Help - Search - Members - Calendar
Full Version: S-au dus ...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
Pages: 1, 2, 3
Mariustom
A mai căzut o stea, prin dispariția lui NICOLAE DOBRIN !!!

D-zeu să-l aibe alături !

R.I.P. down.gif sad.gif
guerilla
da mai, incet incet se duc toti astia mari. Dumnezeu sa-l odihneasca.
A K U
Dumnezeu sa-l ierte! Nu am avut timp sa ma uit pe ziare, de ce a murit?
ion95129
QUOTE(Dies Irae @ Oct 26 2007, 10:47 AM) *
Dumnezeu sa-l ierte! Nu am avut timp sa ma uit pe ziare, de ce a murit?

cancer pulmonar. Fie-I tzarana usoara!
Cipp
RIP down.gif
Legionaru'
RIP
Laurentiu_007
Intr-adevar, mare om! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Stiti ce cred eu ca e cel mai dureros? Ca ne dam seama de adevarata valoare a oamenilor dupa ce nu mai sunt printre noi.
A K U
A facut cancer pulmonar din cauza ca fuma la greu?
Arheopterix
Dumnezeu sa il odihneasca!

Din pacate nu apar topicuri de genul acesta cand moare cineva ca Octavian Paler sau Alexandru Paleoploglu....
Mariustom
Da, ai dreptate dottore, așa este unsure.gif sad.gif
Îmi asum critica. down.gif
Mariustom
A mai dispărut un mare iubitor de mașini
http://www.boydcoddington.com/

PS: am modificat titlul topicului, făcându-l comun sad.gif
Andrei Suzuki
Nu merge linkul.
Cum naiba? Ce s-a intamplat? sad.gif
Mariustom
CITAT
LOS ANGELES - Car-building legend Boyd Coddington, whose testosterone-injected cable TV reality show "American Hot Rod" introduced the nation to the West Coast hot rod guru, has died. He was 63.

Coddington died at Presbyterian Intercommunity Hospital in suburban Whittier at 6:20 a.m. Wednesday.


Crede-mă, la prânz mergea link-ul. Probabil s-a blocat sau suportă modificări.

Și, inclusiv pe site era trecut anul morții și comentarii ale diverșilor, legat de tristul eveniment down.gif sad.gif
mike.omega
Ce mah?! blink.gif

Cei de la wikipedia confirma... RIP! Cum naiba sa mori la 63 de ani?! In seara asta ma uitam la episodul cand il comemorau pe Roy si i-au dedicat o masina. Nici el nu implinise macar 70 de ani dar macar boala se vedea clar ca era mai prezenta ca la Boyd. Pacat! Mare pacat!
Mariustom
Încercați aici: http://www.boydcoddington.com/Store/Default.aspx
Mariustom
Cu mare întârziere doresc să amintesc pe unii MAEȘTRII ce au plecat dintre noi pentru a juca pe o altă scenă: Dem Rădulescu, Colea Răutu , Ilarion Ciobanu, Amza Pelea, Octavian Cotescu, Adrian Pintea, Florian Pittiș, O. I. Moldovan și ... Ștefan Iordache.
Îi dau dreptate lui Sergiu Nicolaescu: "Au început să moară dinozaurii !"

Păcat sad.gif down.gif

Cred că acest mesaj este și o reacție la incultura ce va fi duminică seara la protv sick.gif wallbash.gif

Offf, barem copii noștri să nu trăiască asemenea ... vremuri confused.gif
FAR EASTERN
...sa nu-l uitam pe Gil Dobrica....sad.gif
20krpm
tin un cap plecat si nu spun nimic. incerc sa nu cred. sintem mici.

(E vorba de Paul Newman, am unit 2 topicuri)
Mariustom
FAR EASTERN
R.I.P. sad.gif
Sper ca "Cineva acolo sus il iubeste".
T u d o r
Cand a scris 20krpm in topicul deschis de el, nu intelesesem ce a vrut sa zica. Acum am inteles...

Sigur cineva il iubeste si acolo sus.
FAR EASTERN
Dumnezeu s-o odihneasca si pe Anca PARGHEL! mellow.gif
drabisan
Eu l-am respectat si-l respect pe Ticu Dumitrescu.
A fost singurul care a creat si a reusit si sa aiba sustinere pentru o lege buna, in ultimii 20 de ani. Stia el de ce a creat-o.
Cea mai buna lege din tara asta ar fi fost punctul 18 de la Timisoara. Dar traim in tara in care stim toti.

Nu stiu, si nu vreau sa stiu ce a trait Ticu Dumitrescu in puscarie, dar rezultatul, legea CNSAS, a fost chiar foarte tare! A fost ceva pur corect!
Pacat ca si-au batut joc de ea securistii! O sa-i "respect" toata viata pentru mizeria din mintile lor!

Din ce au produs oamenii din tara asta in ultimii ani, ce a produs Ticu Dumitrescu a fost cit se poate de sus! Mai sus de asta e ce a creat si creaza Iris! Din punctul meu de vedere, mai sus nu se poate!
Cipp
Dumnezeu sa-i ierte pe Anca Parghel si pe Ticu Dumitrescu. Isi merita cu onoare titulatura de Oameni!
FAR EASTERN
Cantaretul de muzica populara si fost deputat Ion Dolanescu a incetat din viata joi, la varsta de 65 de ani, in urma unei afectiuni cardiace.

Dumnezeu sa-l ierte!
Si... despre morti, numai de bine.
klm
Mamaia, pe 2 martie, la varsta de 85 ani fara 1 luna sad.gif.
FAR EASTERN
klm....




R.I.P. Patrick Swayze!
FAR EASTERN
Si inca unul...

Actorul Nicu Constantin a incetat din viata, marti, la varsta de 70 de ani, din cauza unei grave afectiuni neurologice...

Dumnezeu sa-l odihnesca!

Mariustom
Păcat, a plecat și maestrul Dinică confused.gif
Dumnezeu să-l odihnească sad.gif(
DRAGOS
S-a mai dus o stea, dupa parerea mea, cel mai mare actor roman in viata...pana azi sad.gif

Maestrul Gheorghe Dinica

R.I.P! sad.gif
FAR EASTERN
"Nu trageti, Domnule Semaca!" o sa ramana in amintirea noastra...

Dumnezeu sa-l ierte!
T u d o r
Cel mai mare actor roman pe care l-am vazut eu. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Sriu ca nu e momentul dar vreau sa va povestesc ca eu si Gh Dinica am jucat in acelasi film. teehee.gif Adica el era actor in rol principal si eu eram figurant, adica student fara bani. Filmul s-a numit Craciun insangerat, era coproductie romano-canadiana si nu l-am vazut niciodata. Am jucat in rol dublu, adica initial am fost un manifestant impotriva comunismului si apoi am fost soldat si i-am impuscat pe manifestanti. In filmul ala am jucat alaturi de Manuela Harabor (of cat de buna actrita era rolleyes.gif ) si Ovidiu Iuliu Moldovan si cred ca mai erau cativa, dar i-am uitat. Cu ea m-am tinut de mana. biggrin.gif

Dinica era o mare vedeta. Vi-l puteti inchipui cu vocea lui inconfundabila strigand la producatori & staff "Va fut muma-n cur!". Moment pe care nu l-am uitat, desi au trecut de atunci vreo 17 ani cred.
vio
da. mare mare de tot ... Dumnezeu sa il odihneasca ...

alias
Din cenusa imperiului direct in rai.

Dumnezeu sa-l odihneasca!
Rebel
Mare actor... extraordinara expresivitate indiferent de rolul jucat...

Dumnezeu sa-l odihneasca!
Legionaru'
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Mariustom
Nu a fost un mare actor, nu a fost o mare vedetă, dar ... îmi pare rău că a plecat și el dintre noi.
E vorba de Toni Tecuceanu. sad.gif

Într-un fel ... parcă mă asemăn lui ...
În multe feluri. Totuși.

Să-i fie țărâna ușoară ... și Dumnezeu să-l ierte down.gif
ninja.gif
FAR EASTERN
Dumnezeu sa-l ierte...
Ieri, cand au auzit, parca ma apucase si pe mine o criza respiratorie... si n-am mai fost om pana seara... 37 de ani... brrrrr!
G e o r g e
sa-i fie tarana usoara.
pmhoria
Rip Mile
http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/mil...100322-02225086
Alex-F1
Damn ohmy.gif Horia, m-ai lovit in plin cu stirea asta..... sad.gif Doamne Dumnezeule....Mile....il vedeam adesea venind la noi la statia de radiorelee, de unde transmiteau diverse stiri in direct.....holly crap, inca nu-mi vine sa cred.....nu l-am cunoscut personal, doar ne salutam din politete, dar am auzit de la diversi colegi ca era un baiat jos palaria.....offff.....si atat de tanar.....nu e corect, chiar nu e deloc..... wallbash.gif Odihneasca-se-n pace....omul de zapada..... sad.gif
Mariustom
Azi a plecat și maestrul Jean Constantin ...

Tot mai săraci suntem ... confused.gif

http://www.220.ro/video-news/A-Murit-Jean-...tin/nYHsVW06Ot/
vio
pfaaaaa.. acu ca am vazut aici am citit si io sad.gif .. Dumnezeu sa Il Ierte
drabisan
Si retarzii din presa spun ca ar fi murit singur in casa. Neeeeh, chiar daca nu a fost nici un locuitor al Romaniei linga el, sint sigur ca au fost acolo cel putin Gheorghe Dinica si Stefan Iordache.

Dupa ce ca sintem prosti (majoritatea da media, si asta e, sintem prosti) si saracim in fiecare an. De tot, fara nici o sansa sa ne mai revenim...

Asta e, pina la urma toti ajungem la cumpana aia. Doar ca ma rog la Dumnezeu lor sa le fie mai bine acolo!
22nst
Incet in cet, ramanem singuri
Marii artisti se sing si altii de aceeasi valoare nu mai sunt!
Dumnezeu sa-l ierte!
alias
Zilele trecute s-a dus si Dio. Ronnie James Dio. Marele Dio

"Today my heart is broken, Ronnie passed away at 7:45am 16th May. Many, many friends and family were able to say their private good-byes before he peacefully passed away. Ronnie knew how much he was loved by all. We so appreciate the love and support that you have all given us. Please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss. Please know he loved you all and his music will live on forever." Love, Wendy

P.S. ma bucur ca am fost la concertul AC/DC. Raman tot mai putini!
Mariustom
RUE
Gupul de Intevenție nr. 2 din cadrul Detașamentului de Pompieri Dămăroaia se va numi in memoriam Slt. p.m. Ungureanu Cristian Ionuț.


Mariustom
S-a mai dus un maestru, Horia Șerbănescu.
RIP !!! down.gif sad.gif
klm
Tony Curtis
vio
a murit Adrian Paunescu .Dumnezeu sa il ierte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.