Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina ideala - reala. Dorintele noastre cele mai arzatoare
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
T u d o r
Am deschis acest topic paralel cu cel despre masina idealizata.

Haideti sa spunem ce masina ne-am dori fiecare, in conditiile ideale in care nu ar conta consum, imagine, fiabilitate, costuri, pret.... sa nu conteze nimic altceva decat DORINTA pura si neintinata.... smile.gif


Eu, primul....



DeTomaso Pantera agresivitate impinsa la extrem, aspect care si azi te-ar face sa-ti indoi vertebrele cervicale incercand sa o urmaresti cu privirea. smile.gif
guerilla
ua ce urata e, arata ca un maserati calcat de elefant biggrin.gif
si mai are si nume de sos de pizza laugh.gif
ozz86651
Am vazut una pe strada de curind. Nu e asa spectaculoasa cum crezi. E pentru cunoscatori, nu sare in ochi ca un lambo nou, un ferrari mai vechi (testarossa) sau, si mai rau, Saleen.
A K U
Masina visurilor mele
http://www.musclecarcalendar.com/ThunderAl...er/GeorgeRT.htm

Need I say more? drive.gif

PS Ascultati si motorul, va rog, ca sa plangeti...
f1anatic


Porsche 911 Turbo AWD (sau cind oi vedea ce poate, Nissan Skyline)
Negru, cu geamuri negre, eventual folie si pe parbriz.
Oglinzile si aripioara pe spate - vopsite rosu.



guerilla
man, daca tot pui poze cu porche, pune mai o poza cu ceva serios, ca in figura alaturata.
kit gemballa, pentru cunoscatori, in rest, mai da matale cu un spray pe oglinzi si pe aripa din spate ca are de toate (turbo, awd, 551caluti) biggrin.gif
Seri
Ferrari F430 culoare Rosso Corsa (rosu), cu kit exterior si motor de pe varianta Scuderia, fara folie pe geamuri.
Il aleg din mai multe motive: sunt fan Ferrari in F1 si s-ar sorta cu tricoul si sapca Ferrari pe care le am deja, are motor amplasat central, are motor aspirat de mare putere, are distributie pe lant (am patit-o cu cureaua). tongue.gif
Stiu ca aceasta alegere nu ma recomanda drept un fin cunoscator, dar nu as vrea sa ma complic cu variante mult mai exotice si nesigure.
cod
Un mustang decapotabil. 400CP, pe o sosea libera in California, transmisie manuala, doar de plimbare.
Legionaru'
M5. Albastru Interlagos.
S O R I N
Hmm. Pai erai cu japonezele....

Nu e frumos.Tradare. tongue.gif
Luka
Alfa GT rosie
ozz86651
QUOTE
pe o sosea libera in California,


There is no such thing.
20krpm
QUOTE(Daniel104187 @ Nov 8 2007, 12:42 PM) *
Un mustang decapotabil. 400CP, pe o sosea libera in California, transmisie manuala, doar de plimbare.

rolleyes.gif ok, now what about your dream car? smile.gif smile.gif

cit despre masina visurilor mele, ar trebui sa fie o strutzocamila. o combinatie de convertible, motor puternic si eleganta. numa nu ma bagati la categoria bentley, ferrari and stuff. ceva de genu m6 convertible... wait, asta chiar exista de fapt:

Click to view attachment

culoarea e cam shoada, dar in rest, da, cred ca ar corespunde in buna masura viselor mele. ma scuzati acum, tre sa ma pregatesc sa merg la serviciu.
22nst
Lexus LS 600 H smile.gif si nu iti mai trebuie nimic smile.gif

Cipp
No comment, asta-i machinetta!
Legionaru'
QUOTE(S O R I N @ Nov 9 2007, 09:26 AM) *
Hmm. Pai erai cu japonezele....

Nu e frumos.Tradare. tongue.gif


M5 e singura masina care as lua-o de la nemti!
vio
CITAT(Legionaru' @ Nov 9 2007, 11:04 PM) *
CITAT(S O R I N @ Nov 9 2007, 09:26 AM) *
Hmm. Pai erai cu japonezele....

Nu e frumos.Tradare. tongue.gif


M5 e singura masina care as lua-o de la nemti!

te-ai stricat la matze de la tzuica aia sigur ... sau e ceva in atmosfera din craiova ...

Masina ideala si dorintza de a o avea cum e si topicul ... iti iei una si o faci cum vrea ADN ul tau ... cel mai simplu . nu iei o mashina gata facuta

io de ex dupa ce am vazut corolla fener sau cum ii zice ... mai ca as baga 45 000 de euro sa o fac asa .... sai un Nissan dinala naspa rau linia cerului sau cum ii zice ... la fel tunat .


PSSSSSSS : daca mai scri ca-ti place nemtzestele sa moara Tom si Gerry , daca nu mi fac drum la craiova cu trei litere roshii si ti le sudez de capota la portbagaj ...
James Kilowatt
VW, av cors.
Beetle
Evident, din anii 40.

Si treaca de la mine, merge si un Veyron sau macar un Maseratti Quatroporte biggrin.gif
Baby Blues
Si ca sa raman in familia VW , cred ca mi-as lua un Veyron.
Paul46623
Dream car: New Nissan (Skyline) GT-R NisMo spec.

Dream car pe care mi-o pot (teoretic) permite: Fiat/Abarth 500 SS.
air_wolf

sau


exista, sint palpabile, circula, sint inmatriculate.
T u d o r
HAHAHAHAHAAAA !!!! Air, de parca nu stiam si daca nu le postai. tongue.gif
Legionaru'
A doua e FJ?
vio
mie imi place sematura lu' Lupu' de Aer sau Aerului ,mashnile oricum za belea, vand sau schimb cu toyota smile.gif) thumbsup.gif beer.gif
air_wolf
a doua e un BJ4* sau un FJ4* - nu stiu exact. ar putea fi si cu motor de chevy de 350 rolleyes.gif
referitor la semnatura: stiti ce cerculete misto face freelanderul in noroi? verymad.gif vreau toyota!
StefanVVTi
Mazda 3 MPS...lup in blana de oaie! ninja.gif
AZAZEL
de un lamborghini reventon ce spuneti???
http://www.worldcarfans.com/9070911.009/la...ed-in-frankfurt


sau un Edo Competition Lamborghini Murcielago LP 640 Versione Nardo
http://www.worldcarfans.com/9071130.009/ed...-versione-nardo

pozele sunt cu reventon
adrian_flavius
Pentru mine nu exista masina ideala...ar trebui sa fie o situatie ideala, in care sa-mi permit un garaj ideal, cu (minim) 5-6 masini ideala in el...pentru fiecare "doaga" sarita cate una...

Una off-road, toata custom, nu ma intereseaza deloc marca, motor tzapan, cuplu la fel, vreo nspe mii de viteze, diferentiale autoblocabile, troliu si pe fata si pe spate, garda la sol sa treci cu avionu' pe sub ea, ceva in genul celor puse de Air_Wolf pe poze...si plina de noroi, obligatoriu, cum ii sta bine unui off-road veritabil...

A doua ar fi un racer de strada, da' ceva mai deosebit, si nu prea mare, nici prea scumpa...cred ca un Lotus Elise Supersport m-ar aranja definitiv...da' as mai umbla un pic pe la motor, sa dea ceva mai mult decat un maxim de 250 km/h...

A treia ar fi o limuzina super-luxoasa, luuunga si superconfortabila...cel mai probabil din gama Lexus sau Maybach...cea mai confortabila dintre toate...

A patra ar fi un cap tractor de camion american...da' tunat si aranjat misto...asta sigur ar fi o "goanga" pe soselele noastre...cu niste trompete din alea taaari de tot, sa faca lumea infarct pe strada cand tragi de cablul de claxon...loool...

A cincea...dar mai bine ma opresc, ca a inceput sa ma doara capul deja...nu mai am loc in gura de atata salivat...ma duc sa vad ce-mi face Totosul meu, sa-l plimb un pic...

Bine ca am revenit cu picioarele pe pamant...ciao.
Laurentiu_007
Koenigsegg CCX. O masina (mult) mai tare decat orice Ferrari sau Lamborghini. thumbsup.gif
Dar daca ar fi sa ma gandesc la masini mai "normale" as prefera Volvo S60 R pentru ca e o masina cu care poti merge la fel de usor si pe circuit, seara la club sau la opera. Pentru mine asta e masina perfecta. De cand a aparut visez la ea. Si voi visa si in continuare, no problem biggrin.gif
klm
M-am indragostit la prima vedere de Maserati Grandturismo S.
BandiT
1.subaru impreza wrx sti , pe care sa-l mai si tunez eu "oleaca" prin punctele esentiale..
2.o masina americana din anii 70, ceva gen mustang sau chevrolet chevelle, transmisie manuala si minim 400 cp...
3.o masina de teren genul postat de airwolf mai sus...

si ajunge, ca m-am trezit...si tot in reno ma sui!
air_wolf
eu mi-am atins telul, am masina ideala pentru mine.
urmeaza modificarile. btw, consum redus, de ne-am prost as spune, pentru 4000cmc: 12% oras, 8-9% afara thumbsup.gif
HalbaSus
QUOTE (air_wolf @ May 30 2008, 02:32 PM) *
eu mi-am atins telul, am masina ideala pentru mine.
urmeaza modificarile. btw, consum redus, de ne-am prost as spune, pentru 4000cmc: 12% oras, 8-9% afara thumbsup.gif

Am si eu o intrebare indiscreta... functioneaza ? smile.gif
air_wolf
QUOTE (HalbaSus @ May 30 2008, 03:01 PM) *
QUOTE (air_wolf @ May 30 2008, 02:32 PM) *
eu mi-am atins telul, am masina ideala pentru mine.
urmeaza modificarile. btw, consum redus, de ne-am prost as spune, pentru 4000cmc: 12% oras, 8-9% afara thumbsup.gif

Am si eu o intrebare indiscreta... functioneaza ? smile.gif


perfect thumbsup.gif cu mici exceptii la electrica: stopuri si semnale drive.gif detalii...
ozz86651
Nu ramine suspendata in metrul ala de masina care urmeaza dupa roata din spate?
air_wolf
QUOTE (ozz86651 @ May 31 2008, 07:27 AM) *
Nu ramine suspendata in metrul ala de masina care urmeaza dupa roata din spate?


e impropriu spus suspendata. sint situatii in care "sapa" dar nu-s probleme, iese cu tot cu pamint. cind schimb rotile o sa fie si mai putine cazuri din astea. acum am roti mici de 31" (aprox.: 255/80/15), vreau sa o pun pe 34"/35" + lift-ul. per total se ridica intre 20 si 30cm toata masina si automat se imbunatatesc si unghiurile de atac, degajare si virf de panta.
adrian_flavius
salivez...e Toyota aia din semnatura, sau e alta masina, ca nu-mi dau seama?...oricum, s-o stapanesti sanatos... thumbsup.gif
air_wolf
QUOTE (adrian_flavius @ Jun 2 2008, 11:36 AM) *
salivez...e Toyota aia din semnatura, sau e alta masina, ca nu-mi dau seama?...oricum, s-o stapanesti sanatos... thumbsup.gif


e toyota din semnatura. woot.gif
adrian_flavius
Pai baga si tu un topic la totul despre masina mea... woot.gif spune-ne mai multe...ca mai sunt si altii interesati de "coclauri"... drive.gif bafta
20krpm
ok, de vreo 2-3 luni incoace am observat ca de fapt sint interesat din ce in ce mai mult de tesla. se pare ca mi-am schimbat preferinta ideala.
Skywalker
O masina cu motor electric... si autonomie enorma + un iaht de 260m
T u d o r
260m??? blink.gif Doar pentru tine? biggrin.gif Taitanicu' cat avea?
RUE
EA este!
mike.omega
Aia galbena?! teehee.gif
Mariustom
CITAT(Skywalker @ Jul 26 2008, 11:15 AM) *
O masina cu motor electric... si autonomie enorma + un iaht de 260m

biggrin.gif Ăla nu e iaht, e petrolier. Sau portavion, la alegere rolleyes.gif teehee.gif

ninja.gif
Skywalker
Da, masina electrica cu autonomie cel putin 2.000km si "iahtul" = un vas de croaziera numai al meu...
klm
Iti dai seama ca pentru asa autonomie tre sa tii masina aia in priza o saptamana intreaga.
FAR EASTERN
Stiti bancul ala de pe vremea lui Ceashca, cel cu ceasul electronic de mana si cu bateriile in doua valize..................????????????????
Skywalker
QUOTE (klm @ Jul 28 2008, 09:15 AM) *
Iti dai seama ca pentru asa autonomie tre sa tii masina aia in priza o saptamana intreaga.

Pai stiu ca tre tinuta mult in priza, dece crezi ca am cerut si un "iaht". Ca sa am cu ce ma plimba in saptamana aia in care masina sta la incarcat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.