Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme punto
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
ucleden
la un fiat punto 2003 1.2 60cp
din cati in cati km se schimba distributia?
pot sa imi dau seama,adica apare ceva pe bord daca trebuie sa schimb distributia?
James Kilowatt
Nu e nevoie sa deschizi mai multe topicuri despre acelasi subiect.

Cred ca se schimba distributia la 90.000, insa nu bag mana in foc. Ar trebui sa scrie in manualul de utilizare si intretinere.
Daca pretul e ok, poti sa-l iei. Modelul din 2003 nu a avut probleme semnificative.
Ediz33425
La modelele Fiat Punto pe benzina distributia se schimba la fiecare 60.000 km sau la fiecare 3 ani.Costul este de cca.550-600 RON(curea,rola intinzatoare,pompa apa cca 400-450 RON,manopera cca.150 RON).

Multa bafta!
spiri
vreu sa cumpar un punto clasic din 2001 cu 90000 kilometri, ar putea apare problema la masina asta.sau care sunt cel mai des intalnite probleme la punto? bafta mare
luigy_cap
QUOTE(spiri @ Nov 11 2007, 10:54 PM) *
vreu sa cumpar un punto clasic din 2001 cu 90000 kilometri, ar putea apare problema la masina asta.sau care sunt cel mai des intalnite probleme la punto? bafta mare

Eu am un punto din 2001 din mai l-am luat cu 70.000km si pan acu am facut 15.000km si nici o problema si sunt f multumit
tractorulM
LA cati bani si ce dotari?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.