Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce probleme aveti la modelul Focus din gama Ford ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Daniumfcv


Ce probleme aveti la modelul Focus din gama Ford ?
Va ascult pe fiecare ce aveti de zis despre Focusurile voastre , de bune sau de rele..



Numai bine ,
Mariustom
Ai mai deschis un topic asemănător aici, iar conținutul mesajelor sună ca un sondaj de opinie.

Poți fi mai explicit: la ce ai pus întrebările, cu ce te ajută ?

No offence, sunt doar mai cârcotaș din fire și despic firu în șaișpe whistling.gif rolleyes.gif

Nu era mai simplu un versus, că și așa se practică ???


PS: și, ca să-ți răspund la întrebare, problema care o am este că din când în când trebuie să alimentez, fir-ar sad.gif
Probleme am avut 2: un contact imperfect la o mufă de pe alimentator și nu încărca bine bateria (s-a rezolvat), și radiatorul de climă fisurat (înlocuit cu unul nou, 300 lei, 400 în magazin wink.gif ).
Daniumfcv
O sa imi iau curand alta masina si ar fi imposibil sa incep focus vs tour vs megane vs accent vs...tot asa
pentru ca vor citi versusul catica .. toti vor alege cate o masina si dupa va veni un al x-lea si va zice ... dar te-ai uitat la ?smile.gif))


Am citit ceva asemanator la alta accent si mi s-a parut interesant sa poti citi intr-un singur topic despre toate nemultumirile pe care le-au intalnit proprietarii.. thumbsup.gif
Cornel001
Nu vreau sa se supere cineva ca fac reclama la alt forum, desi fiind monomarca nu e tocma concurent la asta. Totusi pot sa-i spun ca raspunsurile pe care le cauta le gaseste pe forumul posesorilor/utilizatorilor de ford la clubford.ro , la sectiunea focus sunt deja pagini bune la subiecte de genu " ce ati reparat pana acum la focus" "ce va place/nu va place la focus".
Va trebui desigur sa faci ditinctia intre FF1 si FF2 ca sunt cam la gramada acolo , exceptand un topic care a fost recreat pt FF2 doar.

Concluzia mea generala este ca ff2 este o masina destul de fiabila, in general. (scuze de repetitie)
Iar ca ce place , ce nu place, tine si de gusturile/nevoile omului.
danmatyas
serus cornel smile.gif
negoro
Salutare,
Mi-a sarit intrebarea in ochi. NU vreau nici sa polemizez ci doar sa va zic o parere de user.
Am luat pentru firma mea un ff2. Eram in strainatate cand s-a livrat masina. Am mers cu ea de la aeroport si am trimis-0 direct in service pentru urletele masinii.
Mi se spune ca asa e zgomotul ei, ca nu e antifonata decat putin, bla-bla.
Am o utilitara Ford si sunt multumit. Dar nu mai vede Ford vreun ban de la mine ever...
thor4ever
salut.am un ff2 diesel 1.6 de 2ani si ceva.l am cumparat cand o aparut.de atunci am facut 55miikm si mi s o ars un bec de la faza scurta(h7).atat.mere perfect.consum la un mers constant de 120-140 si destul de sportiv de 5,4.in rest toate bune
Paul105855
Niste (mici) minusuri:

1. e putin cam insetata (circa 1l peste consumul urban declarat de producator) dar tinand cont ca e frig si motorul e nou eu sunt convins ca va mai scade;
2. suspensii cam tari pentru Romania (desi intr-o tara cu drumuri normale asta ar fi privit ca un plus nu ca un minus);
3. zgomot la rulare cam mare, mai ales pe suprafete cu asfalt rugos. Mie personal nu mi se pare deranjant zgomotul motorului. Intr-adevar are un timbru deosebit dar nu suparator - my opinion.
adinutz
salut all. 1,8 zetec benzinar...15 cp...merge de rupe la 100.000 din care 30.000 in Romania...nimic de reprosat...poate doar consumul...dar la 7000 ture e balaur pe sosea...biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.