Help - Search - Members - Calendar
Full Version: logan - scartzait bord e normal ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
lihte
Am un logan 1.4 cumparat de 1 an de zile, de cateva saptamani se aude un zgomot suparator in partea din fatza (bord), am
remarcat ca este vorba de plasticul de deasupra bordului- scartzaie. Este cineva care a mai avut problema asta, sau
aveti idee ce-as putea face.
DRAGOS
In principiu cam toate golanele scartaie biggrin.gif. Acum serios nu prea este normal la o masina de o zi sa scartaie. A mea a rezistat pana pe la 30 de k km pana sa inceapa scartaiturile.

Sfatul meu..daca este persistent, fa scandal..daca nu incearca sa te obisnuiesti pentru ca vor mai aparea in timp blush.gif
lihte
are 30.000 km si a mea
iar de scartait in alte parti gen scaune, portiere se mai aude cate ceva din cand in cand, dar plasticul de sus de la bord
este prea exagerat , se aude continuu

QUOTE(DRAGOS @ Oct 15 2007, 10:44 AM) *
In principiu cam toate golanele scartaie biggrin.gif. Acum serios nu prea este normal la o masina de o zi sa scartaie. A mea a rezistat pana pe la 30 de k km pana sa inceapa scartaiturile.

Sfatul meu..daca este persistent, fa scandal..daca nu incearca sa te obisnuiesti pentru ca vor mai aparea in timp blush.gif
DRAGOS
vina mea..am citit din greseala 1 zi in loc de un an blush.gif. Asta e, ce sa-faci..Din pacate face parte din sindromul "asa face toate" blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.