Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 320i sau 320D ??? 2003-2004
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
C_kst
sugestii....pareri rolleyes.gif ....ziceti si voi....320i 170cp....320d 150cp (ambele 2003-2004)
ionut_marius
QUOTE(C_kst @ Oct 21 2007, 10:12 AM) *
sugestii....pareri rolleyes.gif ....ziceti si voi....320i 170cp....320d 150cp (ambele 2003-2004)



depinde cati km faci pe an

eu as merge pe 320d (dar sa fie in 6 tr)
este mai economic,
la revanzare o sa-l dai mai repede,
la nevoie un cip in versiune normala o duce la 180cp
reprizele 60-100;80-120 in tr a4a sunt apropae egale cu 330i
C_kst
QUOTE(ionut_marius @ Oct 21 2007, 03:02 PM) *
depinde cati km faci pe an

eu as merge pe 320d (dar sa fie in 6 tr)
este mai economic,
la revanzare o sa-l dai mai repede,
la nevoie un cip in versiune normala o duce la 180cp
reprizele 60-100;80-120 in tr a4a sunt apropae egale cu 330i



zi si mie....320d...da..de ala in 6 tr vorbesc smile.gif....cum se comporta in general? in curbe....vara...iarna...etc
ionut_marius
QUOTE(C_kst @ Oct 21 2007, 10:10 PM) *
zi si mie....320d...da..de ala in 6 tr vorbesc smile.gif....cum se comporta in general? in curbe....vara...iarna...etc


il am de aproape 2sapt,am mers doar pe soare/ploaie/lapovita,momentan este echipat cu envelope de vara,pe ploaie/lapovita mi-a fugit o singura data(f putin) pe la 90-100km/h intr-o curba dar eram cu acceleratia la podea,dsc-ul si-a facut imediat treaba,pt zapada sunt pregatit cu anvelope de iarna insa am sa-mi cumpar si lanturi.

In rest ce pot sa zic,este f stabila,franeaza f bine,trage de rupe consum mediu in BUC pe aproape 400km este de 7.9L(trafic bara la bara/liber/zi/noapte),la drum lung la 130-140km/h manaca in jur de 5L in tr a6a

iar daca cei 150cp nu iti sunt suficienti poti pune chip si aj la 180cp
C_kst
smile.gif)....nu...nu umblu la motor...sunt de ajunsi 150 pt 3-ar...da,nasoala treaba la viteza sa fuga de spate unsure.gif ....mi-ar placea sa gasesc xd whistling.gif ...as aduce din germania 330xd...sunt destule....dar dai prea mult pt motor de 3000 mellow.gif ....ce interior ai pe al tau? detalii...aaa...si jante thumbsup.gif
ionut_marius
deci sa nu iti inchipui ca fugit de fund grav,fff putin,nu am apucat sa am nici o recatie,atat de scurt a fost,iar eu mi-am vazut in continuare de curba...si curba era destul de stransa si daca nu aveam acceleratia la podea jur ca nu ar fi fugit rolleyes.gif

masina e din 2004,131k km (abs,dsc,6airbag,clima,cd,carkit,geamuri el,oglinzi el,computer,proiectoare,jante aliaj+4jante otel+4anvelope iarna+4capace,metalizata) cu totul inclusiv rar,autencticitate =12700e+1700e si ceva taxa(inca neplatita)

am interior simplu,nu am pachet M nici comenzi volan

hmm 330xd pai nu cred ca se merita e peste 5000e taxa
C_kst
da ai dat destul de putin pe ea...zic yo...mai ales k e 2004....ai 2 geamuri nu?....incalzire in scaune?....yo il vreau cu piele si volan sport cu comenzi....sincer nu prea ma int sa-i bag chip...sa umblu la motor...lucruri minime la exterior....imi plac mult jantele de e46...care vin la m technik II....
C_kst
yo m-as baga si la 320i tot 2004....170 cp rolleyes.gif ....da mi-e cam frica de consum smile.gif)))....mi-a placut ce am vazut in germania....foarte putin km....impecabile masini benzinarele....
ionut_marius
QUOTE(C_kst @ Oct 22 2007, 03:04 PM) *
yo m-as baga si la 320i tot 2004....170 cp rolleyes.gif ....da mi-e cam frica de consum smile.gif)))....mi-a placut ce am vazut in germania....foarte putin km....impecabile masini benzinarele....


da 2 geamuri,fara incalzire in scaune

am av ocazia sa discut la spalatorie cu un posesor de 320i mi-a zis ca-i ia in jur de 14 in Buc minim
C_kst
tot 320 d 2004 smile.gif....nu se compara
ionut_marius
QUOTE(C_kst @ Oct 22 2007, 08:34 PM) *
tot 320 d 2004 smile.gif....nu se compara


deci am trecut aseara pe acolo (unde mi-a fugit acum cateva zile) aveam aprox 50-60km/h,deci acolo sunt urme de la cauciuc in asfalt (adamcituri,ca pe centura)

deci stai linistit,ca nu fuge usor de spate
C_kst
k...ms....

Eram curios de o chestie....dak i-au masina cu caseta...nu vreau sa scot caseta...strica bordu...dak pun magazin mere?
ionut_marius
de mers mere,gasesti sh cu 200e,nou mult mai scump
C_kst
Ionut....ce zici de asta?
C_kst
320td compact 2004-150cp
ionut_marius
uita de coupe,va veni timpul sa vrei sa-l vinzi iar in ro orice masina cu 2 usi se vinde nu greu ci f greu
tebi_tan
Eu cred ca discutia e veche - ce place diesel sau benzina.

Cui ii place sa mearga in blana cu turatiile si stie sa mearga cu masina, benzina e mai potrivita.

Pentru oamenii normali, ca mine, care se excita mai mult de cuplu mare la turatie mica si nu prea sunt fani sa dea in goarna masinii, dieselul e mai potrivit.

Am avut un diesel, am trecut la un benzinar (Honda Accord 2.4) si acum am din nou un diesel (BMW 335d) si pot sa spun ca definitiv imi place mai mult dieselul.
ionut_marius
QUOTE(tebi_tan @ Dec 11 2007, 11:10 PM) *
Eu cred ca discutia e veche - ce place diesel sau benzina.

Cui ii place sa mearga in blana cu turatiile si stie sa mearga cu masina, benzina e mai potrivita.

Pentru oamenii normali, ca mine, care se excita mai mult de cuplu mare la turatie mica si nu prea sunt fani sa dea in goarna masinii, dieselul e mai potrivit.

Am avut un diesel, am trecut la un benzinar (Honda Accord 2.4) si acum am din nou un diesel (BMW 335d) si pot sa spun ca definitiv imi place mai mult dieselul.



ce masina era vechiul diesel?
tebi_tan
Vechiul diesel era un Mercedes E320CDI full option cumparat de nou si facut tuning la motor.
Radu Gabriel113991
Salutari,
am si eu o intrebare care necesita un raspuns cat se poate de serios...
Vreau sa cumpar si eu o masina sh si inclin spre golf IV sau V, dar imi fuge ochiul si la un bmw 320d (sper ca zic bine, diesel).
Ca si intretinere, consum si consumabile stiti cumva daca sunt cam la aceleasi costuri, sau bmw este mai scump la intretinere si sa-mi iau gandul?
Am un prieten care are bmw seria 3 nou, parca tot 320d si merge ireprosabil... el ma tot indeamna la bmw... nu ca nu mi-ar place...
La 12-13000 de Euro pot gasi ceva bun, 2002 sau mai nou??? rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.