Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitionare VW New Beetle !
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
garfield
Va salut stimati colegi de forum,

am comandat in urma cu 2 luni un VW NEW Beetle 1.6 CP (plus cateva optionale suplimentare si vopsea metalizata) si as vrea sa va cer parerea cu privire la hibele si problemele acestui autoturism.
Stiti cumva daca exista probleme sau slabiciuni specifice? La ce ar trebui sa ma astept?
Exista diferente de calitate data fiind asamblarea autoturismului in Mexic??
Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare parerile voastre.

ionut1410
poi daca nu mainsel tehnica e golf 4 deci problemele specifice golf (nu prea multe)

cat despre faza cum mexicul AAA din cate stiu eu in mexic se fabrica maisini pt statele unite si la ei tre sa fie ieftina puternica si dupa aia buna dar speram ca macar partea tehnica sa fie europeana si sa nu fie facuta pe la mexicani!!!

a si ca ideie SH era o afacere ffffffff profitabila se vand aproape pe nimica in germania!
garfield
QUOTE(ionut1410 @ Dec 5 2007, 07:27 PM) *
poi daca nu mainsel tehnica e golf 4 deci problemele specifice golf (nu prea multe)

cat despre faza cum mexicul AAA din cate stiu eu in mexic se fabrica maisini pt statele unite si la ei tre sa fie ieftina puternica si dupa aia buna dar speram ca macar partea tehnica sa fie europeana si sa nu fie facuta pe la mexicani!!!

a si ca ideie SH era o afacere ffffffff profitabila se vand aproape pe nimica in germania!



L-am achizitionat...Este adus din Germania cu 0 km....Vad ca nu v-ati inghesuit la sfaturi...Stiu ca e o masina destul de rara, scumpa si ne-preferata de romani dar speram totusi in ceva consiliere de la voi...
Ma rog...Va voi tine la curent pe parcurs ce buburuza va inghiti km...
zdeno114201
QUOTE (garfield @ Dec 12 2007, 12:18 PM) *
QUOTE (ionut1410 @ Dec 5 2007, 07:27 PM) *
poi daca nu mainsel tehnica e golf 4 deci problemele specifice golf (nu prea multe)

cat despre faza cum mexicul AAA din cate stiu eu in mexic se fabrica maisini pt statele unite si la ei tre sa fie ieftina puternica si dupa aia buna dar speram ca macar partea tehnica sa fie europeana si sa nu fie facuta pe la mexicani!!!

a si ca ideie SH era o afacere ffffffff profitabila se vand aproape pe nimica in germania!



L-am achizitionat...Este adus din Germania cu 0 km....Vad ca nu v-ati inghesuit la sfaturi...Stiu ca e o masina destul de rara, scumpa si ne-preferata de romani dar speram totusi in ceva consiliere de la voi...
Ma rog...Va voi tine la curent pe parcurs ce buburuza va inghiti km...


garfield,

cred ca obtineai mai multe raspunsuri daca postai la Fani VW New Beetle.
Am si eu un new beetle si nu am probleme cu ea deloc. aceste masini se fabrica NUMAI in Mexic, pe linii separate: America si Restul Lumii. Cele pt USA le recunosti usor pt ca locul pt numar in spoilerul spate este patrat. la celelalte este cel obisnuit si au cutie automata cu motor de 2 litri minimum.

ai dreptate ca e o masina rara ... rolleyes.gif "pour le connaiseurs" si chiar trebuie sa iti placa.
sa auzim numai de bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.