Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Numeste noua Alfa
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
marius68582
De pe alfanaming.de am primit o notificare cu 12 variante finaliste in competitia pentru a alege un nume viitorului "Junior".
Nu mai tin minte care a fost propunerea mea initiala,dar acum am votat Velvetta. 8)

Agea
Enos
Everso
Fira
Furiosa
Milo
Mod
Nevo
Solea
Sparvo
Velvetta
Ventura



Hoinar
QUOTE(marius68582 @ Nov 2 2007, 01:18 PM) *
De pe alfanaming.de am primit o notificare cu 12 variante finaliste in competitia pentru a alege un nume viitorului "Junior".
Nu mai tin minte care a fost propunerea mea initiala,dar acum am votat Velvetta. 8)
...


Sa inteleg ca nu le place numele de Alfa Junior? smile.gif
mike.omega
117 nu merge? biggrin.gif
Toate acele nume sunt inspirate din unele deja existente si cat timp alfa are masinile numerotate cu 3 cifre nu vad de ce acest model junior nu ar fi numerotat la fel wink.gif
marius68582
Publicul international a decis...FURIOSA

Nu inseamna neparat ca aceasta va fi si denumirea aleasa de Alfa Romeo pentru viitorul model.
Cipp
Alfa DIVA!
marius68582
Ok, nu se va numi FURIOSA (la ce e buna democratia asta oricum ?) dar Alfa Romeo continua strategia de marketing mai putin conventionala care a debutat in cadrul concernului FIAT odata cu 500 wants you.
Daca vizitati situl oficial www.alfaromeo.it veti fi redirectionati catre un sit numit save your pixel.Cica in momentul cand toti pixelasii vor fi luati ni se va arata o fotografie oficiala cu viitorul model Alfa.
Io mi-am luat unul in stanga jos,restul e istorie. laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.