Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Iarna cu Almera
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
patzaichin
Salut, mi-am luat si eu o almera din 2006, Tekna, 20k.....si nu prea am probleme cu ea....dar sunt curios pt ca nu am mai avut masina iarna....ce trebuie sa schimb sau sa fac ca sa mearga bine...
In alta ordine de idei imi consuma numai 12=13 in oras....iar afara 10...e normal?
Acum mai noi am vazut ca scoate un lichid ciudat pe teava de esapament....nu e benzina ca nu miroase....si nici ulei...dar e negru si miroase putin a ars....stie cineva de ce?
Cand am luat masina am primit si cauciucuri de iarna 195/55/r16 pe care vreau sa le vand....cine este interesat sa lase un reply ceva...

merci
patzaichin
si inca ceva.....stie cineva care este programul de la service pipera....ca nu il gasesc pe niciunde....sau macar daca e deschis sambata,....
Tarabostes
ti-am raspus si la topicul anterior: nu e deschis service-ul sambata
si eu am un consum cam ridicat in oras +/- 12% dar cred ca pe motiv ca e mai frig afara, iar in oras e din ce in ce mai aglomerat
extraurban insa 10% e foarte mult, daca nu treci de 130-140 un consum de 6,5-7 cred ca ar fi ok

skith
QUOTE(patzaichin @ Nov 30 2007, 07:25 PM) *
si inca ceva.....stie cineva care este programul de la service pipera....ca nu il gasesc pe niciunde....sau macar daca e deschis sambata,....




pana la 16:00 - 17:00 au program
patzaichin
QUOTE(skith @ Dec 14 2007, 01:30 PM) *
QUOTE(patzaichin @ Nov 30 2007, 07:25 PM) *
si inca ceva.....stie cineva care este programul de la service pipera....ca nu il gasesc pe niciunde....sau macar daca e deschis sambata,....




pana la 16:00 - 17:00 au program


Asta este de luni pana vineri.....dar sambata??....ca sun si nu imi raspunde nimeni...iar la 0723nissan...nici atat...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.