Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oana vs Azazel
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3
f1anatic
QUOTE(AZAZEL @ Oct 29 2007, 04:09 PM) *
oana , trebuie mult timp sa te ambitionezi sa-mi bagi si nu stiu daca este dispus f1anatic sa cheltuiasca. apropo, din cate stiu eu tu parca esti casatorita !!! sau Elena este ?!



This is funny shit. Casatorite...ha ha ha ha ha ...

In fine, unde vreti mah, la 4 Seasons ? Hilton ? Hyatt Regency ? Ritz-Carlton ? Waldorf-Astoria ?
James Kilowatt
Eu cred ca toti campionii mondiali au o "scuza".... unii mai evidenta decat a altora. De exemplu un campion cu o scuza cat casa mi s-a parut Hill Jr.

@Azazel
Frumoasa dizertatie, insa ramane o pura speculatie plina de ipoteze, de "daca" si de "poate".

Si repet ce spuneam si pe topicul de pe Formula1, un versus pe pista in 2007 intre MS si Kimi nu ar fi demonstrat absolut nimic. Nu-i poti pune in acelasi ring ACUM pe Muhamad Ali si pe Lucian Bute.... asta nu inseamna ca unul e mai valoros sau mai putin valoros decat altul.
"DACA" in 2007 MS l-ar fi batut pe Kimi, s-ar fi spus ca-i experienta, bafta sau echipa.
"DACA" ar fi batut Kimi e varsta, asumarea riscurilor, MS are doi copiii deci statistic e cu doua secunde mai lent pe tur, etc
... ambele speculatii sunt la fel de valabile.

Poate si duelul de la McLaren e un exemplu. Vorba aia, daca in F1 nu faci niciodata cate o greseala inseamna ca nu incerci destul wink.gif
AZAZEL
am scris un mesaj dar nu a aparut.

in fine, ma doare capul de cat am discutat despre f1 in ultimile 2 luni. istoria s-a scris si nu o mai putem intoarce. ramane ca cei care sunt in f1 sa confirme ca-si merita laudele si aprecierile si sa dezmorteasca prin talentul lor acest sport. usurel , voi incerca sa ma debarasez de discutiile despre f1 din acest topic pt ca imi consuma multa energie.

pana la urma oana, esti casatorita sau nu, pt ca am devenit curios dupa hohotele lui f1anatic.
vio
ce discutie . biggrin.gif:D:D ce mi-a zis un fost pilot de ralliu celebru in Romania fan F1 anti Schumy total : in afara ca Schumi este bun pilot restul sunt parca o adunatura de .... ( nu e bine si frumos sa scriu ) ... a fost si va ramane unul din cei mai buni piloti . nu se incape discutzii cu daca era ala , daca facea celalat ... nu au putut , au fost impotenti in fatza lui si ma mashina si ca pshic si ca pilotaj ... prevad o discutie gen benzinar contra dizelar ... cam ata am de zis . restu sunt vb ...
f1anatic
QUOTE(James Kilowatt @ Oct 29 2007, 04:56 PM) *
Si repet ce spuneam si pe topicul de pe Formula1, un versus pe pista in 2007 intre MS si Kimi nu ar fi demonstrat absolut nimic. "DACA" in 2007 MS l-ar fi batut pe Kimi, s-ar fi spus ca-i experienta, bafta sau echipa.
"DACA" ar fi batut Kimi e varsta, asumarea riscurilor, MS are doi copiii deci statistic e cu doua secunde mai lent pe tur, etc
... ambele speculatii sunt la fel de valabile.

Poate si duelul de la McLaren e un exemplu. Vorba aia, daca in F1 nu faci niciodata cate o greseala inseamna ca nu incerci destul wink.gif


Absolut. Nu ar fi insemnat nimic. Cei doi nu au fost din aceeasi generatie. La fel si Senna si Schumacher. Cind unul se pregatea de retragere si vroia o ultima sansa la 1-2 titluri cu echipa de virf (Senna), celalalt (Michael) de abia se lansase. La fel si cu Kimmi vs. Michael.

Daca vrei o comparatie mai valabila este cea intre Hakkinen si Schumacher - amindoi veniti in F1 prin 1992* - amindoi au concurat vreme de 10 sezoane impreuna, de acceasi virsta etc. Michael este + 2 campionate fata de Hakkinen
Oana
QUOTE(AZAZEL @ Oct 29 2007, 10:09 PM) *
.....schumy.....

uite, faptul ca ai scris corect e un inceput...si cand te gandesti ca nu am stat decat o zi pe capul tau yucky.gif
HalbaSus
QUOTE
A distrus competitia... pur si simplu si-a descalificat adversarii. Cu o exceptie de 2 sezoane in care Mika l-a batut din motive de masina, in rest... Eu pe Mika nu l-am considerat decat omul potrivit la locul potrivit. Nu avea genialitate, nu avea sclipire, nu avea nimic altceva decat o constantza excelenta si o masina foarte buna - pe cand altii nu o aveau.


Ahmm... daca vorbim si de sezoane mai vechi ma pot baga si eu in lupta... ca si acum tin minte ultima cursa de la suzuka cand hakkinen si-a castigat al doilea titlu de campion mondial... Se difuza la ora 6-7 dimineata, am stat treaz toata noaptea iar dimineata la 7 m-am pus cu o lada de heineken (importat) in fata televizorului... ce vremuri...

Shumacher nu a castigat atatea titluri de campion mondial pentru ca e un geniu al volanului, este un pilot bun, dar la fel cal el sunt/au fost si altii, daca era la sauber ma indoiesc ca ar fi castigat vre-un titlu. El a castigat titlurile de campion mondial cand ferrari a avut cea mai buna masina si nu a castigat campionatul cand altii au avut cea mai buna masina.

Cat despre hakkinen si lipsa lui de genialitate:

Check this out
AZAZEL
QUOTE(f1anatic @ Oct 30 2007, 01:29 AM) *
Daca vrei o comparatie mai valabila este cea intre Hakkinen si Schumacher - amindoi veniti in F1 prin 1992* - amindoi au concurat vreme de 10 sezoane impreuna, de acceasi virsta etc. Michael este + 2 campionate fata de Hakkinen


QUOTE(HalbaSus @ Oct 30 2007, 08:02 AM) *
Cat despre hakkinen si lipsa lui de genialitate:

Check this out


hai sa va povestesc cele intamplate in 2000 daca halba a adus aminte de acea cursa.

pacat ca ceea ce conteaza in fond si la urma urmei sunt cifrele seci.
hakkinen 2- schumy 4

filmuletul pus pe forum de halba este din cursa belgia 2000. acel sezon a fost cel mai dureros pt mine. a fost un sezon in care am trecut de la agonie la extaz si apoi la o durere de ma tavaleam pe jos.

din punct de vedere al performantelor ambele masini au fost cam la fel.
sezonul a inceput prost pt hakkinen care a avut in primele curse unele probleme tehnice si a fost nevoit sa abandoneze. schumy a inceput bine avand dupa primele 7-8 etape aprox 24 puncte avans.
ulterior vine o perioada in care din 5 curse schumy castiga doar una si abandoneaza in 4 curse in doua din cauza unor probleme tehnice iar in alte 2 curse face niste greseli de pilotaj care l-au costat puncte pretioase. inainte de cursa din ungaria , cu 6 etape inainte de final schumy mai avea un avans de 2 puncte in fata lui hakkinen.
pana in acel moment si chiar si dupa, hakkinen a trebuit sa lupte nu doar cu MS ci si cu coechiperul lui de la mclaren , coulthard, care toata viata lui si-a dorit sa demonstreze ca nu este si altceva din punct de vedere al pilotajului decat un mascarici. sau, poate asa cum spune el, nici nu a fost ajutat de echipa. in tot acest timp , MS se bucura de ajutorul lui barichello care ii ceda locul in cursa de fiecare data cand situatia o impunea, castigand astfel puncte pretioase. pana in acel moment coulthard castigase 2 curse in care hakkinen terminase pe 2 asta insemnand 8 puncte pierdute de finlandez. fraierii si-au luat punctele unul altuia asa cum s-a intamplat la mclaren anul acesta.

inainte de cursa din ungaria a fost cea din germania, etapa in care, cu toate ca hakkinen a terminat al 2-lea si a recuperat 6 puncte fata de neamt(aceasta a abandonat) ajungand la 2 puncte in spatele lui MS se intampla un lucru care m-a scos din sarite: cand mclarenurile erau bine merci la conducerea cursei, un nebun din tribune intra pe pista protestand astfel pt faptul ca a fost concediat de uzina mercedes. intra safety car-ul si in loteria creata de realimentarile care au loc in acel moment hakkinen coboara pe 2 cursa fiind castigata de baricelo care plecase la start de pe 18. fara dobitocul ala care a protestat, hakkinen ar fi castogat lejer si ar fi ajuns la conducerea clasamentului cu 2 puncte avans. tinand cont de cele intamplate ramane de fapt cu 2 puncte in minus in clsamentul general.

dupa germania urmeaza ungaria si belgia in care hakkinen castiga iar schumy termina pe 2. finlandezul are un avans de 6 puncte cu 4 etape inainte de final. inclusiv RTL incepusera sa creada ca hakkinen va deveni campion castigand al 3-lea titlu consecutiv si chiar ei incepusera sa-l compare pe hakkinen cu fangio. Imi aduc aminte ca dupa cursa din belgia, cand RTL transmitea stiri despre F1, imparteau ecranul din spatele lor pe jumate fiind hakkinen pe cealalta fangio.
de fapt, atunci a fost inceputul hegemoniei MS.

urmeaza cursa din italia si este randul lui schumy sa-l invinga pe hakkinen. finlandezul mai avand 2 puncte avans cu 3 etape inainte de final.

urmeaza cursa din statele unite: schumy ia un avans in cursa in fata lui hakkinen si, dupa prima realimentare hakkinen incepe sa recupereze handicapul cu o diferenta pe tur care uneori depasea o sec si jumate. si ce i se intampla: ii explodeaza motorul. schumy castiga cursa trecand la conducerea campionatului mondial cu 8 puncte avans cand mai erau 2 curse de disputat. campionatul practic s-a decis pt ca schumy nu este hamilton.

in penultima etapa , japonia, schumy il invinge pe hakkinen depasindu-l in cursa in momentul realimentarii. schumy se distanteaza la 12 puncte cu o etapa inainte de final si devine campion.
in ultima cursa schumy castiga din nou, dupa ce hakkinen a primit o penalizare imediat dupa start. in momentul in care hakkinen a fost anuntat de penalizarea pe care a primit-o, nestiind motivele acesteia, a incetinit gandindu-se pt o perioada de timp sa se retraga din cursa. ulterior a revenit asupra deciziiei sale sia a continuat cursa terminand al 4-lea.

aceasta a fost istoria campionatului din 2000 un campionat frustrant pt hakkinen si pt fanii lui. nu stiu daca a avut cineva rabdare sa citeasca sau isi mai aduce cineva aminte de cele intamplate.

dupa acest sezon hakkinen a mai stat inca unul care a fost dezastruos pt mclaren, culminand cu explozia motorului lui hakkinen atunci cand era lider si mai era maxim 1 km din cursa de la barcelona.

ii mai trebuia ceva rabdare sa treaca si de sezonol 2002, iar in 2003 tinand cont de faptul ca raikkonen a terminat campionatul cu 2 puncte in spatele lui MS atunci cand raikkonen era doar un copil, hakkinen l-ar fi invins pe neamt si i-ar fi luat titlul.

trebuie totusi sa amintesc de accidentul lui MS din 1999 cand, probabil, daca acel accident nu era, se putea scie altfel istoria acelui campionat mondial.

parca prea multi de "ce-ar fi fost daca", in ceea ce spun !!
f1anatic
QUOTE(AZAZEL @ Oct 30 2007, 04:35 AM) *
ii mai trebuia ceva rabdare sa treaca si de sezonol 2002, iar in 2003 tinand cont de faptul ca raikkonen a terminat campionatul cu 2 puncte in spatele lui MS atunci cand raikkonen era doar un copil, hakkinen l-ar fi invins pe neamt si i-ar fi luat titlul.

parca prea multi de "ce-ar fi fost daca", in ceea ce spun !!



Si daca nu ii exploda motorul lui Schumi in Japonia 2006, clar ca acum era de 8 X campion mondial. Ba daca o iau asa in urma...Daca nu isi bulea copanul in 1999, era de 9 X campion mondial. Iar daca tinea figura de la Jerez 1997 cu Jack Newtown, era de 10X campion mondial.

DACA mai introduci asa multe supozitii - mai ales in ce priveste TRECUTUL - ne suparam. Ce a fost, a fost si nu se mai poate schimba. Ca pot fi lucruri care pot merge si in fav. lui Schumacher si impotriva lui. Daca tragi linie...introducind numai DACA in toate cazurile la limita, tot in fav. lui Schumi ar iesi. Asa ca las-o cum a picat. A fost si este un geniu al volanului, si a avut norocul sa fie omul potrivit la echipa potrivita la timpul potrivit...mai ales in a 2-a jumatate a carierei.
AZAZEL
incepand de astazi Oana este pe lista mea de prieteni din aria "my friends".
inca nu mi-a spus daca este casatorita iar f1anatic s-ar putea sa se razgandeasca.
Oana
stai ca m-ai pierdut...cu ce sa se razgandeasca f1anatic? cu hotelul? pai daca se razgandeste, incepem iar sa ne certam...nu cred ca e o problema chiar asa de mare...si daca sunt in lista ta de prieteni inseamna ca nu ma mai provoci? hai mah...si eu cu cine ma mai cert?
tu ori vrei sa te dai la mine de ma intrebi daca sunt casatorita? sa stii ca nu accept avansuri din partea persoanelor anti schumy tongue.gif
f1anatic
QUOTE(AZAZEL @ Nov 21 2007, 06:17 AM) *
incepand de astazi Oana este pe lista mea de prieteni din aria "my friends".
inca nu mi-a spus daca este casatorita iar f1anatic s-ar putea sa se razgandeasca.



Ce semnificatie are ziua de azi ?
De ce este Oana pe lista ta de prieteni incepind de azi ? De ce nu de la 1 Decembrie 2007 sau de ce nu din 23 August 2007 ?
De ce ai desconsiderat-o pe Oana ca potential prieten pina acum ?
De ce nu poti sa mergi cu ea la hotel chiar daca ar fi casatorita ?
De ce sa nu ma razgindesc si eu ?
De ce ii faci avansuri Oanei ? Daca e arvunita deja ?
De ce nu recunosti ca ai devenit fan Schumacher...si incheiem discutiile definitiv ?
AZAZEL
QUOTE(f1anatic @ Nov 21 2007, 02:40 PM) *
1.Ce semnificatie are ziua de azi ?
2.De ce este Oana pe lista ta de prieteni incepind de azi ? De ce nu de la 1 Decembrie 2007 sau de ce nu din 23 August 2007 ?
3.De ce ai desconsiderat-o pe Oana ca potential prieten pina acum ?
4.De ce nu poti sa mergi cu ea la hotel chiar daca ar fi casatorita ?
5.De ce sa nu ma razgindesc si eu ?
6.De ce ii faci avansuri Oanei ? Daca e arvunita deja ?
7.De ce nu recunosti ca ai devenit fan Schumacher...si incheiem discutiile definitiv ?


-la intrebarea 1, intrebarile de la punctul 2 si intrebarea de la punctul 3 raspunsul este simplu: azi am observat rubrica "My friends". Asta nu inseamna ca am cosnsiderat ca ea nu imi este un prieten aici pe forum.
-la punctul 4 observatia este super pertinenta. Sunt tare curios daca ea este casatorita, dar statutul ei intr-adevar nu are nici o legatura cu marinimia ta si nici cu intentiile mele sau ale mele si ale ei insumate.
-punctul 5: pai cine s-a mai razgandit ? Iar tu , sigur ca te poti razgandi !
-punctul 6: sper ca tu nu interpretezi post-urile ca fiind o hartuire "trupeasca" la adresa oanei. Sper ca stim cu totii de gluma !!! "Arvunita" in ce sens ? ca aici pot interpreta in mai multe feluri unsure.gif !!!
-Fan Schumy??? Hmmmm !!! Poti sa ma bati si putem discuta in contradictoriu din cauza preferintelor noastre pana iesim la pensie si tot nu ma las induplecat.
Oana
adevarul e ca nu as vrea ca schumy sa aiba un fan ca tine...cred ca ne-am certa mai tare decat acum... whistling.gif
si acum sincer (si apoi am sa-ti raspund si eu la fel de sincer) de ce te intereseaza atat de tare daca sunt casatorita? ma comport ca si cum as fi nefumata? nu de alta, dar am o explicatie: m-am lasat de vreo 7 luni si ceva de tigari si se prea poate sa fiu putin mai agresiva decat inainte... rolleyes.gif
AZAZEL

hopa, acum am vazut ca ai raspuns !!!

QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 02:36 PM) *
cu ce sa se razgandeasca f1anatic? cu hotelul? pai daca se razgandeste, incepem iar sa ne certam...nu cred ca e o problema chiar asa de mare
sa stii ca nu accept avansuri din partea persoanelor anti schumy tongue.gif

ultimul lucru pt care as cheltui bani pe lumea asta ar fi relatiile extraconjugale. deci, daca f1anatic se razgandeste, nu-ti pot indeplini visul decat daca platesti tu pt camera de hotel. si stii tu, caracterele diferite se atrag. atat de dulce ar fi impacarea dupa o disputa pe tema schumy sau raikkonen.


QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 02:36 PM) *
si daca sunt in lista ta de prieteni inseamna ca nu ma mai provoci? hai mah...si eu cu cine ma mai cert?

ne certam in continuare pt ca lumea sa nu banuiasca faptul ca ne leaga lucruri profunde.


QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 02:36 PM) *
tu ori vrei sa te dai la mine de ma intrebi daca sunt casatorita?


serios acum, esti casatorita sau nu. sunt tare curios. pari mai "barbatoasa". sotia mea considera discutiile depspre masini, forumul si cursele de F1 , cel mai mare dusman al casniciei noastre. O ia oftatul cand se apropie un wekk end in care este F1 la Tv sau atunci cand dau drumul la computer pt ca ma vede pe forum sau cotrobaind pe net dupa informatii despre masini.

stiu ca la un moment dat era o discutie din care reiesea ca ori tu ori elena sunteti casatorite. poate ma insel eu.

prima data cand vin la braila , promit sa te invit la o bere. atentie mare: nu am mai invitat pe nimeni de pe forum sa ne intalnim si nici nu am participat la o intalnire organizata cu forumistii si asta pt ca , atunci cand nu sunt plecat prefer sa-i acord 100% din timpul meu sotiei. ar trebui sa te simti magulita. unsure.gif


Oana
hai ca scriem in acelasi timp de o sa ne ia ameteala...
QUOTE(AZAZEL @ Nov 21 2007, 03:36 PM) *
QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 02:36 PM) *
cu ce sa se razgandeasca f1anatic? cu hotelul? pai daca se razgandeste, incepem iar sa ne certam...nu cred ca e o problema chiar asa de mare
sa stii ca nu accept avansuri din partea persoanelor anti schumy tongue.gif

ultimul lucru pt care as cheltui bani pe lumea asta ar fi relatiile extraconjugale. deci, daca f1anatic se razgandeste, nu-ti pot indeplini visul decat daca platesti tu pt camera de hotel. si stii tu, caracterele diferite se atrag. atat de dulce ar fi impacarea dupa o disputa pe tema schumy sau raikkonen.

stai asa ca nu ai inteles...am vrut sa zic ca daca omul se razgandeste, ne certam din nou si el o sa fie iar dispus sa cheltuiasca bani ptr impacarea noastra...get it?
acum altceva...ce treaba are starea mea civila cu faptul ca sunt mai "barbatoasa"? pot fi asa indiferent daca sunt sau nu casatorita...pe buna daca inteleg ce relevanta are asta...
esti sigur ca vrei sa dai ochii cu mine? eu in locul tau nu m-as risca...si inca ceva, nu beau bere...smile.gif

LE...postul asta si-a luat add singur...nu terminasem de scris...
AZAZEL
QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 03:35 PM) *
si acum sincer (si apoi am sa-ti raspund si eu la fel de sincer) de ce te intereseaza atat de tare daca sunt casatorita? ma comport ca si cum as fi nefumata? nu de alta, dar am o explicatie: m-am lasat de vreo 7 luni si ceva de tigari si se prea poate sa fiu putin mai agresiva decat inainte... rolleyes.gif


foarte inteligenta colega noastra de forum. modul cum a intrebat ceea ce dorea sa afle este super . foarte original si subtil.
nu draga , nu de "aia" am intrebat. nu te banuiesc ca ai sta in latenta si din acest motiv ai fi mai artagoasa. chiar sunt curios daca esti casatorita.

PS
QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 03:39 PM) *
stai asa ca nu ai inteles...am vrut sa zic ca daca omul se razgandeste, ne certam din nou si el o sa fie iar dispus sa cheltuiasca bani ptr impacarea noastra...get it?


aha !! nu ma prinsesem chiar de tot. hai sa-ti propun eu altceva: sa ne prefacem noi ca ne uram si ne certam de moarte si iar ne impacam si sa huzurim noi fumusel prin hoteluri pe banii "americanului".

later edit si mai later.

ma gandeam ca unui partener de viata nu i-ar conveni statul prea mult pe forum, monopolizarea televizorului cu niste curse de F1 samd. oricum, sincer sa fiu , te-am intrebat de atatea ori daca esti casatorita incat nu-mi mai pot argumenta nici mie motivul pt care te intreb. a devenit o obsesie a carui motiv aproape nici nu stiu unde sa-l caut. totusi, ai de gand sa-mi raspunzi sau nu ??!?!!!
A K U
De ce nu faceti voi, "polemistilor", un copil ca sa va ocupati timpul cu ceva constructiv? rolleyes.gif
Oana
impreuna sau separat? biggrin.gif
drabisan
Eu propun un ciine, part-time!
E genul de animal care poate sa iubeasca mai multe persoane, aproape la fel de mult (o sa existe unu pe care o sa-l considere stapin, restul sint prieteni pe viata).

Ocupa suficient timp, te cheama la joaca in moduri imposibil de refuza si adio timp prea mult de forum.

Oricum, cind oi vedea unu fan de german prieten bun cu unu fan de nordici...Nope...nu se leaga...
mike.omega
Ma bag si eu....
Oana, tipu pe care l-am vazut la SIAB, mai e prin zona? Sa stiu cat mai traieste AZAZEL, nu de alta whistling.gif
If not, inchiriez batengard, iefin! teehee.gif
HalbaSus
drabisban: ce sa faca cu cainele ? Si oricum nu cred ca s-ar intelege cu pisicile oanei (parca ea avea mai multe pisici ? sau fac eu confuzii). Eu cred ca AZAZEL si-ar asuma repede rolul de sustinator al cainelui care ar fugari pisicile... dovada a faptului ca e mai puternic, oana ar argumenta ca pisicile sunt mai rapide si mai agile, din moment ce cainele nu le prinde... si uite asa ar ajunge la aceasi situatie.

mike: eu in locul lui AZAZEL nu mi-as face probleme de tipul/tipii cu care umbla/a umblat/va umbla oana, eu in locul lui mi-as face probleme sa nu gaseasca nevasta-sa topicul asta... ca la interval de cateva postari s-au rostit cuvintele: adulter, camera de hotel, invitatie la bere... mhmm....

latter edit:
oana, scuza-mi curiozitatea, dar ce masina ai sau vrei sa cumperi ? Nu de alta dar ceva imi spune ca e vorba de o japoneza biggrin.gif
Alex-F1
Mai fato, zi-i bre la uom cum stai cu strea civila, ce-i asa big deal? Ca deja ma enervati si pe mine!!! Zi-i, ca cine stie ce crede omu altfel si poate realitatea nu prea pusca cu ce crede el....desi la faza cu inteligenta a nimerit-o.... da mai Azazel, sa stii ca e data dreaq colega noastra....e mortal de inteligenta, versata, unsa cu toate alifiile si bine face, caci meseria o obliga....daca n-ar fi asa, ar manca-o lupii....asa ii manca ea pe lupi....pe toti!!! ninja.gif Si io ma voi gandi de 2 ori cand o fi sa fie o intalnire face-to-face cu dansa.... rolleyes.gif Sper ca n-am spus prea multe secrete de culise... whistling.gif
Oana
aoleu cata confuzie...m-a luat durerea de cap...
@mike ...tipu' de la SIAB uaz nat mai boifrend/hasband (auzi, tu acum ma dai de gol ca nu am fost la siab doar cu elena si prietenul ei? whistling.gif )...dar asta nu inseamna ca azazel tre sa stea linistit rolleyes.gif
@halba ...aia cu pisicile multe e elena...am si eu, ce-i drept, dar numai una...dar in nici un caz nu imi va fugari mie vreun caine pisica...cred ca va fi exact invers...pisica mea e un fel de caine (cred ca e logic ca eu am educat-o, nu?)
masina? nu cumva ma confunzi iar cu elena? ca ea tzipa pe aici ca vrea impreza...bine, nu ca eu as vrea altceva, dar nu-mi amintesc sa fi spus vreodata chestia asta...
@alex ...nu-i zic nimic pentru ca ma enerveaza curiozitatea asta fara motiv...in rest, daca nu m-a amenintat, n-are de ce sa-si faca griji...prea mari...ca doar atunci devin violenta...in rest il fac din vorbe:)
f1anatic
Auziti baieti...aveti o sansa cu Oana !

Ii plac masinile japoneze (Subaru - va spun eu din surse beton), e fan inrait al F1 si Schumacher, este meseriasa la tras cu pusca/pistolul, gateste fenomenal, are gusturi super in muzica, ii plac ciinii, stim cu totii ca este super smart, mai are si alte calitati care o fac apreciate de baieti (nu va ginditi la prostii)...


Petitorii...sa traga un numar...si sa se afiseze la mine pentru pre-screening !
Cristi86127
In concluzie, ii plac cainii dar are pisica educata sa fie caine, tongue.gif ii plac masinile japoneze dar nu a spus niciodata ca vrea impreza, e super smart, la amenintari reactioneaza violent, in cel mai bun caz te poate face din vorbe. smile.gif

Hm, uite o tipa interesanta.
Oare pisica, pisica tot japoneze prefera ? Ce marca?
Pe Oana nu am curaj sa o intreb. smile.gif
Oana
hai mah ca nu musc...
nu am spus niciodata pe forum ca vreau impreza pentru ca nu am avut ocazia...nu m-a intrebat nimeni si nici nu am deschis vreun topic cu "ce masina sa imi iau"...dar oricare din cunostintele mele (si aici nu intra numai prietenii apropiati) stie chestia asta...am pisica (nu japoneza) ptr ca nu am spatiul necesar sa cresc un caine..."super smart" - sa nu exageram totusi, desi nu sunt deloc modesta...imi place sa spun ca sunt informata...
alte curiozitati?
aaaa...si numarul meu de telefon incepe cu 07, nu cu 89... thumbsup.gif
Hoinar
dragii mei (oana si azazel), ma iertati, da' voi sunteti cu capul smile.gif.
citesc si ma minunez...ma minunez si apoi ma crucesc.

ps: la pariul vostru eu as merge pe sanse 15 la 2 ca oana e nemaritata. Fara dovezi, doar chestie de intuitie smile.gif.
Oana
sa fiu foarte sincera, eu m-am cam plictisit azi la munca...mi se intampla chestia asta cam o data la 3 luni...si na, am profitat si eu...se cam uitau colegii ciudat la mine cand radeam din senin, dar nu m-au incomodat...
acum tu sa nu crezi ca noi chiar vorbim serios...eu doar m-am tinut de promisiunea facuta cand s-a redeschis aria asta biggrin.gif
vio
.......................................................... versus asa fara sange .... nem ........daca as posta io parerea mea , nu cred ca ar ajunge toate banurile de la totzi admini si moderatorii ...........io cred ca voi va iubitzi si nu stiti cum sa va spune ti unul altuia smile.gif
Oana
ne-ai prins... whistling.gif
auzi, nu te mai lauda atat...ia sa te vad eu cum iti gasesti tu un partener de cearta si cum se lasa repede cu sange...pai pana provoci omu', pana ii dai la coaste, apoi pui paie pe foc si la final sare pe rana...tu crezi ca e asa usor?
Cristi86127
QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 06:21 PM) *
hai mah ca nu musc...

Suna incurajator, nu cumva e o capcana ?
Azazel eu zic sa tii totusi garda sus, nu se stie niciodata.

QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 06:21 PM) *
am pisica (nu japoneza) ptr ca nu am spatiul necesar sa cresc un caine..."super smart"


La linia de start, Oana pe impreza, Azazel pe ... inca nu s-a anuntat.
Petitorii la F1, biletele pentru cursa asta sunt la mine. smile.gif
Banii incasati vor fi folositi pentru a marirea spatiului de care dispune oana pentru a putea creste un caine "super smart". smile.gif

QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 06:21 PM) *
alte curiozitati?

mai tarziu, in coferinta de presa care va avea loc dupa cursa, trebuie valoficat tot la maxim.

QUOTE(oana87995 @ Nov 21 2007, 06:21 PM) *
aaaa...si numarul meu de telefon incepe cu 07, nu cu 89... thumbsup.gif

deci e tarif normal, uh ce bine. smile.gif
f1anatic
QUOTE(Cristi86127 @ Nov 21 2007, 03:49 PM)
ii plac masinile japoneze dar nu a spus niciodata ca vrea impreza


precum si

QUOTE(Oana87995 @ Nov 21 2007, 04:21 PM)
nu am spus niciodata pe forum ca vreau impreza pentru ca nu am avut ocazia...nu m-a intrebat nimeni si nici nu am deschis vreun topic cu "ce masina sa imi iau"...dar oricare din cunostintele mele (si aici nu intra numai prietenii apropiati) stie chestia asta


Trecem peste dezacordul predicatului cu subiectul (cunostintele stie) dar tragem concluzia ca ... Oana si cu Cristi sint cel putin cunostiinte poate chiar mai apropiate decit credem noi.
HalbaSus
Eu am dedus ca vrei japoneza nu datorita vre-unui topic initiat de tine... ci datorita faptului ca pana acum pari a fi din toate punctele de vedere diametral opusa lui AZAZEL (incepand de la sex (adica el barbat, tu femeie, nu va ganditi la prostii) pana la preferintele in F1)... Asa ca daca el prefera (sau cel putin asa am dedus eu) masinile germane... rezulta in mod logic ca tu le preferi pe cele japoneze. Si se pare ca nu m-am inselat.
La chestia cu pisicile imi pare rau ca te-am confundat... zici ca ai totusi o pisica educata ca un caine ? AZAZEL... tu nu ai cumva un caine educat ca o pisica ? (merg pe logica expusa in primul paragraf biggrin.gif). Daca nu ai eu iti sugerez sa-ti iei un pitbull... nu de alta dar in cazul unei intalniri dintre tine si cainele tau si oana si pisica ei... macar cainele sa nu iasa sifonat... ca din cate inteleg tu nu prea ai avea sanse fata de oana la o intalnire face-to-face. smile.gif

guerilla
QUOTE(f1anatic @ Nov 22 2007, 05:11 AM) *
QUOTE(Oana87995 @ Nov 21 2007, 04:21 PM)
dar oricare din cunostintele mele (si aici nu intra numai prietenii apropiati) stie chestia asta


Trecem peste dezacordul predicatului cu subiectul (cunostintele stie)


n-ai dreptate biggrin.gif oana are, din cate mai tin eu minte de la gramatica, acordul e facut cum trebuie.

si ce aveti mai cu oana, mie nu mi s-a parut atat de " violenta" pe cat o prezentati voi aici laugh.gif
mike.omega
Inseamna ca tre sa-mi cer scuze, n-am uitat de Elena, si da ai fost cu ea la Siab, de ce conteaza asta nu stiu...

Anyway!
Inchiriez caini mancatori de pisici si motan mancator de caini. Am de toate ninja.gif

Edit: Guerilla, il poti aduce pe Dino la o confruntare? biggrin.gif
guerilla
mike, nu pot sa-l aduc pe dino din doua motive:
- unu, ca ar ramane toti si fara caini, pisici, maini si picioare
- doi, s-ar putea sa le placa prea mult laugh.gif
Oana
QUOTE(guerilla @ Nov 22 2007, 08:47 AM) *
QUOTE(f1anatic @ Nov 22 2007, 05:11 AM) *
QUOTE(Oana87995 @ Nov 21 2007, 04:21 PM)
dar oricare din cunostintele mele (si aici nu intra numai prietenii apropiati) stie chestia asta

Trecem peste dezacordul predicatului cu subiectul (cunostintele stie)

n-ai dreptate biggrin.gif oana are, din cate mai tin eu minte de la gramatica, acordul e facut cum trebuie.

nu, nu...n-am scris corect...subiectul e cunostintele...oricare e complement circumstantial de mod...deci acordul e oricare stiu...whatever...
pai ce facem oameni buni, transformam bataia in una intre caini si pisici? verymad.gif

@mike ...n-ai de ce sa-ti ceri scuze...aia era o gluma...chiar nu mai intelege nimeni ce scriu?
@cristi ....tu vrei vreun comision, ceva? eu zic sa ne intelegem de la inceput, sa nu intervina vreo problema pe parcurs...
@guerilla ...nici macar ei nu cred ca stiu ce au cu mine...banuiala mea e ca sunt invidiosi rolleyes.gif
HalbaSus
Si totusi ce masina ai ? Ca deja devin si eu obsedat de intrebarea asta ca si AZAZEL de starea ta civila smile.gif

QUOTE
pai ce facem oameni buni, transformam bataia in una intre caini si pisici? verymad.gif


Actually... it's not a bad ideea smile.gif
Un circut... un caine... o pisica... cel mai rapid tur de circuit castiga.
Cainele are avantajul puterii dar greutatea mare si tractiunea spate s-ar putea sa-l afecteze pe viraje.
Pisica e mai slab motorizata dar are tractiune integrala, aderenta mai mare, greutate mai mica...

Eu totusi pariez pe caine... RWD FTW biggrin.gif
Cristi86127
QUOTE(oana87995 @ Nov 22 2007, 04:49 AM) *
@cristi ....tu vrei vreun comision, ceva? eu zic sa ne intelegem de la inceput, sa nu intervina vreo problema pe parcurs...


Las la latitudinea D-voastra. tongue.gif
De fapt m-am gandit mai bine, nu vreau sa fiu imprezar deci la revedere comision.
Deja ne intelegem si nu vad ce problema ar putea apare pe parcurs. smile.gif

Oana
QUOTE(HalbaSus @ Nov 22 2007, 11:05 AM) *
Si totusi ce masina ai ? Ca deja devin si eu obsedat de intrebarea asta ca si AZAZEL de starea ta civila smile.gif

pai daca nu am masina in semnatura ce inseamna? ai impresia ca daca as fi avut masina nu ma laudam eu pe aici cu ea?
Cristi86127
QUOTE(oana87995 @ Nov 22 2007, 06:16 AM) *
pai daca nu am masina in semnatura ce inseamna? ai impresia ca daca as fi avut masina nu ma laudam eu pe aici cu ea?


logic. rolleyes.gif
Oana, tu chiar crezi ca intereseaza pe cineva ce masina ai tu ? biggrin.gif
Cel putin in cadrul discutiilor de aici. smile.gif
E doar asa "Nu va suparati, aveti un ceas ? " smile.gif

Next, please!
Oana
tu sa vorbesti in numele tau...din moment ce omu' a intrebat, inseamna ca il intereseaza...chiar daca doar asa ca fapt divers...dar tot ca il intereseaza se cheama...
Cristi86127
QUOTE(oana87995 @ Nov 22 2007, 07:51 AM) *
tu sa vorbesti in numele tau...din moment ce omu' a intrebat, inseamna ca il intereseaza...chiar daca doar asa ca fapt divers...dar tot ca il intereseaza se cheama...


Eeee, s-a suparat mireasa! smile.gif
Sa nu-i reproduc exact pe Parazitii...
Eu am glumit intr-o oarecare masura, dar raspunsul tau e super, acum am inteles ce inseamna "facut din vorbe". rolleyes.gif





Hoinar
Incep sa ma intreb daca Oana nu e nasa mea de cununie....

Porecla nasei, intre prieteni, cand nu e de fata, e de pitbull biggrin.gif. E mica, 1.55, 45 de kile cu bataie pe cantar. Da' cand ai suparat-o si deschide gura la tine, zici ca e un sergent major din ala cu state vechi in armata, bine, fara limbajul colorat al militarilor, dar acelasi stil de nu stii pe unde sa fugi mai repede biggrin.gif. Musca si cand zici ca te pupa.
Deci...Oana, esti din Iasi cumva? si-ai gresit adresa in profil ...si putin numele smile.gif).
Oana
oho..as vrea eu sa am 45 de kile...stii, nasa ta se potriveste vorbei "mica, dar rea"...poate suntem surori, nu de alta dar mama mea e din suceava thumbsup.gif
@cristi ...stai calm ca nu ma supar eu asa usor...nu stiu de ce asa se interpreteaza posturile mele...de acum inainte am sa le umplu cu fetze zambitoare teehee.gif
Cristi86127
E ok. smile.gif
Macar acum a disparut suspiciunea cum ca ne-am cunoaste. smile.gif

Te-as intreba de ce iti place impreza dar risc sa fiu offtopic.
Hai sa te intreb totusi.
Ce apeciezi la impreza ?

Nu ca nu as avea o impresie f buna despre aceeasi masina dar sunt curios ce ar raspunde o fata.
A K U
QUOTE(oana87995 @ Nov 22 2007, 04:49 AM) *
nu, nu...n-am scris corect...subiectul e cunostintele...oricare e complement circumstantial de mod...deci acordul e oricare stiu...

Ba ai scris corect. Subiectul nu e cunostintele tongue.gif, ci oricare. Si care nu e compl. circ. de mod in nici un caz. Care este.
f1anatic
QUOTE(Cristi86127 @ Nov 22 2007, 08:30 AM) *
Hai sa te intreb totusi dar risc sa fiu offtopic.
Ce apeciezi la impreza ?

Nu ca nu as avea o impresie f buna despre aceeasi masina dar sunt curios ce ar raspunde o fata.


Mda...si eu sint curios. Eu decid daca esti in off-topic sau nu iar aceasta intrebare este chiar centrata On-Oana ... adica on-topic.
Oana
am comis cumva vreo infractiune de ma bagati asa la interogatoriu?
@cristi ...la impreza (modelul anterior, nu acesta hatchback) apreciez motorul boxer si tractiunea AWD, puterea si modul in care vine...nu vine progresiv, liniar ci te infunda dintr-o data in scaune...apreciez handlingul si modificarile pe care i le poti aduce masinii, pentru a o transforma intr-un monstru mecanic...bineinteles, faptul ca este inrudita cu masinile de raliu este un punct forte, insa trebuie sa recunosc ca este o masina cu identitate, a carei personalitate se potriveste cu a mea...
sau mai pe scurt, la impreza apreciez faptul ca e impreza:)
ia gata...de acum platiti daca mai vreti vreun raspuns...informatia costa teehee.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.