Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Honda Accord 2.0
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
Remus B
As dori sa stiu si eu consumul la o honda accord 2.0
Imi face cu ochiul si vreau sa cumpar una.
Ajutati-ma cu informatii
Multumesc
zagado26
Salut Remus!
Ti-am trimis M.P.
Succes!
Legionaru'
Dealer,cumva? biggrin.gif
S O R I N
Dealer ca dealer dar locatia,vreau locatia ..... ninja.gif
zagado26
Ce dealer frate, i-am dat link-ul unui alt site, specializat pe honda, prietenii stiu care, unde pe forum sper sa gaseasca raspuns la toate intrebarile. Nu l-am pus direct in mesaj ca sa nu se spuna ca fac publicitate. cool.gif
T u d o r
Pai tu de-aia te-ai inregistrat aici, sa indrumi membrii altundeva? Nu e prea corect.
zagado26
In doua zile omul nu primise nici o informatie, acum au trecut 11 si situatia e aceeasi.
Eu am incercat doar sa ajut.
In loc sa ma criticati pe mine mai bine i-ati raspunde, doar asta e rostul forumurilor, sa ne ajutam intre noi!
S O R I N
Este foarte greu sa tastezi pe google honda si sa cauti cam tot ce exista pe net despre aceasta masina,inclusiv toate forum_urile posibile si imposibile....
Henry90720
Consumul (real, nu cel dat de producator) dupa 23.000 de km este, la mine cam asa: In Bucurestiul aglomerat, 13-15%, sambata si duminica 9-11%. Extraurban, la un mers domol , max 120 km/h, aprox. 7,5%.
La primul drum mai lung, aprox 4.000 km (din care 4-500 urban), 2 persoane in masina - portbagaj full)am avut un consum mediu de 7,8%, insa fara sa ma dau prea mult la ea (desi pe unele portiuni am mers si cu 200 km/h).
La ultimul drum mai lung, aprox. 3500 km (5 persoane in masina si portbagaj full) am avut un consum mediu de 8,4%, dar am mers un pic mai agresiv (e drept, doar pe aprox. 50% din distanta).
Consumurile de mai sus au fost determinate de computerul masinii si la pompa, iar masina a avut permanent clima in functiune.
Dragos64713
QUOTE(S O R I N @ Oct 29 2007, 03:19 PM) *
Este foarte greu sa tastezi pe google honda si sa cauti cam tot ce exista pe net despre aceasta masina,inclusiv toate forum_urile posibile si imposibile....

Esti printre putinii care spun consumul real al unei masini.
S O R I N
De unde si de ce ai tras concluzia asta ?
OCTAN_95
Intrebare pentru posesorii de Honda:
Ce este "Sistem de protectie pietoni", element din specificatia tehnica - Honda Accord 2.0 Special Edition MT
Henry90720
Intrebare off-topic, raspuns la fel: este o sirena care incepe sa urle din toti rarunchii atunci cand se apropie vreun pieton de masina. Efectul e uluitor ... nici un pieton nu e ranit de o Honda Accord. biggrin.gif

OCTAN_95
QUOTE(Henry90720 @ Dec 2 2007, 12:49 PM) *
Intrebare off-topic, raspuns la fel: este o sirena care incepe sa urle din toti rarunchii atunci cand se apropie vreun pieton de masina. Efectul e uluitor ... nici un pieton nu e ranit de o Honda Accord. biggrin.gif


Adevarat, este "off top"
Multumesc pentru raspuns, cei de la reprezentanta au "evitat" subiectul.
ciupibz
La Accord 2.4 Type-S am un consum mixt de 11.7 (condus mixt - sport dar si cu pilot automat ; cu si fara aer conditionat). Oricum, diferenta fata de un diesel care ramane fara putere dupa 4000 de RPM merita diferenta de consum.
57Rem
QUOTE (Henry90720 @ Nov 8 2007, 08:51 AM) *
Consumul (real, nu cel dat de producator) dupa 23.000 de km este, la mine cam asa: In Bucurestiul aglomerat, 13-15%, sambata si duminica 9-11%. Extraurban, la un mers domol , max 120 km/h, aprox. 7,5%.
La primul drum mai lung, aprox 4.000 km (din care 4-500 urban), 2 persoane in masina - portbagaj full)am avut un consum mediu de 7,8%, insa fara sa ma dau prea mult la ea (desi pe unele portiuni am mers si cu 200 km/h).
La ultimul drum mai lung, aprox. 3500 km (5 persoane in masina si portbagaj full) am avut un consum mediu de 8,4%, dar am mers un pic mai agresiv (e drept, doar pe aprox. 50% din distanta).
Consumurile de mai sus au fost determinate de computerul masinii si la pompa, iar masina a avut permanent clima in functiune.

Salutare,
As vrea sa intreb ce fel de cutie de viteze avea aceasta masina , ce fel de pneuri inclusiv dimensiunile !
Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.