Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reglare far Nubira II
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Cristi32424
Salut! Stie cineva sa-mi spuna cum se regleaza farurile la Nubira II (far tip MFR - parca asa ii spune ?!:confused: - adica e normal cu bec halogen)? Am impresia ca cel din stanga bate mai jos decat trebuie. E ceva simplu? Oricum ma voi duce la service pentru operatiunea asta dar as vrea sa stiu dinainte daca e ceva complicat! Thks in advance!
mike.omega
Nu e complicat!
Am si eu o nubira II si bateau farurile prin toti copacii cand am luat-o. Am mers la reprezentanta si in jumatate de ora am baut si o cafea whistling.gif M-a costat 15 lei reglajul la faruri si am primit si garantie 90 de zile rolleyes.gif
Cristi32424
thumbsup.gif Am fost azi la service. Traba de 5 min. E un fel de surub in partea de sus a farului! Al meu batea un pic in jos. Oricum, m-as fi dus la service pentru ca acolo au stand special dar voiam sa stiu daca trebuie demontat ceva pentru a putea face acest reglaj. Nu trebuie demontat nimic pentru ca "surubul" respectiv este usor accesibil.
James Kilowatt
Ai si surub de reglaj la far (de fapt sunt doua, unul sus-jos si unul stanga-dreapta) si ai si reglajul electric din interior.
Uneori cel din stanga bate mai jos intentionat, farurile reglate inteligent bat asimetric, cel din dreapta bate un pic mai sus si ceva mai spre dreapta, nu direct inainte.
Cristi32424
Ai dreptate James! thanks.gif
Uniq
Stie cnva daca se pot monta xenoane fara lupa pe far original nubira 2 ? si daca este bn.... multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.