Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Martor de bord Ford Ka
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Wydarr
Doresc sa achizitionez un Ford Ka, recent adus din Germania (ca mai toate zilele astea).
Problema este ca pe bord ramane aprins indicatorul pe care l-am incercuit in imagine.
As dori daca se poate sa aflu ce reprezinta indicatorul respectiv, si (pana ajung sa pun masina pe rampa) daca posibilele probleme ce au determinat aprinderea lui (minore sau majore) descalifica o eventuala alegere a acesteia.
Va multumesc.
macleod
QUOTE(Wydarr @ Nov 6 2007, 11:49 PM) *
Doresc sa achizitionez un Ford Ka, recent adus din Germania (ca mai toate zilele astea).
Problema este ca pe bord ramane aprins indicatorul pe care l-am incercuit in imagine.
As dori daca se poate sa aflu ce reprezinta indicatorul respectiv, si (pana ajung sa pun masina pe rampa) daca posibilele probleme ce au determinat aprinderea lui (minore sau majore) descalifica o eventuala alegere a acesteia.
Va multumesc.


Ala e de la motor si sincer ar trebui sa il duci la cineva daca tu nu te pricepi...
ionut1410
QUOTE(macleod @ Nov 9 2007, 05:40 AM) *
QUOTE(Wydarr @ Nov 6 2007, 11:49 PM) *
Doresc sa achizitionez un Ford Ka, recent adus din Germania (ca mai toate zilele astea).
Problema este ca pe bord ramane aprins indicatorul pe care l-am incercuit in imagine.
As dori daca se poate sa aflu ce reprezinta indicatorul respectiv, si (pana ajung sa pun masina pe rampa) daca posibilele probleme ce au determinat aprinderea lui (minore sau majore) descalifica o eventuala alegere a acesteia.
Va multumesc.


Ala e de la motor si sincer ar trebui sa il duci la cineva daca tu nu te pricepi...



martori luminosi din bosr la masinile fara calc de bord reprezinta erori sau probleme ale componentelor electronice ale motorului (care la poti depista doar cu un tester) asa ca sfatul meu incerca sa faci o diagnoza computerizata care pe langa motivul becului aprins te va mai informa si aspra stari generale a masini(parte supravegheata electronic) care in cazul unei masini sh este foarte recomandat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.