Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o pb cu displayul de la kilometraj
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dan40
am o pb cu displayul kilometrajului de la opel asta caravan 1.7 DTi, s-a intrerupt brusc. Posibil sa se fi ars vreo siguranta sau... ? cine stie ceva sa imi raspunda pls sad.gif
ion95129
QUOTE(Dan40 @ Oct 23 2007, 02:54 PM) *
am o pb cu displayul kilometrajului de la opel asta caravan 1.7 DTi, s-a intrerupt brusc. Posibil sa se fi ars vreo siguranta sau... ? cine stie ceva sa imi raspunda pls sad.gif

in partea stanga sub bord e un torpedou mic prins cu 4 suruburi de plastic de corpul bordului. Acele suruburi se desfac prin rasucire catre stanga cu 90 grade. Dupa ce scoti torpedoul de acolo, se vede o placa cu sigurante care e prinsa cumva pe partea superioara a cavitaii respective. Trage placa inspre tine si verifica vizual toate sigurantele (care este arsa se vede cu ochiul liber.
Succes thumbsup.gif
Dan40
am rezolvat, era becul din bord ars. ms mult
Dan40
as mai dori sa stiu unde pot gasi un display de bord (unde arata ora, data, temperatura si radio) pt acelasi tip OPEL ASTRA CARAVAN 1.7TDI an 2002 si cat costa. Astept raspuns.
ion95129
QUOTE(Dan40 @ Oct 24 2007, 03:16 PM) *
am rezolvat, era becul din bord ars. ms mult

Dezmembrari sau reprezentanta. Preturi...nu stiu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.