Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reparatie CASCO in mai multe locuri
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
modream
Salut!
Am avut un mic incident, am facut constarea CASCO (generali) si concluzia: un cauciuc de inlocuit, pragul dreapta de reparat (indoit si zgariat).
Masina e opel astra H in garantie, serviceurile opel sunt full pana in ian-febr 2008.
M-am gandit la varianta: fac reparatia la prag intr-un service oarecare (stiu eu unu bun), iau factura, o decontez la casco.
Cauciucul in comand la opel cu decontare directa. Tot aici as face si o verificare la suspensii/articulatii si daca se constata ceva mai nasol
se repara tot pe casco (am luat niste borduri).
Merge treaba asta ? Adica o parte o decontez personal, alta in alt service cu decontare directa cu generali ?
N-am mai avut incidente pana acum si nu stiu cum reactioneaza astia de la asigurari....
ionut1410
de obicei mai greu !!lteoretic nu enici o probleme dar .....

cel mai simplu ar fi repari tu masina unde vrei si dupa aia te duci la casco sati dea bani!!bineneteles la constatarea (in afara de ce se vede cu ochiul liber) tre sa vina si un agent de la asig !!ca alfel nuti deconteaza!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.