Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masina sa-mi cumpar???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
anca.maria
Am neaparata nevoie de un sfat.Vreau sa-mi cumpar cat mai repede o masina.Prima pt mine unsure.gif
Nu dispun decat de 3000 de euro,locuiesc Spania.
Am condus pana acum un Renault Modus si o Skoda Fabia.
Fabia mi-a placut f mult !


Nu caut sa-mi iau o masina noua.Fiind prima si avand permis de putin timp,nu ma risc sa fac imprumuturi la banca pt o masina mai scumpa.
Ce imi recomandati ?

Caut o masina care sa consume pana in 7,sa nu fie f mica..nu-mi plac cutiutele si nu tin neaparat sa fie diesel.
Imi recomandati ceva marci pls...nu ma pricep la motoare deloc..nu imi dau seama de consumuri ..
Random
Cam putine detalii, buget mic sad.gif
In bugetul tau s-ar incadra(second hand) Seat Ibiza sau chiar Cordoba, Citroen Saxo, Renault Clio, Ford Fiesta, Daewoo Nexia, Nissan Micra, etc. Avand in vedere ca-i de-al casei probabil gasesti mai usor un Ibiza care sa se incadreze in bugetul tau, in plus, fiind frate de platforma si motoare cu Fabia care ti-a placut, sigur o sa-ti placa si Ibiza. Ca sa consume 7% ar trebui sa te orientezi spre un diesel.

La 3000 nu prea gasesti masini mai mari, trebuie sa cauti cea mai frumoasa/buna "cutiuta". La banii astia, mai bine o cutiuta buna decat o compacta care o sa-ti manance zilele si banii....parerea mea.
James Kilowatt
Cu putin noroc poti gasit un Accent din '99-'00, cu destul de putini km. Mult mai nou decat o Ibiza la aceeasi bani, destul de fiabil, iar motorul de 1.3 nu e foarte gurmand si se misca onorabil. Cu un diesel la banii astia poti avea surprize neplacute...

Si cu ceva mai mult noroc, poti gasi chiar una pe GPL. A subsemnatului a costat 3800 euro, avea 5 ani si 88.000km si GPL gata instalat. Un Lanos as fi gasit pe la 3000 euroi fara pb, insa am preferat Nubira pentru ca voiam musai peste 100CP.
anca.maria
Chiar nu-mi plac masinile mici,dar nici mari nu ma incanta.
Ceva in genul skodei fabia ar fi super.


Eu am gasit ceva la pretul asta,chiar destule masini am gasit.
Am gasit Nissan Primera,Almera,Opeluri Astra,Tigra(tigra e prea mica),Renaulturi Megane,Citroen Xsara.

Nu vreau neaparat diesel,as prefera chiar benzina.Sunt mai bune dieselurile?
anca.maria
Apropo,nu caut sa aiba multi cai,nu sunt asa vitezomana.O sa fac in medie 30 si ceva de km zilnic.Deci nu e mare scofala.
Peugeoul 206 e frumusel,am gasit,dar e prea micut.Am nevoie si de ceva portbagaj.
O skoda fabia ar fi ok ?
unsure.gif
Cristiano
Vreau sa iau si eu o masina de teren SH din anul 2000(minim) , sa aibe confort si performante off-road destul de bune smile.gif la un pret de maxim 10.000E...vreau recomandari biggrin.gif...multumesc !!!
BobbyIT
reclama.

Ai WARN pentru greseala repetata. De asemenea, te rog sa ai grija cu ironiile la adresa altor useri ai forumului. multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.