Help - Search - Members - Calendar
Full Version: revizie de 1000km ignis benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
ignisGLX
Am si eu o intrebare de blonda:
La suzuki ignis 1.3 benzina exista revizie de 1000km?
Intreb pt. ca mi-am cumparat un astfel de "urias" si acusica fac cu el 1000km.
Cand am ridicat-o de la Bucuresti nu retin sa-mi fi spus cineva de o asemenea revizie.
A fost cineva ( din IASI in special) la o astfel de revizie cu masinuta?
Multumesc anticipat....!
Hoinar
QUOTE(ignisGLX @ Dec 6 2007, 01:51 PM) *
Am si eu o intrebare de blonda:
La suzuki ignis 1.3 benzina exista revizie de 1000km?
Intreb pt. ca mi-am cumparat un astfel de "urias" si acusica fac cu el 1000km.
Cand am ridicat-o de la Bucuresti nu retin sa-mi fi spus cineva de o asemenea revizie.
A fost cineva ( din IASI in special) la o astfel de revizie cu masinuta?
Multumesc anticipat....!


Vezi ca in caietul de service trebuie sa ai notat. Daca acolo scrie de revizie la 1000 de km, atunci trebuie s-o faci. In principiu, aceasta revizie e una de suprafata (verifica mai mult partea electrica si te intreaba pe tine daca ai observat vreo problema)...
bbogdanmircea
despre revizie nu stiu nimik.
la cat m multi km fara probleme si sper ca de la vara sa cresc si eu cu unu numarul Ignis-urilor din Iasi, care by the way sunt din ce in ce mai multe!
stefan96343
se face o "revizie" la 1000 km la suzuki, una ochiometrica as spune. uita sa nu fie suruburi slabite sa nu fie nimic suspect
e gratuita
SXtelu
QUOTE(ignisGLX @ Dec 6 2007, 01:51 PM) *
Am si eu o intrebare de blonda:
La suzuki ignis 1.3 benzina exista revizie de 1000km?
Intreb pt. ca mi-am cumparat un astfel de "urias" si acusica fac cu el 1000km.
Cand am ridicat-o de la Bucuresti nu retin sa-mi fi spus cineva de o asemenea revizie.
A fost cineva ( din IASI in special) la o astfel de revizie cu masinuta?
Multumesc anticipat....!

Eu am facut revizia de 1000 km in Iasi, la un service in zona spitalului Nicolina (S.C. DOLLY parca).E gratuita, masina a fost ridicata pe elevator, inspectata, mai mule piulite strinde la trenul de rulare, verificat frina de mina la cererea mea, probe de drum pt ca aveam o problema la cutia de viteze, intrebari si recomandari.Programarea am facut-o la telefon 0232.246444 (401.411).SUCCES !
ignisGLX
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!
bbogdanmircea, vezi ca ti-am raspuns la privat. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.