Help - Search - Members - Calendar
Full Version: voi cum ati reusit fratilor?????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
cornel111050
salut.mai am 5 zile si ma duc s-o iau .....nu mai stiu cum sa omor timpul ramas...parca numai trece.... cat face (daca stiti) din curtici pana la craiova ?...sta deja acolo de 3 zile...scrietimi frati skodisti...scrietimi....uffffffffff......va salut cu respect
Daniel65671
Frate Cornele, eu mai am o luna. Asa ca citesc cuminte manualul masinii, doar, doar o trece timpul mai repede. Nu stiu cum o sa fac numai cu 5 zile inainte... teehee.gif
cornel111050
nu vreau sa te sperii dar inarmeazate cu rabdare.....zici ca mai ai o luna??....te compatimesc...dar trece..mai rau o sa fie de numarat zilele.eu cand nu sunt la serviciu o privesc..ba pe net ba pe telefon ba la vecinu din spatele blocului...parca o vad peste tot.....parca e o iubita pierduta care-ti apare in fiecare femeie de pe strada....multumesc oricum daniel..daca te ajuta ...sa stii ca eu sunt langa tine inteleg perfect prin ce treci rolleyes.gif
AlexTM
Cornele ... revino-ti ... e doar o masina, nu urmeaza sa te insori! biggrin.gif biggrin.gif
Dr. Feng Shui
De la Curtici mai dureaza o saptamana.
iris_anca82
a mea cel mai probabil va veni in ianuarie.....deci eu ce sa mai zic?! thumbsup.gif bafta multa si asteptare usoara!
matei93841
A mea e la CUrtici si sapt asta ajunge dar ai dreptate trec tare greu zilele astea si chiar sunt curioasa cat face de la curtici pana la bucuresti
Kry_Sty
a mea a facut de la curtici la craiova 5 sau 6 zile... au motivat ca nu au trailer sa o aduca... dar a sosit in cele din urma. bafta thumbsup.gif
robert92637
E adevarat ca ultimele zile de asteptare sunt criminale insa cu atat mai mare placerea la receptia masinii. Tin minte ca dupa ridicarea masinii nu-mi mai gaseam locul prin casa si chiar am iesit noaptea in papuci ca sa mai fac o tura prin oras.
cornel111050
deci toti ati trecut prin asa ceva........incepusem sa cred ca e ceva in neregula cu mine mellow.gif .dealerul m-a anuntat vineri ca e la curtici si ca vineri adica peste 3 zile mi-o da in proportie de 80 % voi il credeti???? eu nu prea...tot luni cred ca o s-o iau...si chiar nu stiu cum o sa mai depasesc un sfarsit de saptamana fara EA.. rolleyes.gif voi chiar credeti ca mi-o da vineri?????multumesc pentru incurajari
mike.omega
De ce nenea de la dealer nu spune o data exacta?! Ori vine transportul(care include si masina ta) ori nu vine!
De unde incertitudinea asta??? Ca nu vine doar masina ta. In ct cel putin se aliniaza cate 2 tiruri la Skoda cand vin masini noi rolleyes.gif
DORU
Dealerul stie cand masinile sunt incarcate la Curtici.
Maf
A mea ziceau ca a plecat luni din fabrica....aveti idee cat face pana in tara??
DORU
Pana in tara nu stiu cat face, dar din clipa in care este incarcata din Curtici, in 3 zile ar cam trebui sa fie in curtea dealerului. Iar acolo are nevoie de macar o zi pt a fi prelivrata. Eu zic ca 2 zile ar fi acoperitor.
matei93841
Am vb cu dealerul marti dim si mi-a spus ca in max 3 zile am masina,adica pe vineri .Eu vineri lucrez si nu am cum sa ma duc s-o iau ,iar sambata nu mi-o dau ei .......ramane pt luni din pacate.Acum ca se apropie ziua cea mare ,zic ca au trecut lunile astea repede.
DORU
Cum adica sambata nu ti-o dau ei?! Nu au program de livrare si sambata? unsure.gif
matei93841
QUOTE(DORU @ Oct 18 2007, 06:07 AM) *
Cum adica sambata nu ti-o dau ei?! Nu au program de livrare si sambata? unsure.gif

Nu fac livrari ,program au.Nu am inteles nici eu dc.Azi l-am sunat iar pe dealer si mi-a spus ca abia luni am masina,nu stia sa-mi spuna daca a ajuns sau nu pt ca azi si maine el nu merge la munca.E tare aiurea sa te mai amane 1-2-3 zile.Am niste nervi.........................
DORU
La ce dealer ai comandat masina?
matei93841
PBV1
cornel111050
A VENITTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FRATILOR A VENIT....e neagra si frumoasa in fata blocului.....doamne frumoasa mai e!!!!!!!!!!!!!!!!am luato acum 2 zile.......si da doru ai dreptate atat face din clipa in care ajunge in curtici...cu toate atea si peste livrarea masinii mele a planat o umbra de incertitudine in privinta datei....imi zicea ca :vineri sau luni si de fapt mi-a dato miercuri..nu m-am supatat rolleyes.gif iti dai seama dar......mi-ar fi placut sa stiu o data exacta.in sfarsit nu mai conteaza acum...EA e a mea si e acasa rolleyes.gif ce vroiam sa va intreb...(sunt un pic speriat unsure.gif )de ce simt o usoara vibratie a ambreiajului cand in mers ating pedala??mai explicit:simt in talpa trepidatii usoare..e normal????
DORU
E diesel si are si ea vibratiile ei...nu deveni suspicios din atat. S-o stapanesti sanatos ! thumbsup.gif
cornel111050
multzam mult doru ....ma gandeam eu ca nu-i ceva serios .....doar e noua! eu nu prea am mers cu "motorina" si de-asta nu stiam.vreau sa-ti zic ca e super OK si sper sa ma impac cu zgomotul de tractoras rolleyes.gif .....multumesc pentru urari si raspuns
DORU
Ai sprijinul si ajutorul nostru si in viitor. beer.gif
robert92637
Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute !
F L O R i N
Stai linistit ca si la mine se simte acea trepidatie asa ca nu ai de ce sa iti faci atatea griji.Urca te in ea si du te la plimbare sa i faci rodajul. rolleyes.gif
::::AL3X::::
E normal..si sa o stapanesti sanatos! thumbsup.gif
cornel111050
multzam la toti fratzilor....si va spun ca doar cand dorm nu sunt la volan rolleyes.gif
dentistul
felicitari
a mea va fi fabricata abia in sapt 44...poate pina pe 16.11 o am si eu:) yucky.gif
iris_anca82
QUOTE(cornel111050 @ Oct 20 2007, 10:10 AM) *
multzam la toti fratzilor....si va spun ca doar cand dorm nu sunt la volan rolleyes.gif


cornel, cam cat ai asteptat in total pana la primirea ei? ca eu abia sapt asta dau comanda ....
cornel111050
QUOTE(iris_anca82 @ Oct 22 2007, 08:00 AM) *
cornel, cam cat ai asteptat in total pana la primirea ei? ca eu abia sapt asta dau comanda ....

salut.am asteptat 2 luni si 3 saptamani....dar cred ca perioada asta depinde si de dealer si am mai auzit ca acum s-ar astepta minim 4 luni unsure.gif .sper sa fie zvon.dar sa stii ca indiferent cat ai astepta merita.e o masina ffffff tare o sa vezi
iris_anca82
hmmm....nici nu ma indoiesc de asta.oricum sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!...
iris_anca82
saptamana asta am dat si eu comanda:skoda octavia II 1.6 MPI 102 CP elegance cu maxi-dot, alarma, culoare neagra, scut intarit. azi m-au anuntat ca cel tarziu in a 3-a sapt din ianuarie o voi avea acasa...sper sa trec cu bine asteptarea.....bafta!
Daniumfcv
rolleyes.gif

Iubitori de masini smile.gif

Eu ca sa imi treaca timpul mai repede nu m-am gandit la ea smile.gif si a mers..dai comanda.. si te calmezi pentru ca daca nu ti-o mai aduc .. dai un telefon la avocat.. ca mai intarzie.. se mai intampla..astepti cuminte si vine si e a ta si e noua..Ce mai vrei?!:)


Sa le stapaniti sanatosi toti si fara incidente rutiere
iris_anca82
se poate cumva sa mi aleg culoarea care lumineaza bordul?exista si alte culori ale luminozitatii bordului la care putem opta?
are cineva o carte a masinii (oct II) pe care sa o citesc pan in ianuarie cand vine masina, sau poate e vreo una online?bafta tuturor!
DORU
Ti-am raspuns la MP, iris_anca82.
iris_anca82
QUOTE(DORU @ Nov 1 2007, 07:27 AM) *
Ti-am raspuns la MP, iris_anca82.


multumesc foarte mult Doru! insa nu mi-ai spus si cum pot face rost de cartea cu instructiuni a masinii cai dealerul mi-a zis canu au nici o carte in plus sau de vanzare si fiecare masina are cartea ei...am inteles insa m-am gandit k poate cineva a pus una online sau .....ce zici?
DORU
Dealerul te-a informat corect. Doar online sau prin bunavionta vreunui prieten poti intra in posesia cartii masinii in avans...
Daniel65671
Tocmai am vorbit (pe mail) cu Grija Clientului (Customer Care) de la Skoda, in care le ceream sa publice pe site-ul lor cartile utilizatorului pentru ce fabrica ei. Si ei mi-au raspuns ca masinile (nu numai limbile) difera de la tara la tara (Atentie! Asta poate ascunde ceva diferente discriminatorii.) si ca dealerii ar trebui sa aiba de rezerva ca sa poata sa le imprumute la clientii de aceeasi limba cu ei. Parca si vad o copie A4, xeroxata, jegoasa si roasa de atatea maini prin care a trecut.

Am incercat sa le sugerez ca o editie electronica in engleza ar fi OK pentru toate popoarele si cu o declaratie de tagada (disclaimer) ca ce scrie acolo nu e decat de poza. whistling.gif

La stadiul asta ne-am oprit. Nu stiu ce efect va avea. Putem doar spera. confused.gif
DORU
Daniel, salut initiativa ta ! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.