Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina ideala - reala. Dorintele noastre cele mai arzatoare
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
drabisan
Cum 260m????
Tu-ti dai seama ce drum ai de facut sa completezi berea in frigiderul care, se presupune, e linga piscina?

Sau cind se termina berea iei masina, cu cita baterie are, te duci, o incarci cu bere, si te intorci si o repui la incarcat...cred ca am ghicit!
Skywalker
Prefer oricand un sedan frumos 100% electric si cu o autonomie decenta sau mai bine unul care functioneaza non stop (rotile din fata trag masina si alea din spate produc energia).
offtopic.gif
Partea cu vaporul imi ramasese in cap de la cele 6 luni petrecute pe mare, e frumos pe un vas, ceva de vis... rasarit si apus de soare pe mare, uragane, tangaj, ruliu, rau de mare, briza oceanului (Atlantic), insulele din Caraibe band.gif
Asta-i "barca" pe care am stat + 2 poze pe unde am ajuns...

StarorenzaAbsinth
SSC Ultimate Aero TT


Are 1180CP, un timp de 2.8 secunde de la 0 la 100 km/h si o viteza maxima de 435 km/h

As ucide pentru masina asta. Mi-as taia si cateva degete. blink.gif

Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment

Click to view attachment


Click to view attachment
AZAZEL
skywalker, ultima poza e in caraibe? daca da, mai precis unde?
James Kilowatt
QUOTE (Skywalker @ Jul 29 2008, 09:45 AM) *
Prefer oricand un sedan frumos 100% electric si cu o autonomie decenta sau mai bine unul care functioneaza non stop (rotile din fata trag masina si alea din spate produc energia).



Pur si simplu, genial!
laugh.gif
RUE
Aza, eu zic ca poza aia e din Miami. dar asteptam barcagiu sa zica. Insulele nu permit barcilor asa de mari sa se apropie asa de tarm din forma de relief, asa cred eu.

ontopic:
Doi purici care tocmai au castigat la LOTO 6 din 49.
- Tu ce ai de gand sa faci cu banii castigati? intreaba unul dintre ei.
- In primul rand, imi cumpar un caine numai al meu…
Manta B
visul meu(care exista si in realitate in curte): Opel Manta B



Nu este cine-stie ce forta sau frumusete, insa imi place masinuta asta de la 8 ani.
AlexTM
Domne, te-ai apucat de-ai revitalizat forumu'
Ai vreun obiectiv primit? smile.gif
fordulmeu212
Pentru soselele din Romania sa iti iei o masina de lux este doar un mod de aruncat banii. La coada in trafic stau toate, in gropi intra toate...eventual mai difera cat de des ii faci plinul
James Kilowatt
Cu exceptia taxiurilor toate masinile sunt un lux pe care sa arunci banii, chiar si daca e vorba de un logan. Se poate trai si fara ele... da' mai prost biggrin.gif

Bai ce mi-ar mai placea un A-Klasse AMG... si nici macar nu-i asa scumpa...
f1anatic
QUOTE (James Kilowatt @ Aug 3 2014, 02:25 PM) *
Cu exceptia taxiurilor toate masinile sunt un lux pe care sa arunci banii, chiar si daca e vorba de un logan. Se poate trai si fara ele... da' mai prost biggrin.gif

Bai ce mi-ar mai placea un A-Klasse AMG... si nici macar nu-i asa scumpa...


Recunosc cinstit ca doar o combinatie de 3 masini m-ar satisface pe deplin.

Range Rover Supercharged
Porsche 911 Turbo S
Audi RS7

Din saracie, cum stii prea bine, m-a chinui cu "surogate" pentru 2 dintre cele 3 masini enumerate mai sus.
James Kilowatt
Vad ca ai o inclinatie spre europence mai nou... gata cu chinezoaicele? biggrin.gif
AlexTM
Mai mult, ti-ai si luat o europeana ... Fiat-ul ala biggrin.gif
f1anatic
QUOTE (James Kilowatt @ Aug 5 2014, 08:45 AM) *
Vad ca ai o inclinatie spre europence mai nou... gata cu chinezoaicele? biggrin.gif


Pai nu sint insurat cu una? Cei mult strica...

Pe de alta parte, Subaru va trebui inlocuit, si discutind cu nevasta, mi-a spus ca imi intelege suferinta de a nu putea cumpara ce imi doresc. Se pare ca ea a suferit enorm sweat.gif pentru ca prima ei masina nu a fost ce si-a dorit - o Coyota Torolla, mica, veche, jegarita, ieftina si cu multe mile. Biata de ea, s-a trezit cu ditamai...FIAT-ul nou, de teren, cu cele mai noi tehnologii in materie.

In ordinea preferintelor pt schimbat Legacy:

AUDI S4 + ECU reflash
Infiniti Q50 hybrid + Supercharger + ECU reflash
Buick Regal GS + ECU reflash (inainte de a ma judeca negativ cu Buick-ul, modelul asta este un fel de Opel Insignia OPC dar cu motor 2L turbo de 260 cp)

Cu toate insa am probleme - First World Problems - ori la costul de achizitie ori la tehnologie. Nu mai vreau cutie manuala, altfel as lua un STI si gata. Si parca as vrea ceva mai ECO decit un Subaru. Greu de crezut dar benzina pt. Jeep ma costa mai putin decit la Subaru ($/mile) si vorba aia, este cit o pestera.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.