Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scoateti reclama!
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Pages: 1, 2, 3
vali44
Indraznesc sa va rog sa scoateti reclama drogatului asta ... dupa ce ca este obositoare , nici nu-mi da voie sa trec peste ea ! Nu cred ca-si are locul printre noi un individ de acest fel ! Multumesc administratorilor pentru intelegere .
admin
Despre ce reclama vorbesti?
vali44
QUOTE (admin @ Nov 9 2009, 10:26 AM) *
Despre ce reclama vorbesti?


Despre reclama *comorii nationale* ... PUYA !!!!
admin
Am ascultat o piesa la radio, mi-a placut chiar daca eu nu's un fan al genului, le zice bine:) Cred ca nu va mai aparea mult reclama, rabdare:)
Diesel
Mda, e foarte rau cand ti se spune sa nu te mai uiti la toate prostiile la tv smile.gif bine ca macar n-are sunet.

Eu va rog sa faceti ceva cu reclama la Mazda, ca ma rupe la procesor. Ah si aia cu Romtelecom se suprapune peste altele si ajung sa fie 2 bannere in loc de unul. (folosesc Google Chrome stable)
admin
E un bug la codurile bannerelor, le-am zis sa repare. Cat despre scos... rolleyes.gif
Hoinar
E superb Firefox-ul cu Add blocker.
V-am povestit de el? E un browser free, foarte fain de folosit. E destul de simpatic si reuseste sa protejeze si procesorul... tongue.gif
FAR EASTERN
Nu-i "Ad blocker""???
Hoinar
QUOTE (FAR EASTERN @ Nov 10 2009, 02:58 PM) *
Nu-i "Ad blocker""???

E chiar add-on-ul AdBlock Plus tongue.gif.

PS: pardon, am gresit eu numele, da' asta nu-i schimba valoarea smile.gif
FAR EASTERN
QUOTE (Hoinar @ Nov 10 2009, 05:58 PM) *
PS: pardon, am gresit eu numele, ... smile.gif

Pai se poate domnu'???? whistling.gif
T u d o r
Yep. Firefox si adblocu' rulz. nici nu stiu despre ce vorbesc colegii aici. biggrin.gif
Mariustom
Văzând asta:

m-am gândit că se leagă wink.gif cu ...
CITAT(vali44 @ Nov 7 2009, 12:42 PM) *
Indraznesc sa va rog sa scoateti reclama drogatului asta ... dupa ce ca este obositoare , nici nu-mi da voie sa trec peste ea ! Nu cred ca-si are locul printre noi un individ de acest fel ! Multumesc administratorilor pentru intelegere .

CITAT(vali44 @ Nov 9 2009, 01:07 PM) *
CITAT(admin @ Nov 9 2009, 10:26 AM) *
Despre ce reclama vorbesti?

Despre reclama *comorii nationale* ... PUYA !!!!

22nst
AAAAAAAAAAH!!!

NU MAI POT!!!!

MA DISPERA PORCARIA AIA DE RECLAMA CU NISSAN. SA FACA CINEVA CEVA CU EA SA NU MI SE MAI INTINDA PE TOT ECRANUL!!!

NU MAI SUPORT!!!

G e o r g e
firefox + noscript + adblock smile.gif in 2 minute vei fi salvat wink.gif

sau flock pentru mac ... + cele de mai sus.
Mariustom
+ 1 wallbash.gif angry.gif

La ce a zis 22nst

@George: și cei care-s pe Opera ? confused.gif
22nst
Ohooo, a mers biggrin.gif

Bravo Jorj!

Mariustom, multumesc pentru sustinere.
Diesel
Pe Opera e click dreapta, block content, alegi bannerul si la revedere.
Eu pe Gugle Chrome sunt in dificultate. Ma deranjeaza in mod serios astea care se imprastie. Restul sunt ok.
Legionaru'
La mine merge doar cu noscript.
pmhoria
10x George pt noscript thumbsup.gif
Eram pe punctul sa-mi iau un "Cashcai" numai sa scap de banner-ul ala smile.gif
Mariustom
CITAT(Diesel @ Nov 16 2009, 09:44 PM) *
Pe Opera e click dreapta, block content, alegi bannerul si la revedere.
...

yes.gif Să fii sănătos, merci smile.gif thumbsup.gif
G e o r g e
legionare , merge doar cu noscript, dar daca vrei sa scapi si de poze instalezi si adblock wink.gif

apoi right click + adblock pe imagine / site / blabla bla
Diesel
Revenim la eternul subiect al reclamelor.

Nissan si masinile care fac breakdance au invadat ecranul. Ca sa imi domolesc iritarea am incercat sa dau click si nu a mers. Am clickuit atat butonul de close cat si restul reclamei. Devenisem curios in legatura cu preturile mastodontilor si chiar vroiam sa ajung undeva cu click-ul ala.

Deci problema mea nu este prezenta reclamei, ci faptul ca e d-aia care se imprastie pe tot ecranul si nici macar nu e functionala.

Browserul: Chrome 4 (versiunea stabila care stie si extensii dar mi-e lene sa ii pun adblock)
mike.omega
Chrome sucks! Ti-am mai zis tongue.gif
G e o r g e
eu folosesc safari si ma omoara reclama aia . iar trec la firefox + adblock , dar intrebarea mea e DE CE ?

cand o sa vad si eu o actiune masini.ro in urma reclamelor (si sa lasam la o parte aia cu pozele din iarna ca nu am mai auzit nimic de ea in afara de alte banere) . oricum , ma pot bucura ca exista macar initiativa pe cand mai demult nu exista nimic. hai ca puteti mai mult.

si faceti reclama ca macar daca se insira pe tot ecraul , cand se strange sa poti da click pe linkurile din spatele ei ... adica primele linkuri din new posts nu pot fi accesate ca pe acolo a astat reclama.
drabisan
O sa ziceti ca-s avocatul diavolului si poate ca sint.
Eu continui sa folosesc IE8. N-am de ce sa nu-l folosesc. E un browser ok. Punct! M-am ars cu versiunea de Firefox care halea memorie pe banda, problema rezolvata dupa enshpe luni...
De dragul forumului astuia am adaugat la IE un plugin free. Ca sa omoare genul ala de reclame care curg pe ecran. Dimineata, cind am citit postul lui Diesel, am devenit si mai incintat! Habar nu am despre ce reclama vorbiti! Deci sint progamatori pe planeta care apreciaza IE-ul, dar nu apreciaza reclamele agresive.
Diesel
Problema nu este ca apare reclama, ca uite asa mai vedem o noutate, mai facem un misto, ne informam un pic si e ok. Problema e ca reclama se imprastie si nu merge sa dau click nici ca sa o inchid, nici ca sa vad mai multe detalii despre produs. Tot am zis ca vreau alta masina, poate imi iau QQ 36182451.gif

PS: hai sa nu ne laudam browserele ca nu e cazul wink.gif
klm
CITAT(G e o r g e @ Nov 16 2009, 10:12 PM) *
firefox + noscript + adblock smile.gif  in 2 minute vei fi salvat



FF 3.6 are o problema cu IPB-ul  penru care momentan nu exista rezolvare in sensul ca nu se poate scrie un reply (se poate raspunde doar cu fast reply); din pacate FF este singurul browser in care IPB-ul functioneaza bine.

mike.omega
QUOTE (drabisan @ Feb 6 2010, 03:59 PM) *
Deci sint progamatori pe planeta care apreciaza IE-ul, dar nu apreciaza reclamele agresive.

Fara suparare, te simti singur?! biggrin.gif

Personal folosesc de ani buni de zile opera(versiunea 10 sau care naiba e aia ultima smile.gif ) si nu-mi apare reclama de care ziceti voi si nici nu imi apare mesajul cum ca ar bloca ceva cand deschid forumul. Nici cu opel all pop up's nu merge....
admin
QUOTE (Diesel @ Feb 6 2010, 11:59 AM) *
Revenim la eternul subiect al reclamelor.

Nissan si masinile care fac breakdance au invadat ecranul. Ca sa imi domolesc iritarea am incercat sa dau click si nu a mers.




Poate nu e reclama man, e teaser smile.gif)
alias
Asa antireclama n-am mai vazut de mult. Cei care nu stiu, sau nu e treaba lor sa-si configureze browserele nu-si vor cumpara Nisan in veci smile.gif)
Diesel
A trecut faza cu teaserul, acum daca dai click pe reclama te duce unde trebuie si functioneaza si butonul de close. Functioneaza defectuos ca dupa 10-15sec se imprastie din nou reclama. Oricum sunt multumit biggrin.gif

Am vazut preturile masinilor, ca asta ma interesa, dar nu merita efortul sa apelez la tovarasul goagal. M-am potolit smile.gif
Diesel
La coada paginii apare acum un clip cu Nissan. Singura problema este ca are sunet. Nu e nici prima, nici ultima reclama de genul asta, dar spre exemplu pe site-urile despre seriale tv, clipurile de genul asta, trailere etc, sunt pe mut si ai un buton care iti da drumul la sunet.

Regulile de baza ale reclamelor: fara sunet, flash-ul sa consume cat mai putin procesor si daca tot se intind pe tot ecranul, sa fie usor sa le inchizi.
T u d o r
Oh da. smile.gif +1

La cat m-au disperat reclamele diverse cu Nissan de pe forum promit sa nu iau niciodata vreo masina de la aceasta marca. smile.gif
Seri
Subiectul topicului revine in actualitate. Reclama la Clio Estate incomodeaza navigarea, va rog mutati-o pe centru sau in dreapta.
DORU
Reclama la LOGAN este criminala de-a binelea ! Cine a facut setarile alea de 2 lei probabil tuseste si sughite acum devil.gif
Vad ca aceeasi persoana a lovit acum si cu Clio... se vede ca ACEA PERSOANA NU INTRA ZILNICPE FORUM ! ninja.gif
James Kilowatt
Si reclama la splash e enervanta. Nu la fel de enervanta ca aia la Clio, insa nu are nicaieri buton s-o inchizi...
Diesel
E undeva in drepta sus butonul de inchis. Problema e ca EeePc n-are suficenta rezolutie sa arate tot bannerul.
Tiberiu61940
Reclamele astea or sa aduca moartea forumului. Eu m-am saturat de ele, am destulde site-uri de urmarit.
T u d o r
Firefox cu Adblock Plus. smile.gif
Mariustom
Io am Opera și nu văd nici o reclamă din care ziceți voi bunny.gif banana.gif
Pe pagina anterioară aveți unele soluții verificate wink.gif
ninja.gif
JohnSA
Despre ce reclame tot vorbiti voi ?
E vreo reclama pe formul asta ? Eu nu am vazut niciodata una . geek.gif
James Kilowatt
Eu ma intreb daca genul asta de reclame e eficient. Eu unul, dupa ce vad o asemenea reclama agasanta in mod sigur NU ma intereseaza si nu vreau sa aflu mai multe despre masina sau promotia aia.
9er
CITAT( T u d o r @ May 27 2010, 07:43 PM) *
Firefox cu Adblock Plus. smile.gif


Multumesc.
T u d o r
Cu placere 9er.

JK: +1 here.
Baby Blues
N-am vrut sa-mi iau Clio dar acum n-o sa-mi mai iau nimic de la Renault vreodata in viata mea. whistling.gif
laurentiu
CITAT(James Kilowatt @ May 27 2010, 07:46 PM) *
Eu ma intreb daca genul asta de reclame e eficient.


Depinde de sectiunea unde e postata. In cazul de fata (afisarea peste tot pe site) nu o consider prea eficienta. Dar ce stiu eu?! rolleyes.gif
klm
CITAT( T u d o r @ May 27 2010, 07:43 PM) *
Firefox cu Adblock Plus. smile.gif

no.gif haoleu, ce fel de SM esti tu?!
Ar trebui sa promovezi toleranta fata de reclamele masini.ro yes.gif !
Baby Blues
Daca cineva care are putere de decizie si aude ceea ce sccriu aici, va rog sa scoateti reclamele care apar si-n momentul in care incerci sa postezi ceva. Este de-a dreptul jenant. Ma invita astia sa manc laa Mc Donald's de sunt satul deja. biggrin.gif Am inteles sa ma enerveze de fiecare data cand deschid pagina, topicuol, etc, dar si cand scriu vere? verymad.gif
T u d o r
Citeste in postul lui KLM citatul.

KLM, SM inseamna sado-masochist? rolleyes.gif
Baby Blues
Chiar daca par enervant , revin cu rugamintea ca cineva sa scoata reclama aia idioata care apare in timp ce scriem. Inteleg sa apara odata dar o inchid si iar apare . Deja este exasperant. verymad.gif
PS: Nu doresc sa schimb nimic la calculatorul meu. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.