Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HELP PLS
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
MariuSICA
Salut , cateva sfaturi , va rog ... sunt pe cale sa achizitionez o Skoda Fabia - CONFORT -motor 1.4 MPI de 60 de cai ( masina are 111 000 km ) ; ce stiti despre acest motor ? cat consuma ? am inteles ca distributia e pe lant , e adevarat ? merita 5300E ?

multumesc anticipat
DORU
Am sa-ti spun de la bun inceput: daca doresti o masina care sa nu-ti faca probleme, incearca o varianta mai noua si cu motor ceva mai modern. De ce suma de bani dispui? Cati km mergi anual? Multumesc.
MariuSICA
Dispun de max 5500 E ... e greu de zis cati km fac pe an deoarece pana acum am avut numai masina de servici ... totusi , 10-15 000 km cred ca o sa fac ... nu vreau sa ma gandesc la o masina nou , motivul ar fi ca nu stiu cat timp o s-o folosesc ... in afara de aceasta Fabia (care are destule dotari ) , la banii pe care-i am pot decat sa-mi iau o Solenza , un Fiat Punto sau Matiz ... astept un sfat ... Multumesc
DORU
Decat motorizarile Fabiei de 1.4 60/68CP, este de preferat o Solenza Clima sau Scala. La km pe care anticipezi ca-i rulezi anual, investitia inseamna un benzinar. Fabia merge cu motorizarile 1.4 16v 75/101CP sau 1.9SDI 64CP...dar se pare ca 5500 euro nu sunt de ajuns. Parerea mea este sa nu te grabesti, in primavara ofertele auto sunt mai numeroase.
::::AL3X::::
Da cred ca Doru are foarte mare dreptate este mai bine sa astepti pana in primavara si poate gasesti si ceva mai convenabil...poate o ibiza ceva mai buna...ppoate nu se stie dar oricum motorul de 60cp nu prea e bun pe fabia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.