Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Camry
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
OCTAN_95
Oameni buni am dat in boala, vreau camry !!!!!!!!!!!

ia bagati si voi un ochi pe aici

http://www.toyota.com/camry/3dtours.html
StefanVVTi
Superba! Daca nu esti presat de timp si se poate...de ce nu?!
Bafta multa!
Legionaru'
Masina e super!
Daca ai ceva legaturi si o poti aduce nu o sa regreti!
pretorian
arata bine ! chiar bine...
22nst
masina este incredibila smile.gif ar fi o super alegere smile.gif bafta multa smile.gif
OCTAN_95
Stiu, la fel ca si voi am ramas fascinat de una din versiuni, SE-4 manual,motor 2.4l;158 hp, sunt destule impedimente, taxe, garantie, etc...cine stie prima conditie este sa ne dorim, restul... dupa posibilitati.
vio
de ce nu vb cu Nick te poate ajuta el sa ti zica ce si cum , ca el sia adus stie cum stau treburile
22nst
nick a adus-o din canada, dar acest model de camry este disponibil si in europa, asa ca-i mult mai usor de cumparat si adus in RO smile.gif
Dan52141
QUOTE(23nst @ Nov 11 2007, 11:07 PM) *
nick a adus-o din canada, dar acest model de camry este disponibil si in europa, asa ca-i mult mai usor de cumparat si adus in RO smile.gif


Poate o aduci din Moldova smile.gif eu am vazut in bucuresti 2 astfel de masini, versiunea hybrid ... aratau demential, ambele erau cu numere de moldova.
Daca am inteles eu bine toyota trebuia sa deschida o fabrica pentru camry in rusia.
DAN
QUOTE(Dan52141 @ Nov 11 2007, 11:56 PM) *
QUOTE(23nst @ Nov 11 2007, 11:07 PM) *
nick a adus-o din canada, dar acest model de camry este disponibil si in europa, asa ca-i mult mai usor de cumparat si adus in RO smile.gif


Poate o aduci din Moldova smile.gif eu am vazut in bucuresti 2 astfel de masini, versiunea hybrid ... aratau demential, ambele erau cu numere de moldova.
Daca am inteles eu bine toyota trebuia sa deschida o fabrica pentru camry in rusia.

Este deja la Sankt Petersburg
vio
blink.gif in vodka ??!!! , glumeam smile.gif se face de un an sau 2 acolo ,dar cine se risca sa se duca sa o ia de acolo ... tre cumva printr - un dealer de la noi sa faca comanda cel mai sigur .. biggrin.gif .. o sa scrie MADE IN RUSSIA smile.gif)
Legionaru'
Dealer-ul de la Iasi e mai aproape de Rusia, e posibil sa fie mai usor pentru el.
OCTAN_95
QUOTE(DAN @ Nov 12 2007, 09:20 AM) *
QUOTE(Dan52141 @ Nov 11 2007, 11:56 PM) *
QUOTE(23nst @ Nov 11 2007, 11:07 PM) *
nick a adus-o din canada, dar acest model de camry este disponibil si in europa, asa ca-i mult mai usor de cumparat si adus in RO smile.gif


Poate o aduci din Moldova smile.gif eu am vazut in bucuresti 2 astfel de masini, versiunea hybrid ... aratau demential, ambele erau cu numere de moldova.
Daca am inteles eu bine toyota trebuia sa deschida o fabrica pentru camry in rusia.

Este deja la Sankt Petersburg


Cum aflam si noi daca este posibil sa fie adusa si in romania, desigur interesant ar fi preturi si tot ce mai tine de asta.

Niciodata nu va scrie pe ea "Made in russia", mai repede vom gasi o clona chinezeasca, antecedente sunt cu gramada.
DAN
QUOTE(Ovidiudinutm @ Nov 12 2007, 02:01 PM) *
QUOTE(DAN @ Nov 12 2007, 09:20 AM) *
QUOTE(Dan52141 @ Nov 11 2007, 11:56 PM) *
QUOTE(23nst @ Nov 11 2007, 11:07 PM) *
nick a adus-o din canada, dar acest model de camry este disponibil si in europa, asa ca-i mult mai usor de cumparat si adus in RO smile.gif


Poate o aduci din Moldova smile.gif eu am vazut in bucuresti 2 astfel de masini, versiunea hybrid ... aratau demential, ambele erau cu numere de moldova.
Daca am inteles eu bine toyota trebuia sa deschida o fabrica pentru camry in rusia.

Este deja la Sankt Petersburg


Cum aflam si noi daca este posibil sa fie adusa si in romania, desigur interesant ar fi preturi si tot ce mai tine de asta.

Niciodata nu va scrie pe ea "Made in russia", mai repede vom gasi o clona chinezeasca, antecedente sunt cu gramada.

Posibil este..ca la noi in tara , la urma urmei, totul este posibil...dara este foarte greu..si nu stiu daca se merita...Sincer eu unul nu m-as baga....
Legionaru'
Care ar fi riscurile?
DAN
QUOTE(Legionaru' @ Nov 12 2007, 08:54 PM) *
Care ar fi riscurile?


Masinile acre se vand in europa, sunt fabricate in japonia, sau europa, dar pentru europa.Masinile care se vand in state, sunt fabricate acolo, pentru state.Din acest motiv si toyota acorda garantia pe CONTINENT.ELe sunt constryuite pentru a rezista in zona unde se comercializeaza.In iasi de exemplu, exista o firma care are foarte multe toyote aduse din SUA, si la majoritatea, undeva la 60k km au schimbat amortizoarele care bineinteles nu erau in garantie.La o masina similara dar comercializata in europa, noi am facut vreo 160 k km fara sa schimbam amortizoarele.De ce?Toyotele din SUA sunt facute sa reziste acoo, unde nu sunt gropi, unde lumea circula 90% pe autostrada etc...La fel si cu LC de prin Dubai, de unde cu 24.000 euro iti iei LC120 2.7 benzina...Dar la fel..e altceva...Asta nu inseamna ca la toyota se face diferente de calitate ptr europa est/vest samd...ci pur si simplu pe fiecare continent piesele sunt altele, adaptate pentru conditiile de exploatare de acolo....Sunt facute in asa fel incat sa reziste unde se vand ele....
Legionaru'
Pai in Rusia se fabrica Camry pentru SUA,nu pentru Europa?
DAN
QUOTE(Legionaru' @ Nov 13 2007, 11:00 AM) *
Pai in Rusia se fabrica Camry pentru SUA,nu pentru Europa?

In rusia se fabrica Camry pentru tarile asiatice...
Legionaru'
Am inteles! thumbsup.gif
Dany_s
QUOTE(DAN @ Nov 13 2007, 04:33 AM) *
QUOTE(Legionaru' @ Nov 12 2007, 08:54 PM) *
Care ar fi riscurile?


Masinile acre se vand in europa, sunt fabricate in japonia, sau europa, dar pentru europa.Masinile care se vand in state, sunt fabricate acolo, pentru state.Din acest motiv si toyota acorda garantia pe CONTINENT.ELe sunt constryuite pentru a rezista in zona unde se comercializeaza.In iasi de exemplu, exista o firma care are foarte multe toyote aduse din SUA, si la majoritatea, undeva la 60k km au schimbat amortizoarele care bineinteles nu erau in garantie.La o masina similara dar comercializata in europa, noi am facut vreo 160 k km fara sa schimbam amortizoarele.De ce?Toyotele din SUA sunt facute sa reziste acoo, unde nu sunt gropi, unde lumea circula 90% pe autostrada etc...La fel si cu LC de prin Dubai, de unde cu 24.000 euro iti iei LC120 2.7 benzina...Dar la fel..e altceva...Asta nu inseamna ca la toyota se face diferente de calitate ptr europa est/vest samd...ci pur si simplu pe fiecare continent piesele sunt altele, adaptate pentru conditiile de exploatare de acolo....Sunt facute in asa fel incat sa reziste unde se vand ele....



Ciudat totusi ce zici tu acolo. EU n-am auzit de probleme cu amortizoarele la Toyote americane si fi linistit ca inafara de autostrazi, in toate orasele mai mari americane strazile sunt proaste (in Quebec si autostrazile sunt proaste dar ma rog...) deci m-as mira sa faca componente atat de diferite pt aceleasi masini (60mii VS 160 mii).
La mine cele de lexusuri au fost facute in japonia, la primu amortizoarele le-am schimbat la 12 ani/210mii si la asta inca nu au fost schimbate si sunt ok, 9 ani/280mii. Ma indoiesc ca in japonia drumurile sunt foarte proaste si atunci au facut niste amortizoare speciale care sa reziste atat.
Dany_s
QUOTE(Ovidiudinutm @ Nov 11 2007, 03:46 PM) *
Stiu, la fel ca si voi am ramas fascinat de una din versiuni, SE-4 manual,motor 2.4l;158 hp, sunt destule impedimente, taxe, garantie, etc...cine stie prima conditie este sa ne dorim, restul... dupa posibilitati.


Tocmai versiunea aia te-a fascinat?

Pe mine ma fascineaza constant cand le vad SE V6, Hybrid si XLE-V6. Dotarile in versiunea de baza sunt slabutze, mai ales pt standardele europene cu care sunteti voi obisnuiti. Motorul de 4 cil e slabut in categoria lui insa V6-ele e fenomenal!
OCTAN_95
QUOTE(Dany_s @ Nov 13 2007, 04:08 PM) *
QUOTE(Ovidiudinutm @ Nov 11 2007, 03:46 PM) *
Stiu, la fel ca si voi am ramas fascinat de una din versiuni, SE-4 manual,motor 2.4l;158 hp, sunt destule impedimente, taxe, garantie, etc...cine stie prima conditie este sa ne dorim, restul... dupa posibilitati.


Tocmai versiunea aia te-a fascinat?

Pe mine ma fascineaza constant cand le vad SE V6, Hybrid si XLE-V6. Dotarile in versiunea de baza sunt slabutze, mai ales pt standardele europene cu care sunteti voi obisnuiti. Motorul de 4 cil e slabut in categoria lui insa V6-ele e fenomenal!


In primul rand, automatele nu-mi sunt la indemana, f putine modele cu cutie manuala (doar 3 modele din sursa mea).
Fascinat poate era exagerat, mai corect ar fi fost "mi-as dori".
XLE V6, motor de 3.5l, 268hp, categoric nu este de neglijat, da ce sa faci cu acest "mic monstru" aici?

Dany_s, ti-am vazut masinile atat lexus-ul cat si cea noua, ar fi fain daca ai reveni cu ceva poze de la cea noua.
Sunt masini pe cinste. Prea multe ori cum nu se pot spune.
Iulian HondaFan
cred ca va deveni in curand disponibila. uzina Toyota din Sankt Petersburg trebuie sa inceapa sa produca saptamanile astea. capacitatea de productie este de 20000buc anual dar va fi crescuta gradual la 50000buc anual. nu stiu insa daca vor fi motorizari diferite de cele din America - ex. unul din diesele.

http://www.globallifeclub.com/Article/41.htm
Legionaru'
DAN a zis ca acolo or sa produca pentru piata din Asia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.