Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jante
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Vladutz
daca am un suzuki swift 1,5 care e marimea maxima de jenti pe care pot sa mi-o cumpar?
marioos
QUOTE(Vladutz @ Nov 28 2007, 09:59 AM) *
daca am un suzuki swift 1,5 care e marimea maxima de jenti pe care pot sa mi-o cumpar?

scrie pe talon....
Tengeu
Maxim: 5,5Jx15
Evident, talonul iti spune care sunt jantele admise.
Vladutz
adik nu pot sa-mi pun niste jenti de 17 sad.gif( cum sutn cele d l sport
Tengeu
Tehnic poti sa pui jante de 17". Problema e ca daca te opreste dusmanul cu chipiu si dimensiunea de 17" nu apare in talon va trebui sa renunti la talon si sa-l recuperezi dupa ce pui la loc jantele corespunzatoare si platesti o amenda nu chiar simbolica.
Cod rutier - retinerea certificatului de inmatriculare
Stiu ca se poate modifica in talon si se pot adauga si alte tipuri de jante (de anvelope, de fapt): pentru asta trebuie sa mergi la RAR si sa soliciti modificarea inscrisurilor din cartea de identitate. Dupa care la politie, un nou talon, si cam asta e tot (adica e destul si asa, cred ca e multa bataie de cap).
Vladutz
poate sa-mi spuna cineva dimensiunile care sunt scrise p talonul unui swift? ca am un prins o super oferta la niste jante oz 35 anniversary si m-ar cam tenat ideea mai ales ca sunt negre
trixi114679
QUOTE(Vladutz @ Dec 27 2007, 04:29 AM) *
poate sa-mi spuna cineva dimensiunile care sunt scrise p talonul unui swift? ca am un prins o super oferta la niste jante oz 35 anniversary si m-ar cam tenat ideea mai ales ca sunt negre

depinde de model...
gc-ul iese cu 14..gs-u cu 15!
eu la gs am pe talon 185/60/15 si 165/70/14...nah acuma fizic intra si 17 ..dar nu te-as sfatui sa te bagi pentru ca ar trebui sa iti pui cauciucuri /40 ca sa nu depasesti dimensiunile exterioare rationale ...si cum pe swiftul normal nu sunt suspensii monroe ca pe sport...iti garantez ca te-ar vindeca de piatra la rinichi!
la swiftul meu peste o luna vine suspensia noua,si totusi am ramas pe 16.(ozurile 35 sunt deja aici in camera linga mine biggrin.gif ) si peste o saptamina vin cauciucurile .pirelli p6000 195/50/16 wink.gif
so..cine este interesat d 4 cauciucuri putin uzate,continental.. pe 15,just ask!
swiftmind
QUOTE(trixi114679 @ Dec 27 2007, 11:01 AM) *
QUOTE(Vladutz @ Dec 27 2007, 04:29 AM) *
poate sa-mi spuna cineva dimensiunile care sunt scrise p talonul unui swift? ca am un prins o super oferta la niste jante oz 35 anniversary si m-ar cam tenat ideea mai ales ca sunt negre

depinde de model...
gc-ul iese cu 14..gs-u cu 15!
eu la gs am pe talon 185/60/15 si 165/70/14...nah acuma fizic intra si 17 ..dar nu te-as sfatui sa te bagi pentru ca ar trebui sa iti pui cauciucuri /40 ca sa nu depasesti dimensiunile exterioare rationale ...si cum pe swiftul normal nu sunt suspensii monroe ca pe sport...iti garantez ca te-ar vindeca de piatra la rinichi!
la swiftul meu peste o luna vine suspensia noua,si totusi am ramas pe 16.(ozurile 35 sunt deja aici in camera linga mine biggrin.gif ) si peste o saptamina vin cauciucurile .pirelli p6000 195/50/16 wink.gif
so..cine este interesat d 4 cauciucuri putin uzate,continental.. pe 15,just ask!


as fi eu interesat de cauciucurile pe 15. cam ce rulaj au si cat ceri pe ele?
mariscal
interesant ca la Maruti - India (/www.marutiswift.com) specificatiile pentru anvelope la swift 1.3 sint: 165/80 R14 / 185/70 R14,
si nu 165/70 R14 sau 185/60 R15 asa cum am eu in talon.
Sherban
Salutare!
Astept cu nerabdare sa-mi vina Swift-ul Sport insa, cum va veni, intentionez sa ii schimb jantele.
Este cineva curios de 4 buc jante originale de 17 de Swift Sport?
Icristina
Imi spune si mie cineva care este distanta intre prezoane la jantele de Swift? Multumesc!
trixi114679
2005-2007 4x100
2007- 5x114.3

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.