Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa vopsesc new focus 2005
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
liviu81555
am focus de pe avatar, deep navy, nu stiu unde e mai bine sa vopsesc integral in constanta!!
Va rog sfaturi...
am mai reparat diverse, si la trei service-uri trei nuante de culoare, niciuna identica cu cea reala!!!
ionut1410
la reprezentanta cel putin in bacau iese foarte bine!

da nu inteleg un lucru ai lovito ? de vrei sa vopseti toata?

ca ar trebui sati spun un lucru in zilele noastre masinile (in fabrica) sunt vopsite si pe baza de magnetism cea ce duce la o rezistenta ff buna in timp a vopselei de multe ori peste 10 ani pe cand vopseua dadata dupa aia nu prea tine mai mult de 2-3 ani !asa ca as sugera vopsire locala daca se poate !zonele care nu necesita vopsire mai bine sa la lasi asa!

iar daca vrei sai schimbi culoarea tias sugera sa te lasi pagubas!(asta daca nu esti vreun inpatimit al tuningului si vrei ceve specila) pantru a schimba nuanta o solutie buna e si folia auto !mai nou exista si varinata metalizata e destul de ieftina si in felual asta protejezi si vopseua originala iar in acest caz s epoate reveni fara probleme la culoare originala!
Ionut-35
Eu stiu o vopsitorie buna cu cuptor in Coiciu pe Merisorului colt cu Baba Novac care lucreaza bine si nu da gherle la nuante.
ionut_marius
o masina revopsita in totalitate iti va fi ff greu sa o vinzi (o sa creada lumea ca a fost rasturnata) mai incearca si alte service-uri sau reprezentanta,mi-e greu sa cred ca aia nu-s in stare sa faca ac noanta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.