Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dictatura pe fata
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
T u d o r
Bai, la o palinca m-as baga si eu, da' nu merge fara caltabosi. Si cica luate impreuna cauzeaza... rolleyes.gif
MotorHead
QUOTE(NGZ @ Oct 22 2007, 08:36 PM) *
Invocand "atitudinea proactiva" ati putea suspenda pe oricine.
Administratorul stabileste pe cine accepta pe forum si asa si este corect.
QUOTE(NGZ @ Oct 22 2007, 08:36 PM) *
Domnule MikeOmega, consider ca un SuperModerator ar trebui sa dea dovada de cumpatare si echidistanta. Nu ati dat dovada ca aveti aceste calitati.
Fiecare moderator/administrator are dreptul sa modereze/administreze forumul asa cum crede de cuviinta. In cazul in care cineva este nemultumit, este liber sa isi creeze propriul forum dupa propriile reguli.
QUOTE(NGZ @ Oct 22 2007, 08:36 PM) *
Dupa cum ati constatat toti participantii la acest topic (exceptand moderatorii) au fost de parerea mea.
Na, ca nu-s toti biggrin.gif

Ca fapt divers, am avut/administrat cu ceva ani in urma 2 forumuri mult mai dificile ca asta wink.gif si pot spune ca masini.ro este moderat aproape perfect. In cateva cazuri izolate poate ar fi trebuit bagat pumnul in gura mai repede... Si topicul asta ar trebui inchis.
ion95129
Ca fapt divers, am avut/administrat cu ceva ani in urma 2 forumuri mult mai dificile ca asta wink.gif si pot spune ca masini.ro este moderat aproape perfect. In cateva cazuri izolate poate ar fi trebuit bagat pumnul in gura mai repede... Si topicul asta ar trebui inchis.
[/quote]

moaaaaamaa, "pumni in gura" , "topic inchis", hai ca incepe sa imi placa. whistling.gif
Iar pt. domnu`suspendatu urmatorul mesaj: - Dragule, ai inteles gresit.Nici eu nu sunt de partea lu matale. Eu spuneam ceva despre metodele de banare nicidecum de faptul ca nu mai pot de mila ca ti-a fost taiata craca de sub picere. Capisci?

Referitor la palinca:
-mai e ceva acolo si pentru mine? Vreau si io o doza mica fara caltabosi ca sunt in post...
Cristi86127
Nene, ce de baieti duri pe aici...pumni in gura, asa vrea muschii mei...cam multe afirmatii gratuite si care nu fac cinste nimanui, nici chiar forumului in sine... imaginati-va ca un membru nou poate accesa intamplator zona asta si citind cele scrise aici nu va avea o impresie prea buna despre acest forum...si ar fi pacat pentru ca lucrurile nu stau deloc asa...sau e o politica inversa "ba, s-au inmultit astia pe aici, hai sa-i mai triem ca in ritmul asta o sa schimbam serverul la doi ani" smile.gif ...spun asta pentru ca ceva s-a schimbat si nu e vorba doar de aplicatia de forum, mi se pare mie sau chiar asa este, unii moderatori/admini se ataca cam repede, risipa de afirmatii dure, trec de la exprimari/explicatii oficiale la "nu-ti convine, fa-ti forum...".

Cantitate, cantitate dar si "sufletu' conteaza" smile.gif)

Legat de maximus nu cred ca mai este nimic de analizat...la prima vedere pare ca adminii au abuzat de pozitia lor si l-au nedreptatit dar de ce nu li s-a intamplat chestia asta altora, mie sau tie ? Cu siguranta e mai mult decat atat si nu degeaba i s-a suspendat contul.

Parerea mea e ca moderatorii/adminii sa faca ce stiu ei mai bine si sa nu se mai lase angrenati in discutii care nu ar avea ca efect decat diminuarea respectului membrilor fata de acest forum si chiar fata de ei...respect castigat pe parcursul evolutiei acestui forum...pentru ca atunci nu ar mai fi nimic de facut si nici un regulament nu ar mai fi eficient.

Aria asta e buna, unii isi dau arama pe fata, altii se dau in spectacol, altii isi "schimba parul", se dau dupa cel mai tare in gura sau cu fonctia mai mare, samd...nu ar trebui inchisa. smile.gif
T u d o r
Toata discutia a plecat de la replica lui Mike. biggrin.gif Asta am vrut sa subliniez in postul meu anterior, asta era ceea ce am considerat eu ca fiind greseala. Modul de a pune problema. Daca era pe privat, mergea sa-i spui orice, dar pe public, unde citesc toti... se interpreteaza cum s-a si intamplat. biggrin.gif
Sa nu mai ziceti voi ca nu am dreptate.... Eu am INTOTDEAUNA dreptate.... sunt genial.... sunt urias... am o inima de leu.... eu sunt BECALIIIII.... (si am uitat sa-mi iau rudotelu' azi) biggrin.gif
vio
ala cu rudotelu era Vadim , cred ca becali ia tranchilizante pt cai
NGZ
QUOTE(mike.omega @ Oct 20 2007, 09:18 AM) *
1. Domnule Maximus, eu ti-am amintit de activitatea ta pe alte forumuri, care observ ca se repeta si pe acesta. Adica intorci vorbele dupa cum vrei tu, poate poate iesi eroul zilei. Be my guest! Eu nu tintesc spre asa ceva smile.gif
Care arie de pe softpedia? aia de la news in care avea-i cate 30 de topicuri noi pe zi si nu le citea nimeni?! Sper sa se fi schimbat situatia intre timp teehee.gif
Sau poate ar trebui sa-ti amintesc de topicurile tip clona pe care le deschidea-i pe forumurile pe unde "facea-i pureci" acum vreo 2 ani??? Erau alea despre trenuri, calculatoare chiar si camioane.
2. Domnule Ion, regulamentul este pus acolo pentru a ne directiona in actiunile noastre insa atat timp cat consideram ca actionam mai bine pentru forum, in afara regulamentului, o facem smile.gif



MikeOmega, daca ati facut un regulament, respectati-l ! Daca nu mai corespunde il puteti modifica.
Afirmatia ta cum ca "regulamentul este orientativ" si ca puteti actiona in afara lui pentru "binele forumului" este odioasa. teehee.gif
Eu, ca simplu "member", pot actiona in afara regulamentului pentru "binele forumului" ? Asa "proactiv" (mi-a placut mult termenul).
NGZ
QUOTE(guerilla @ Oct 22 2007, 10:52 PM) *
Stimate NGZ

Decizia de a interzice accesul acelei persoane a fost luata de catre admini si nu de catre super moderatori sau de catre moderatori. Nici unul din cei din echipa de moderare si administrare nu trebuie sa va convinga ca deciziile luate sunt cele bune, pentru ca aici nu este moderare pe baza alegerii conducerii prin vot public. Vrem sa pastram discutiile pe acest forum intr-un cadru decent si decizia luata a fost strict bazata pe acest deziterat. Punct.

Cu stima,
unul din admini.

PS. Alex, ai dreptate, sper ca se va rezolva chestia asta in curand.


Am inteles ca echipa de moderare si administrare are drepturi nelimitate pe acest site. Eu am vrut numai sa subliniez ca ar fi mult mai elegant din partea voastra sa va justificati actiunile. Ar fi un semn de respect pentru noi simpli "members".
Eu nu cred ca am iesit cu discutiile dintr-un "cadru decent", astfel incat sa se justifice modul in care ti-ai incheiat discursul "Punct".
Am inteles ca in aceasta zona a forumului putem discuta, civilizat, fara suparare, despre subiecte mai delicate. Am inteles gresit ?
admin
QUOTE(NGZ @ Oct 23 2007, 09:19 PM) *
Am inteles ca echipa de moderare si administrare are drepturi nelimitate pe acest site. Eu am vrut numai sa subliniez ca ar fi mult mai elegant din partea voastra sa va justificati actiunile. Ar fi un semn de respect pentru noi simpli "members".
Eu nu cred ca am iesit cu discutiile dintr-un "cadru decent", astfel incat sa se justifice modul in care ti-ai incheiat discursul "Punct".
Am inteles ca in aceasta zona a forumului putem discuta, civilizat, fara suparare, despre subiecte mai delicate. Am inteles gresit ?


Justificarea actiunilor este o greseala, am incercat-o mai de mult si in afara de discutii interminabile n-am avut nici un rezultat. Inteleg ca asa ar fi elegant, de bun simt dar sincer cred ca nu are rost. Echipa de admini si moderatori de pe masini este una decenta si nu cred ca vreun membru a fost neindreptatit pt ca ei se cred zei. S-au facut si greseli, au fost admonestati, etc. Actiunile mai delicate se studiaza iar excluderea de pe forum sau un ban mai special se discuta de catre toata echipa si decizia se ia daca e necesar, de toti adminii, nu de unul singur. Poti sa ai incredere in mine ca veghez aici si daca se sare calu, sare si banu, indiferent de rang, dar momentan nu e cazul. Daca mai vrei sa afli ceva intreaba-ma:)
NGZ
QUOTE(admin @ Oct 23 2007, 09:39 PM) *
Justificarea actiunilor este o greseala, am incercat-o mai de mult si in afara de discutii interminabile n-am avut nici un rezultat. Inteleg ca asa ar fi elegant, de bun simt dar sincer cred ca nu are rost. Echipa de admini si moderatori de pe masini este una decenta si nu cred ca vreun membru a fost neindreptatit pt ca ei se cred zei. S-au facut si greseli, au fost admonestati, etc. Actiunile mai delicate se studiaza iar excluderea de pe forum sau un ban mai special se discuta de catre toata echipa si decizia se ia daca e necesar, de toti adminii, nu de unul singur. Poti sa ai incredere in mine ca veghez aici si daca se sare calu, sare si banu, indiferent de rang, dar momentan nu e cazul. Daca mai vrei sa afli ceva intreaba-ma:)


Multumesc pentru raspuns. E un punct de vedere care poate fi luat in considerare. Ma opresc aici.
G e o r g e
gata varsarea de sange ? cine aduce palinca?
T u d o r
Pai Muresan, ca nu-i mai trebuie lui Decebal Traian. biggrin.gif
G e o r g e
da' eu as vrea sa vina si cu ceva pastrama yes.gif
T u d o r
Pai acum nu-ti mai plac caltabosii? whistling.gif
G e o r g e
nu mi-au placut defel ... da' m-as schimba la un vin rosu cu o bucata de pastrama ...

na ... ca acum mi-e foame dry.gif
mike.omega
Domnu cu foamea, niste carnati de Plescoi autentici serviti? sa stim cum te spaguim nu de alta teehee.gif
A K U
Dictatura, palinca si caltabosi. Amestec nerecomandat pentru Combat zone. Eu zic s-o inchideti la loc ca e cam multa moleseala pe-aici. O fi de la caltabosi yucky.gif si palinca...drunk.gif
Glumeam, nici nu stii de unde sare iepurele...turbat biggrin.gif
guerilla
QUOTE(mike.omega @ Oct 24 2007, 04:10 PM) *
Domnu cu foamea, niste carnati de Plescoi autentici serviti? sa stim cum te spaguim nu de alta teehee.gif

esti nesimtit pe bune. vii cu plescoi instant sau stai pe tusa 3 zile biggrin.gif
mike.omega
QUOTE(guerilla @ Oct 24 2007, 08:40 PM) *
QUOTE(mike.omega @ Oct 24 2007, 04:10 PM) *
Domnu cu foamea, niste carnati de Plescoi autentici serviti? sa stim cum te spaguim nu de alta teehee.gif

esti nesimtit pe bune. vii cu plescoi instant sau stai pe tusa 3 zile biggrin.gif

Dai o fuga pan la mine??? Ca mai am fo 2 prin frigider laugh.gif

Edit: stii cum merg cu gogosari acrii??? Iti lasa gura apa!!!
guerilla
te urasc sincer verymad.gif
vio
mai bun este un quidem cu niste vin dinasta nou tongue.gif eventual sa il molfai ca gustarica pana se face pulpa de oaie la gratar
guerilla
bai da ce job ai tu de manci si bei in timpu programului? unsure.gif
vio
eh .. si tu .... biggrin.gif nu vrei sa divulg acu ca sunt degustator profesionist smile.gif)
guerilla
ahaaa, deci de asta bantuiai prin iasi. ca sa testezi noua recolta.
desi eu te banui ca o testai pe aia din Copou laugh.gif
vio
si azi tot in Iashi sunt ......


maine incepe Festivalu' Vinului in Focshani biggrin.gif pt amatori
guerilla
vezi sa nu degusti prea mult biggrin.gif ca sa nu faci overtime, ca nu cred ca ti le plastesc astia laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.