constatata a fost un defect la dispay-ul din dreapta al climei
2.a doua de cca 1 luna se aude un zgomot fin la rotile din fata cand iau viraj dar numai cand masina este rece
3.a treia , acum 2 saptamani cand eram la spalatorie cu masina am gasit apa in portbagaj in compartimentul rotii de rezerva (cca 3-4 l ) ??! am scos apa si am sters intrebandu-ma cum a ajuns acolo,ma rog , din acel moment nu am mai verificat dar astazi dupa un drum de cca 100 km pe ploaie am gasit in portbagaj umed si cand am ridicat mocheta am vazut ca in compartimentul rotii de rezerva este apa pe 1/2 plin wallbash.gif
Daca a mai intampinat careva situatia asta sa-mi spuna cum a rezolvat pls.

HELP ! HELP ! HELP!
Daniel65671
La problema 3, o parere de pe margine: du-o la un service, ridic-o si verifica pe dedesupt daca nu ai vreo gaura in oala de la roata, prin care sa intre apa si astup-o cu ceva, eventual cu mastic.
DORU
Salutare !

Ai nevoie de o constatare pe rampa. La 2 e posibil sa fie vreun rulment. Se aude numai pe o singura parte la viraj?
La 1 - daca esti in garantie - se va rezolva la Skoda.
a lin
Multumesc pentru sugestii.
Doru , ma poti ajuta in acest sens ?
La PVEST nu mai am incredere imi par superficiali.
DORU
Te pot ajuta cu o programare in service. Ai MP.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.