Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DISTRIBUTIA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
Am un volkswagen sharan din 2004 pompe - duze, si as vrea sa stiu la cati km se schimba distributia si daca este necesar sa schimbi tot kitul sau doar cureau. multumesc !!!!
Cristi2
nu ai carte tehnica la el ??
de obicei, 90 000 km, dar astea mai noi merg si pana la 120 000 km. dar mai sigur scrie in cartea tehnica.

si de schimbat schimbi totul, normal. inclusiv pomapa de apa.
ionut1410
linistit 120 mii si dac e primul schimb nu schimba si pomap de apa ! ca alea din fabrica is bune astea e la noi cam cad!

si da trebuie schijbat tot kitul cca 1000 ron piese plus manopera
Florin82882
si ce consta in kitul acesta? ce face parte din el? daca schimbi doar cureau si intinzatorul are vre-un dezavantaj ? multumesc
::::AL3X::::
Da de obicei se schimba la 90k km dar depinde de cati km ai .....
ionut1410
din cate stiu vreo 10 mil costa tot kitul

si cuprinde curea role si pompa de apa ,pompa care nu tias sugera so schimbi daca esti absolut sigur de km masiini cai astea de pe la noi cam mor repede in ultima vreme nu am mai ajuns la 120 mii cu pompa ci cu 2 pompe
Cristi2
cauta pompa de apa originala VW si nu sint probleme.
ionut1410
QUOTE(Cristi2 @ Nov 23 2007, 10:42 PM) *
cauta pompa de apa originala VW si nu sint probleme.


cu originmalele am cele mai mari probleme (hepu) alea is cele mai proste de 3 ori am pus pe masina si cu nici una nu am depasit 50 mii km pe cand cu care a venit masina din fabrica am mers 400.000 km (si nui scris grresit)
::::AL3X::::
Daca vei alege sa schimbi distributia la un service autorizat Vw sau din grupul vag cred ca va fi mult mai bine si pt tine si pt masina
Cristi2
QUOTE(ionut1410 @ Nov 25 2007, 07:04 PM) *
QUOTE(Cristi2 @ Nov 23 2007, 10:42 PM) *
cauta pompa de apa originala VW si nu sint probleme.


cu originmalele am cele mai mari probleme (hepu) alea is cele mai proste de 3 ori am pus pe masina si cu nici una nu am depasit 50 mii km pe cand cu care a venit masina din fabrica am mers 400.000 km (si nui scris grresit)

dupa cate stiu eu, nu hepu sint cele mai recomandate.
ionut1410
QUOTE(Cristi2 @ Nov 25 2007, 08:27 PM) *
QUOTE(ionut1410 @ Nov 25 2007, 07:04 PM) *
QUOTE(Cristi2 @ Nov 23 2007, 10:42 PM) *
cauta pompa de apa originala VW si nu sint probleme.


cu originmalele am cele mai mari probleme (hepu) alea is cele mai proste de 3 ori am pus pe masina si cu nici una nu am depasit 50 mii km pe cand cu care a venit masina din fabrica am mers 400.000 km (si nui scris grresit)

dupa cate stiu eu, nu hepu sint cele mai recomandate.



poi asta e producatorul de echipeaza pe banda masinile vag ??? dac nu astea is recomandate care ar fi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.