Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme directie: agata volanul
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Potzocul
salutari tuturor, revin cu o noua problema care persista de ceva timp si incepe sa fie suparatoare: in mers, si mai ales cand motorul este rece, cand rotile sunt "drept" pozitionate pe drum, daca intentionez sa invart volanul, fie stanga fie dreapta apare o mica agatzatura. am mers la mecanic, care cu multa surprindere a constatat ca lichidul de servo directie e negru(in loc de roz) am comandat 2 l lichid(1l mai ieftin si 1l original ford) am introdus prima data lichidul ieftin am spalat bine intreg sistemul am golit si am pus lichid ford. o oarecare imbunatatire se simte insa acea agatzatura persista. ce alte cauze ar mai putea fi ?
ionut1410
pompa de srevo sau caseta!
Mariustom
Dacă lichidul de servo era negru, tare mi-e că pompa de servo are ... probleme. Sau, tu cu ea confused.gif
danmatyas
eu zic sa mergi la un centru de reglare de directie. Si mie imi agata ceva cand fac dreapta si accelerez, a disparut in mare parte, dupa ce au umblat baietii la reglajul de la directie. Fa-ti un control la directie.
trami
E din caseta, daca scoti cremaliera ai sa vezi in carcasa o uzura foarte pronuntata (ca un sant) in centru, exact in dreptul segmentului de pe piston. Intr-adevar, inlocuirea uleiului nu rezolva nimic, uzura ramane. Iti trebuie alta caseta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.