Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hyundai Elantra VS Volvo V40
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
sandman
Am si eu o oferta. Am de ales intre un Elantra si V40.Modelele sunt ca pret, acelasi, ca dotari, acelasi, dar volvo are cateva airbaguri in plus, km la fel, motor ambele de 1.6 benzina, ambele sunt din 2000. Acuma intelegeti de ce e asa greu de ales?
Acuma sa va spun pe unde circul cu masina: in bucuresti cam 3-4ori pe sapt, mai mult seara cand e liber, si sa zicem ca 1 data pe luna ies din oras. Ambele masini sunt incapatoare, asa ca e din ce in ce mai greu de decis. Ma gandeam si la pretul de revanzare, deoarece masina nu o sa o tin mai mult de 1-2 ani. Voi ce alegeti? Care masina e mai fiabila? sunt posesori de v40 si elantra sau posesori de marcile astea 2 care poate sa ma convinga sa ma hotarasc?
Paul105855
-din punct de vedere al revanzarii - definitely volvo.
-legat de fiabilitate - amandoua sunt bune cu un plus pentru volvo.
-amandoua au service scump.
-in materie de siguranta volvo investesc foarte mult si sunt cam referinta.

Overall, eu as alege volvo, dar daca te uiti la masina din semnatura vei vedea ca sunt subiectiv.

Succes!
Dany_s
E prima data cand aud ca undeva un Elantra e la acelasi pret cu un Volvo, chiar V40 fiind.

Totusi Volvo e din complet alta liga. Ma mira foarte tare chestia asta, chiar daca sunt comparabile ca dotari etc ma gandesc ca Volvo-ul respectiv ar trebui sa fie mult mai scump SH pt ca si nou era mult mai scump. Asta ma face sa ma gandesc ca masina are ceva probleme si ar trebui s-o verifici foarte atent.

Daca insa nu-s probleme, as merge clar pe Volvo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.