Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitie lexus is 220d
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lexus
tutorial
Buna ziua, sunt mai nou pe forum si as dori o informatie, m-ar interesa achizitionarea unui lexus is220 in varianta luxury, dar se pare ca in romania nu se comercializeaza(asa mi-au spus cei din brasov de la toyota); Acum as vrea sa stiu daca garantia se pastreaza daca o cumpar din afara?
Si pe langa asta...acum am un BMW 320 d(2003) si pe drumurile din romania s-a comportat bine, dar baietii de la reprezentanta m-au rupt de bani la manopera si piese. Acum as vrea sa stiu cam cat de rezistent este un lexus si cam cat costa intretinerea lui(stiu ca e premium, dar nu stiu cat de fiabil este pe drumurile din romania);
Stiu ca se zice ca japonezele sunt cele mai fiabile, bla, bla, bla...dar cand mergi pe drumurile de la noi...
Multumesc
Inca ceva, daca se poate sa mi se spuna ce are in dotare un is 220 d luxury, pt ca tot ce stiu eu este la is 250 luxury care are tot ce imi doresc. Ma refer, are is 250 mai multe in doatrea luxury decat is 220??
Andrei55037
Dotarile sunt identice la cele doua motorizari. Exista firme si in Romania care importa is 220d.
tutorial
merci mult...dar referitor la fiabilitatea pe drumurile noastre si la pretul de intrtinere stii ceva?
merci
Hoinar
QUOTE(tutorial @ Dec 17 2007, 10:46 PM) *
merci mult...dar referitor la fiabilitatea pe drumurile noastre si la pretul de intrtinere stii ceva?
merci


Avem pe forum un coleg Rares, ceva mai ocupat, ca intra mai rar smile.gif.
Dar gasesti pe topicul lui ceva mai multe informatii.
http://www.masini.ro/forum/content/Totul-d...50/#entry193979
e adevarat ca a lui e IS250, dar sper ca totusi te va ajuta.
Spor.
Rares29194
QUOTE(Hoinar @ Dec 17 2007, 08:50 PM) *
Avem pe forum un coleg Rares, ceva mai ocupat, ca intra mai rar smile.gif.
Dar gasesti pe topicul lui ceva mai multe informatii.


Merci Hoinar smile.gif
Uite ca am mirosit ca vei spune asta si am intrat. I-am dat pe personal raspuns... dar daca mai vrea cineva detalii, spuneti-mi.
Acum o sa intru mai des, ca sunt in "vacanta".

Rares
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.