Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme vopsea C1!!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C1
liviu81555
se scorojeste lacul de pe oglinzi , si mai de curand si de pe bara din fata, am fost la reprezentanta, si imi spun ca nu este pe garantie reparatia, si ca ar fi de vina spuma activa de la spalatorii, Mi s-a spus ca sunt primul caz, va rog daca a-ti mai patit careva asa ma anuntati, si sa-mi spuneti cum s-a rezolvat!!!
Am mare nevoie de raspunsurile dv-stra, Va multumesc anticipat!!!

Mentionez ca masina este din aprilie 2007!!! confused.gif
ESTE VORBA DE UN c1,sx NU VA LUATI DUPA AVATAR, .....
CoolAir
Liviu,
Iti amintesc ca vopseaua are garantie! Profita de ea.
Eu am varianta mai simpla, fara vopsea pe oglinzi. Dar am observat se ia foarte usor vopseaua de pe barele de protectie, deci tot de pe piese din plastic. Nu s-a scorojit vopseaua, dar se ia foarte usor.
liviu81555
multumesc, dar cei de la service spun ca nu este din cauza lacului, si ca eu am o problema cu spalatoriile, spuma sactiva ar dauna lacului.....
mike.omega
Mint smile.gif
Si ce bine o mai fac......
Ori tu ai nimerit o spuma proasta care ataca vopseaua(putin probabil) ori vopseaua are un defect din fabrica.

Tata care isi mai spala masina in oras(tot C4 are) nu are probleme cu vopseaua si masina are 2 ani wink.gif
::::AL3X::::
Cel mai bine este daca ai mai insista la service....vopseaua are garantie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.