Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Antigel Volvo v40
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
teo1985
Mi-am cumparat de curand un volvo v40 din 2000, 130000km, benzina . As vrea sa cumpar antigel dar nu stiu de care am nevoie. Ma poate ajuta cineva? Multumesc
masini
din cate astiu eu, antigelul e acelasi si pt. diesel, si pt benzina.
Ceea ce eu te sfatui, este sa pui antigel intr-un atelier specializat, sau macar la cineva care poate sa masoare densitatea lui, deoarece de densitatea lui depinde temperatura la care ingheata.
hanypetty
QUOTE (teo1985 @ Nov 20 2007, 01:36 PM) *
Mi-am cumparat de curand un volvo v40 din 2000, 130000km, benzina . As vrea sa cumpar antigel dar nu stiu de care am nevoie. Ma poate ajuta cineva? Multumesc


Poti sa folosesti orice tip de antigel, daca cel al masinii a fost albastru respecta culoarea. Daca masina e din 2000 e posibil sa fie roz, dar oricum nu are nici un fel de importanta, ideea e sa nu completezi cu apa, decat in cazuri extreme.
Felicitari pentru achizitie!!! Ionut
ionradut
QUOTE (masini @ Nov 22 2007, 02:30 PM) *
din cate astiu eu, antigelul e acelasi si pt. diesel, si pt benzina.
Ceea ce eu te sfatui, este sa pui antigel intr-un atelier specializat, sau macar la cineva care poate sa masoare densitatea lui, deoarece de densitatea lui depinde temperatura la care ingheata.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.