Help - Search - Members - Calendar
Full Version: consum primera 1.8
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
flo-bv
Salut!
De curand mi-am luat un primera 2002 1.8 benzina.Are idee cineva care este un consum real la aceste masini?Am vazut tot felul de pareri dar eu sub 10% nu am reusit sa o scot.Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu un cd de navi cu harti?Stiti si cum se instaleaza?Telefonul nu-l mai are masina.Stiti de unde pot sa fac rost de unul cu tot cu carkit? unsure.gif
Arheopterix
Eu am o almera de 1.8 ,si chiar azi i-am facut consumul in oras;11.7 In conditii de buc.
Afara 2 adulti + copil +a/c+incarcata=7.5.
La primera e posibil sa fie mai mare ptr ca e mai grea.
In alta ordine de idei,eu nu merg economic.
Fara a/c 2 adulti si fara bagaj am scos un 6 si putin.
l0ginme
QUOTE(flo-bv @ Nov 25 2007, 10:02 PM) *
Salut!
De curand mi-am luat un primera 2002 1.8 benzina.Are idee cineva care este un consum real la aceste masini?Am vazut tot felul de pareri dar eu sub 10% nu am reusit sa o scot.Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu un cd de navi cu harti?Stiti si cum se instaleaza?Telefonul nu-l mai are masina.Stiti de unde pot sa fac rost de unul cu tot cu carkit? unsure.gif


eu am o primera tot 1.8 fabricatie 2004, ce pot sa-ti spun despre consum sunt din slobozia si vin la bucuresti de vre-o doua ori pe saptamana daca o iau pe urziceni si merg 110-120 am un consum de 6,5-7%, dar daca o iau pe autostrada si mai gasesc si cate un BMW sau Audi creste si pana la 12-13 dar asta tinand cont ca viteza nu scade nici ea sub 170 .
flo-bv
salut!
multumesc de raspunsurile date!
Am deja in jur de 2000 km cu nissanul meu de 1,8 si cel mai jos am reusit tot in jur de 10 mixt,la o medie cam de 34 km/h.Se pare ca asta e consumul lor.Oricum masina se comporta deocamdata foarte bine.Mai am un megane 1,5 dci cu care am avut mari probleme si am zis ca nu mai cumpar Renault,dar cred ca tot pe acolo am ajuns.Problema e de service la noi care e foarte scump si de proasta calitate.Am nevoie de un ajutor daca se poate.Nissanul pe care-l amare navi dar nu am softul.Stie cineva cum pot rezolva chestia asta?Cei de la nissan Brasov nu au asa ceva.Cineva si-a cumparat din spania unul si acolo a costat 40 e la reprezentanta.Cei de aici nu au nici macar cd pentru ei ca si service.Mi-ar fii de mare ajutor daca are cineva o solutie!!!!
Bafta multa,drumuri bune si astept raspuns! thumbsup.gif
Eu_Simplu
QUOTE(l0ginme @ Nov 28 2007, 09:46 AM) *
QUOTE(flo-bv @ Nov 25 2007, 10:02 PM) *
Salut!
De curand mi-am luat un primera 2002 1.8 benzina.Are idee cineva care este un consum real la aceste masini?Am vazut tot felul de pareri dar eu sub 10% nu am reusit sa o scot.Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu un cd de navi cu harti?Stiti si cum se instaleaza?Telefonul nu-l mai are masina.Stiti de unde pot sa fac rost de unul cu tot cu carkit? unsure.gif


eu am o primera tot 1.8 fabricatie 2004, ce pot sa-ti spun despre consum sunt din slobozia si vin la bucuresti de vre-o doua ori pe saptamana daca o iau pe urziceni si merg 110-120 am un consum de 6,5-7%, dar daca o iau pe autostrada si mai gasesc si cate un BMW sau Audi creste si pana la 12-13 dar asta tinand cont ca viteza nu scade nici ea sub 170 .



daca e primera, da. te pot ajuta cu softul de navi: softul care se instaleaza pe computerul masinii
si cu harta pentru europa de vest.
Harta pt europa de est ( si romania) nu e disponibil inca.
Mai asteptam...

Daca mai esti intertesat, ma poti contacta pe yahoo messenger.
Adi1971
CITAT(l0ginme @ Nov 28 2007, 12:16 AM) *
CITAT(flo-bv @ Nov 25 2007, 10:02 PM) *
Salut!
De curand mi-am luat un primera 2002 1.8 benzina.Are idee cineva care este un consum real la aceste masini?Am vazut tot felul de pareri dar eu sub 10% nu am reusit sa o scot.Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu un cd de navi cu harti?Stiti si cum se instaleaza?Telefonul nu-l mai are masina.Stiti de unde pot sa fac rost de unul cu tot cu carkit? unsure.gif


eu am o primera tot 1.8 fabricatie 2004, ce pot sa-ti spun despre consum sunt din slobozia si vin la bucuresti de vre-o doua ori pe saptamana daca o iau pe urziceni si merg 110-120 am un consum de 6,5-7%, dar daca o iau pe autostrada si mai gasesc si cate un BMW sau Audi creste si pana la 12-13 dar asta tinand cont ca viteza nu scade nici ea sub 170 .

Salut I0ginme! Am citit in acest topic ca esti din slobozia si ca ai un Nissan Primera - model 2004. Eu sunt din acelasi oras si doresc sa ne cunoastem pentru a ne impartasi impresii despre masina (am si eu un primera model 2004). Nr meu de tel este 0766645870
costy4a
salut .ceva nou cu softul de navi pt primera 02 ?
multumesc
QUOTE (Eu_Simplu @ Jan 4 2008, 10:44 PM) *
QUOTE (l0ginme @ Nov 28 2007, 09:46 AM) *
QUOTE (flo-bv @ Nov 25 2007, 10:02 PM) *
Salut!
De curand mi-am luat un primera 2002 1.8 benzina.Are idee cineva care este un consum real la aceste masini?Am vazut tot felul de pareri dar eu sub 10% nu am reusit sa o scot.Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu un cd de navi cu harti?Stiti si cum se instaleaza?Telefonul nu-l mai are masina.Stiti de unde pot sa fac rost de unul cu tot cu carkit? unsure.gif


eu am o primera tot 1.8 fabricatie 2004, ce pot sa-ti spun despre consum sunt din slobozia si vin la bucuresti de vre-o doua ori pe saptamana daca o iau pe urziceni si merg 110-120 am un consum de 6,5-7%, dar daca o iau pe autostrada si mai gasesc si cate un BMW sau Audi creste si pana la 12-13 dar asta tinand cont ca viteza nu scade nici ea sub 170 .



daca e primera, da. te pot ajuta cu softul de navi: softul care se instaleaza pe computerul masinii
si cu harta pentru europa de vest.
Harta pt europa de est ( si romania) nu e disponibil inca.
Mai asteptam...

Daca mai esti intertesat, ma poti contacta pe yahoo messenger.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.