Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Actiune caritabila Toyota Club
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Pages: 1, 2
DAN
In primul rand rog unul dintre moderatori sa ma ajute cu un sticky, sau pinned cum naiba se mai cheama acum..biggrin.gif

Salutare!

Ma gandeam ca ar fi frumos sa facem anul acesta de Craciun o actiune in sprijinul celor mai putin norocosi,neajutorati, care nu au familie si care isi vor petrece sarbatorile printre straini. Cred ca ar fi frumos sa ne mobilizam cu totii, sa punem mana de la mana si sa strangem niste bani,haine, jucarii orice aveti pe acasa aruncat prin pod sau prin debarale si sa le donam unui orfelinat sau unui azil de batrani.Eu oricum am de gand sa fac asta impreuna cu prietena mea si cu familiile noastre, dar ma gandeam ca daca ar particia mai multa lumea s-ar putea strange mai multe lucruri si am putea ajuta mai multa lume.De aceea, as vrea sa stiu daca sunteti de acord si sa ne unim in realizarea acestui lucru, vom stabili impreuna detaliile.
Puteti ajuta cu orice, cu 10 lei, cu o haina, cu o jucarie(o toyota macheta.tongue.gif), cu orice...
Astept sugestii si din partea voastra.
In cazul in care vom duce la bun sfarsit aceasta actiune, si ca sa nu existe dubii ca fug in Dubai cu banii sau o sa ma joc eu noaptea pe ascuns cu jucariile primite de la voi, sunteti invitati si voi sa participati la momentul cand se va derula actiunea, fie prin prezenta, fie veti viziona ulterior fotografii si filmulete.

uitasem sa scriu ca voi vorbi si cu seful meu si cu alti posesori de toyote care nu acceseaza acest forum si sa punem mana de la mana sa iasa ceva frumos.Intre timp eu si cu prietena mea ne vom gandi si vom alege un orfelinat sau un azil de batrani de prin zona cu nevoi mai mari, sau mai bine zis, mai uitat de lume...
Mariustom
CITAT(DAN @ Nov 18 2007, 10:02 PM) *
In primul rand rog unul dintre moderatori sa ma ajute cu un sticky, sau pinned cum naiba se mai cheama acum..biggrin.gif

Done thumbsup.gif
DAN
QUOTE(Mariustom @ Nov 18 2007, 10:12 PM) *
QUOTE(DAN @ Nov 18 2007, 10:02 PM) *
In primul rand rog unul dintre moderatori sa ma ajute cu un sticky, sau pinned cum naiba se mai cheama acum..biggrin.gif

Done thumbsup.gif

Sarumana...... ninja.gif
XofinB
Eu sunt pentru. O sa vad daca exista chestii de astea prin casa ( mai ales dupa ce se hotaraste daca e pt copii sau pt batrani). Oricum cu niste pachete cu dulciuri(sau altceva) sau/si bani( tot in functie daca se va lua ceva comun de bani)
voi participa, impreuna cu sotia desigur smile.gif.
Trebuie sa mentionez ca initiativa lui Dan e binevenita si impreuna cu toti cei care viziteaza aceste topicuri (eventual si alti prieteni, cunoscuti binevoitori) ar fi frumos sa se poata face ceva frumos
R_A_D_U
I'm in.
Hoinar
Desi scriu de pe userul Hoinarului, sunt Hoinaritza.
Ar fi frumos din partea noastra. Daca se hotaraste pentru un orfelinat 3/4 din sifonier e plin cu haine purtabile care ne-au ramas mici si am fi bucurosi sa le dam cuiva care sa le poarte. Se gaseste si un banut pentru niste cadouri sau ce se va hotara sa se cumpere (in cazul in care se merge pe ideea de cadouri). In concluzie, puteti conta pe noi.
vio
oki....... io dau .. daca vor da si altii de pe aici aud..io ma duc la iashi oricum .... Toyota the Best in the Town .



sau cel mai frumos DANE ..... cine vrea sa vina in Iashi sa si participe la distributie , serios ... asta ar face si mai si momentul ... io vin .. parol
_Raduku_
o idee caritabila de la un om cu suflet mare. uite ca incepem sa intram in spiritul craciunului yes.gif
conteaza pe mine si pe viitoarea mea sotie tongue.gif
OCTAN_95
Ader si eu, cu mare placere, la actiunea initiata de voi.
vlademir
Inainte de Craciun sunt in Iasi si voi face un pachet cu haine si alimente, multumesc, voi lua legatura direct cu tine.
guerilla
si eu sint pentru.
DAN
QUOTE(vio @ Nov 19 2007, 12:09 AM) *
sau cel mai frumos DANE ..... cine vrea sa vina in Iashi sa si participe la distributie , serios ... asta ar face si mai si momentul ... io vin .. parol


Bineinteles ca cine vrea este binevenit sa participe ......
adi1969
pune-ma si pe mine
DAN
Pentru cei ce vor sa faca donatii in bani, va voi pune la dispozitie un cont in RON deschis la BRD probabil iar pentru cei ce vor sa doneze produse..o sa va dau o adresa pe care sa le trimiteti.
Cel mai probabil voi alege un orfelinat....
Va multumesc tuturor celor care ma ajutati!
cipicaduh
Si pe mine! Dansai cu Constantin si n-oi participa la la un gest crestinesc atat de frumos? DANE,tinem aproape!
guerilla
io tot n-am inteles de unde luam jucariile branduite toyota biggrin.gif
DAN
QUOTE(guerilla @ Nov 19 2007, 11:32 AM) *
io tot n-am inteles de unde luam jucariile branduite toyota biggrin.gif

ehhh...am zis si eu asa...tongue.gif
DAN
Cine vrea contul sa imi dea PM.Nu e nevoie de donatii astronomice....si 10 ROn sunt buni...stiti cum e..mic cu mic se face mare...
_Constantin_
Ce 10 ron vere ... dati ba mai mult ca nu muriti. thumbsup.gif whistling.gif Devenind seriosi, salut actiunea si te felicit DANE, cred ca actiunea asta ar trebui mediatizata cum trebuie, cel putin pe internet, poate ne ajuta cineva de pe aci care mai stie cum merge treaba thumbsup.gif . Nu ma laud dar cu facultatea am organizat si noi cateva actiuni asemanatoare si din experienta sunt preferabile donatiile in bani, urmand apoi sa discutati cu asistentii de acolo si sa vedeti ce e mai necesar pentru acesti oameni care chiar au nevoie de ajutor.

Propun urmatoarea chestie ... ma ocup eu de tot ... trimiteti-mi toti cei care contribuiti de aici de pe forum o poza care sa va intruchipeze pe voi, impreuna cu familia, catelu sau purcelu ... si voi incerca sa fac un poster ( colaj cu moaca noastra) si sa-l trimitem lui DAN. Daca nu vi-se pare buna ideea ... NP.

Mai jos e o mostra ... biggrin.gif
guerilla
pai mai costache aia nu e poza reprezentativa pentru tine biggrin.gif
dane, baga o poza de la iasi te rog, pentru colegu costache tongue.gif una din seria aia: bun ii vinu si blonda laugh.gif
DAN
Toti cei care mi-au cerut contul aveti PM.
Va multumesc pentru solidaritate.
Pentru cei care vor mai cere contul si in continuare, o sa va rog sa imi spuneti, tot pe PM, suma donata si numele vostru complet.
Va multumesc!
P A U L
Ma alatur si eu. DAN trimite-mi si mie un PM. Merci!
22nst
smile.gif dan, trimite-mi contul, ma alatur si eu actiunii
multumesc!
Hoinaritza
Constantine, poti lua poze din tona facuta la Iasi cu ocazia intalnirii.
Dane... noi ne vedem in curand... trecem noi pe la tine si iti inmanam personal loveaua. smile.gif
XofinB
Vreau si eu contul smile.gif
M A R I U S
Dane, trimite-mi si mie contul!Mersi
drabisan
Dane si baieti si fete, sper sa nu va suparati pe mine, dar am de comentat!
(In numele firmei de pe urma careia maninc se fac tot felul de astfel de actiuni, pe care le apreciez si la care am participat. O parte sint banii celor ce muncesc acolo (eu donez lunar), o parte sint bani dati de firma. Ce-mi place acolo e ca nu-si aduc aminte de amariti doar de Paste si de Craciun)

Dar, in astfel de actiuni sint doua componente (s-ar putea sa ma injurati multi, dar chiar sint doua):
1. grija sau mila pe care o avem toti fata de cei amariti (cind e vorba de batrini) si cei fara noroc (copii aruncati in grija centrelor);
2. imaginea celor care organizeaza.

Dane, sa ma bata Dumnezeu daca te acuz! Te-am cunoscut si nu esti genul profitor, dar punctul 2 exista! Si dus la extrem peste tot in lume! De cite ori nu se face publicitate unor persoane sau firme sau orice pentru donatii cu ocazia sarbatorilor???

Hai sa facem o donatie in numele unor prieteni si sa nu bagam Toyota aici.
Au puterea sa o faca in nume "personal"! Noi sintem doar niste amici/prieteni uniti de o pasiune, dar sa vad motivul pentru care am aduce beneficii si unui brand, care face masini care ne bucura, dar masini pentru care noi, fiecare, am platit.

Noi, poate, nu ne permitem sa facem donatii lunar, dar cred ca ar fi mai bine daca niste oameni, simpli, si-ar aduce aminte de amariti cu ocazia sarbatorilor. Un brand isi permite sa isi poata aduce aminte cit de des vrea...

Hai sa facem asta in numele unui grup anonim, destul facem imagine buna, aici, fara a urmari vreun beneficiu...
DAN
Drabisan...stai linistit ca te inteleg perfect..si nici nu vreau asta...nu vreau sa ma vad pe la Tv sau prin ziare ca uite ce am facut sau uite ce a facut Toyota Iasi nu...Nu vreau sa profit de necazul unor oameni pentru a-mi face mie reclama sau firmei unde lucrez.Daca citesti ce am scris de la bun inceput, vei vedea ca vreau sa fac asta pe cont propriu, dupa cum am spus in primiul post intentionam sa fac asta initial doar eu cu prietena mea..dar m-am gandit ca poate, apeland si la altii, se vor strange mai multe fonduri respectiv produse.Cand am spus ca voi vorbi cu seful meu, intentionam sa o fac, si o voi face, doar pentru a-i cere si lui sa cotizeze, nu pentru a chema televiziunile si toata mass media de pe plan local.Nu vreau sa fac publicitate nimanui, vreau doar sa ajut niste oameni care chiar au nevoie de asta.....
Am spus-o si o mai spun inca o data...nu sunteti obligati sa participati, eu oricum voi face asta..pentru linistea mea...sa stiu ca am facut pe cineva sa simta ca exista sarbatori, pe cineva mai putin norocos ca mine....
Cand am amintit de filmulete si poze...ma gandeam la ele ca la o dovada a faptului ca am facut intradevar ceva bun cu ceea ce am primit de la voi si nu altceva...daca intelegi ce vreau sa spun...Plus ca vor fi niste amintiri frumoase, considerand aceasta comunitate, de pe masini.ro ceva mai mult decat celelate forumuri...poate chiar niste prieteni...
Va rog din suflet...nu interpretati acest gest aiurea...NU VREAU SA FAC RECLAMA LA TOYOTA....ca avem destula....Ce a fost in vara..aia a fost altceva..intradevar ne-a ajutat si pentru reclama dar am suportat niste cheltuieli pentru asta.Acum nu vrem noi, Toyota Iasi, sa ne facem reclama pe spatele vostru, ci vreau EU, DAN HARIGA sa ajut, impreuna cu VOI, niste oameni pentru care un asemenea gest ar insemna foarte mult.
Chiar ma bucur ca ai adus in discutie lucrul acesta...si sper ca m-am facut inteles...

Multumesc!
guerilla
asa cum a spus si dan. actiunea nu are legatura cu toyota. toyota exista in subiectul mesajului doar pentru ca este alaturata cuvantului CLUB. si cum noi cei din aceasta aria suntem Toyota Club.. cum naiba sa ne numim? mos craciun vvti sau cum? mos nicolae ddcat? feteasca regala turbo (asta i-ar place lu vio).
actiunea e facuta de oamenii din clubul asta. ca dan se ocupa de ea, asta e pentru ca el a venit cu ideea sa o faca publica.
eu i-am spus in privat lui dan ca se coiesc ca niste cocote cu infiintarea clubului ala. daca am avea clubul in acte am putea dirija cu totii aia 2% din impozit catre ong-ul nostru. si am putea sa facem lucruri frumoase lunar. dar ei.. batman batman. se ocupa cu invoiceuri si livrari si au cam uitat de noi pe partea asta.
ca facem si noi, fiecare la randul lui, actiuni in nume privat ori de cate ori avem disponibilitate (timp, bani, etc) e partea a doua.
sper ca m-am facut inteles smile.gif

in final, e doar o chestiune de semantica, nu?
StefanVVTi
DAN, ai PM!
vlademir
Daca datorita clubului toyota sau acestui forum ne-am strans si am donat bani sau altceva, chiar daca de Craciun (oricand e bine decat deloc), mi se pare aiurea sa nu pomenim numele toyota. suntem mai catolici decat Papa?
AMP
DAN,te rog trimite si mie PM... smile.gif
R_A_D_U
Dan, baga IBAN ca e mai complicat cu colet. Asa e un click de acasa! teehee.gif
_Constantin_
Imi cer scuze pentru mesajele "disparute" dar chiar vreau ca topicul sa fie "curat". Dupa ce se termina ... avem liber la offtopic.
DAN
QUOTE(_Constantin_ @ Nov 20 2007, 11:15 AM) *
Imi cer scuze pentru mesajele "disparute" dar chiar vreau ca topicul sa fie "curat". Dupa ce se termina ... avem liber la offtopic.

O idee buna..wink.gif
DAN
Revin cu rugamintea de a-mi spune spune suma care o depuneti fiecare si sa ma anuntati cand faceti acest lucru ca sa stiu exact de la cine imi vin sumele.
Multumesc!
R_A_D_U
Costache reloaded! ninja.gif
adi1969
DAN, te rog trimite-mi si mie un PM cu datele contului drive.gif
emanoeladrian
Dan, ca nou intrat in in randul celor ce asteapta sa intre in posesia unei Toyota, as vrea sa fac si eu o donatie unor copii sarmani,astept contul !.Apreciez actiunea ta !.
Adrian E.
AMP
DAN, thumbsup.gif
DAN
Saptamana viitoare am stabilita o intalnire cu cineva de la Salvati Copii si mi-a pormis ca ma va ajuta cu actiunea asta...revin cu detalii
vlademir
QUOTE(DAN @ Nov 29 2007, 03:22 PM) *
Saptamana viitoare am stabilita o intalnire cu cineva de la Salvati Copii si mi-a pormis ca ma va ajuta cu actiunea asta...revin cu detalii

Schimbare de planuri, nu mai pot veni inainte de Craciun in Iasi astfel ca voi trimite bani in contul deschis de tine, daca vei fi atat de bun sa mi/l trimiti. Multumesc si succes!
DAN
Pana in momentl de fata s-au strans 650 RON de la 8 oameni....
Mai sunt 10 zile....
Multumesc TUTUROR!!!!!!
AMP
DAN,ce bine!Eu una abia astept sa ne povestesti ce si cum a fost cu donatia....si poate poti pune si niste poze..zic si eu!
DAN
QUOTE(AMP @ Dec 6 2007, 09:55 AM) *
DAN,ce bine!Eu una abia astept sa ne povestesti ce si cum a fost cu donatia....si poate poti pune si niste poze..zic si eu!


Cu siguranta voi pune poze..wink.gif
jupinu
QUOTE(DAN @ Nov 19 2007, 07:08 PM) *
Drabisan...stai linistit ca te inteleg perfect..si nici nu vreau asta...nu vreau sa ma vad pe la Tv sau prin ziare ca uite ce am facut sau uite ce a facut Toyota Iasi nu...Nu vreau sa profit de necazul unor oameni pentru a-mi face mie reclama sau firmei unde lucrez.Daca citesti ce am scris de la bun inceput, vei vedea ca vreau sa fac asta pe cont propriu, dupa cum am spus in primiul post intentionam sa fac asta initial doar eu cu prietena mea..dar m-am gandit ca poate, apeland si la altii, se vor strange mai multe fonduri respectiv produse.Cand am spus ca voi vorbi cu seful meu, intentionam sa o fac, si o voi face, doar pentru a-i cere si lui sa cotizeze, nu pentru a chema televiziunile si toata mass media de pe plan local.Nu vreau sa fac publicitate nimanui, vreau doar sa ajut niste oameni care chiar au nevoie de asta.....
Am spus-o si o mai spun inca o data...nu sunteti obligati sa participati, eu oricum voi face asta..pentru linistea mea...sa stiu ca am facut pe cineva sa simta ca exista sarbatori, pe cineva mai putin norocos ca mine....
Cand am amintit de filmulete si poze...ma gandeam la ele ca la o dovada a faptului ca am facut intradevar ceva bun cu ceea ce am primit de la voi si nu altceva...daca intelegi ce vreau sa spun...Plus ca vor fi niste amintiri frumoase, considerand aceasta comunitate, de pe masini.ro ceva mai mult decat celelate forumuri...poate chiar niste prieteni...
Va rog din suflet...nu interpretati acest gest aiurea...NU VREAU SA FAC RECLAMA LA TOYOTA....ca avem destula....Ce a fost in vara..aia a fost altceva..intradevar ne-a ajutat si pentru reclama dar am suportat niste cheltuieli pentru asta.Acum nu vrem noi, Toyota Iasi, sa ne facem reclama pe spatele vostru, ci vreau EU, DAN HARIGA sa ajut, impreuna cu VOI, niste oameni pentru care un asemenea gest ar insemna foarte mult.
Chiar ma bucur ca ai adus in discutie lucrul acesta...si sper ca m-am facut inteles...

Multumesc!

Dane te ajut si eu cu cea mai mare placere/Imi pare rau ca nu toata lunea gindeste ca tine/Sa-mi trimiti si mie contul
De sarbtori sa fim si noi mai buni/Cu sufletul curat
SUCCES
drabisan
Gata Dane, au plecat banii.
DAN
Acum cateva minute am discutat la telefon iarasi cu persoana de legatura de la Salvati Copiii.Voi urma sfatul ei si pana la urma voi merge la un spital din iasi(Spitalul PASCANU) unde sunt internati copii bolnavi de TBC, majoritatea provenind din mediul rural.Din cate am inteles cam toti provin din familii cu o situatie materiala precara si isi petrec in spital undeva intre 3 si 6 luni.Am luat legatura cu cineva din conducerea acelui spital, mi-a spus ca sunt internati in momentul de fata undeva la 20 de copii.Luni voi afla numarul lor exact si cati baieti, respectiv fete sunt.Avand in vedere numarul de copii si fondurile care sau strans pana acum, voi cumpara fructe(banane, portocale, etc..), ceva dulciuri si ceva pentru iarna, niste caciulite, fulare manusi, etc...ma voi orienta la fata locului cand voi face cumparaturile(luni seara).Actiunea va avea loc cel mai probabil marti sau miercuri seara, saptamana viitoare, undeva in jurul orei 19:00-19:30, in functie de cand termin eu cu serviciul..biggrin.gif.

Revin cu detalii LUNI!
adrianr
Acum am vazut si eu topicul. Transmite-mi si mie te rog simbolul contului... sper ca nu este prea tarziu
adrianr
gata, banii au plecat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.