Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Efectele unei lovituri la Toyota Corolla
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
sigsegv
Salut,

Poate o sa vi se para stupid, dar am reusit o mare realizare cu Corolla. Intr-una din parcarile din Feeria am lovit o bordura cu carligul de remorcare din fata. M-am uitat pe dedesubt cat am putut (afara ploua torential) si tot ce am putut vedea a fost urma de pe carlig. La prima vedere si la condus nu parea nimic in neregula cu masina. Din bordura lipseau 1 - 2 cm smile.gif

Cand am incercat sa iau un viraj in parcare cu volanul maxim stanga am auzit un zgomot ciudat din fata (asemanator cu un angrenaj imperfect). Sunt sigur ca nu se auzea inainte de lovitura. Altfel masina se comporta bine, directia e stabila si raspunde prompt la comenzi ...

Pentru cei care cunost "dedesubturile" modelului (Corolla Sedan, 2005) - cat de mare credeti ca poate fi problema ? Va rog nu imi spuneti ca "trebuie sa ma duc in service" pentru ca ma voi duce, intrebarea este daca poate fi afectat ceva "critic" pentru masina sau care ar putea sa se agraveze in timp.

Orice opinie va fi apreciata.
guerilla
cred ca ti-ai rupt scutul ala de plastic. de fapt cred ca ti s-au dus suruburile alea de plastic si acum iti atarna alea p-acolo. in rest nu vad ce s-ar putea intampla mare lucru. baia de ulei e mult mai sus.
iaca si o poza atasata cu localizarea din zona. poate inspira pe altii.
sigsegv
QUOTE(guerilla @ Oct 23 2007, 02:00 PM) *
cred ca ti-ai rupt scutul ala de plastic. de fapt cred ca ti s-au dus suruburile alea de plastic si acum iti atarna alea p-acolo. in rest nu vad ce s-ar putea intampla mare lucru. baia de ulei e mult mai sus.
iaca si o poza atasata cu localizarea din zona. poate inspira pe altii.


Thx. Eu ma gandeam la lucruri mult mai inspaimantatoare. Cum ar fi sa fi indoit cumva suportul carligului sau sa fi afectat lonjeroanele Ar putea zgomotul de la directie sa fie cauzat doar de scutul de plastic ?
vio
am lovit si io Torolla mea intr-un shant tot in carligu ala si atat ... nare nica .... nici nu sa stranbat macar ..stai linistit ... cand so indoii travesa aia de la motor din lovituri deja se stramba shasiu ..
Legionaru'
Nu cred ca e ceva serios.
Cum zicea si guerilla, arunca o privire la scut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.