Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Preturi Ladite
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
IncetSiSigur
Salutare!

In cateva zile ma duc la vanatoare de lada. Incepator fiind, as vrea sa stiu si eu (aproximativ) preturile pe modele (m-ar interesa patratoasele 1200, 1500, 2105, 2107 sau orice model vechi). M-ar mai interesa - asta pe locul 2 pt ca vreau cel mai mult sa stiu cu cat se vand - si care dintre modele ar fi mai "fiabil" fiindca imi doresc o laditza care sa se strice rar sau deloc timp de vreun an pana intru si eu pe drum drept dry.gif. Oricum...caut o lada care sa se prezinte impecabil la acte, tabla si motor (max 1000 euro)...mai departe cum s-o strica nu stie nimeni. Exista asa ceva? Sau sunt prea pretentios?

P.S: stie cineva cat mai duc cheltuielile cu vanzarea-cumpararea?
Cosmin65397
QUOTE(IncetSiSigur @ Oct 19 2007, 08:32 PM) *
Salutare!

In cateva zile ma duc la vanatoare de lada. Incepator fiind, as vrea sa stiu si eu (aproximativ) preturile pe modele (m-ar interesa patratoasele 1200, 1500, 2105, 2107 sau orice model vechi). M-ar mai interesa - asta pe locul 2 pt ca vreau cel mai mult sa stiu cu cat se vand - si care dintre modele ar fi mai "fiabil" fiindca imi doresc o laditza care sa se strice rar sau deloc timp de vreun an pana intru si eu pe drum drept dry.gif. Oricum...caut o lada care sa se prezinte impecabil la acte, tabla si motor (max 1000 euro)...mai departe cum s-o strica nu stie nimeni. Exista asa ceva? Sau sunt prea pretentios?

P.S: stie cineva cat mai duc cheltuielile cu vanzarea-cumpararea?



o Lada care se prezinta in stare buna si la tabla si motor gasesti si cu mai mult de 1000 de euro,chiar si cu 2000 de euro.
2105-2107 se gasesc mai greu.1200 si 1500 gasesti destule.da un search pe "gogu" cu Lada 1200 sau 1500 si gasesti destule anunturi.

P.s precizeaza si tu de unde esti.
IncetSiSigur
Eu sunt din Bucuresti.


Lada 1200 am vazut si la 500, 800 si la 1450 euro. 2111 combi prin anunturi am vazut si de 500 si de 1100 euro...deci sunt cam confuz pt ca intre ele sunt ceva ani diferenta. Eu caut un pret la care merita s-o cumpar. Bugetul este cam strans, dar cu 1000 euro banuiam eu ca gasesc ceva in stare chiar buna. E cam greu sa negociez fara sa am un reper...
Daniel82595
sfatul meu e sa iei o lada 1200/1500 sau si 1600 daca gasesti pentru ca sunt mai bine facute si mai ieftine, dar pe de alta parte sunt mai vechi si daca vechiul proprietar nu a avut grija de ea poti sa ai bube .... oricum pentru una care sa o folosesti 1 an ar trebui sa ajunga 15 milioane.....chiar era le sctuinea SH un 1500 din '79 alb la pretul asta
IncetSiSigur
va multumesc mult pentru sfaturi.
@daniel: Imi place lada pt ca-i funky. dupa un an o sa pot sa am grija mai mare de ea, chiar sa fac niste imbunatatiri.
k.79
Salutare.... eu personal iti recomand 1500/1600 pt ca sunt mai confortabile decat predecesoarele sale (1200, 1200s). Sunt mai confortabile in interior, au dotari ce tin de siguranta mai avansate (servofrana, pe spate sabotii sunt autoreglabili), au dotarea interioara mai avansata (turometru, ceas pres. ulei, etc). Nu trebuie sa zic ca motorul e mai mare, deci asta e avantaj daca vrei s-o modifici. Ca si fiabilitate 1200 1500 si 1600 sunt cele mai bune... 2104, 2107, 2105 au tabla mai slaba, dar sunt mai avansate, si dotate mai "modern"
IncetSiSigur
QUOTE(k.79 @ Oct 20 2007, 07:22 AM) *
Salutare.... eu personal iti recomand 1500/1600 pt ca sunt mai confortabile decat predecesoarele sale (1200, 1200s). Sunt mai confortabile in interior, au dotari ce tin de siguranta mai avansate (servofrana, pe spate sabotii sunt autoreglabili), au dotarea interioara mai avansata (turometru, ceas pres. ulei, etc). Nu trebuie sa zic ca motorul e mai mare, deci asta e avantaj daca vrei s-o modifici. Ca si fiabilitate 1200 1500 si 1600 sunt cele mai bune... 2104, 2107, 2105 au tabla mai slaba, dar sunt mai avansate, si dotate mai "modern"


mersi pt recomandari.
la piese sta vreuna mai bine? comparativ cu dacia, piesele sunt mai ieftine/scumpe?
stasu
QUOTE(IncetSiSigur @ Oct 20 2007, 03:15 PM) *
mersi pt recomandari.
la piese sta vreuna mai bine? comparativ cu dacia, piesele sunt mai ieftine/scumpe?

vezi ca madalin isi vindea lada 1500 albastra, cu 1000 de euro, daca vrei poze poti accesa forumul creat de curand, sau sa-l rogi pe Mariustom sa-ti zica daca si unde a postat madalin anuntul pe masini.ro de vanzare a masinii sale....din poze arata BETON, si el e din Bucuresti, merita sa vezi masina. SUcces
Daniel82595
uite aci un exemplu
http://anunt.auto.ro/id-26263-Lada-2104-kombi.html?pic=3
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.