Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel corsa distributie lant
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Corsa / Meriva / Tigra
simonAmoto
Salutare! Astazi am verificat si eu un opel corsa (as vrea sa-mi cumpar si eu unul), an fabricatie 2001, motor 1000, distributie pe lant, 101.000 km (teoretic). Mi s-a spus ca are distributia schimbata.....nu e dubios de devreme sa fie schimbata? (parca peste 200.000 km trebuie schimbata)....astept raspunsul vostru a.s.a.p.
Am mai constatat un joc la schimbatorul de viteze....pt km astia nu prea ar trebui sa joace!
Multam anticipat smile.gif
florin55503
nu stiu daca are sau nu distributia pe lant. dar daca are se poate sa fi schimbat biste curele care mai exista pe aici
Cosmin71972
Corsele cu motoare de 1.0 au distributia pe lant. Si eu am schimbat lantul la 120.000 km pentru ca avea un tacanit ciudat si de atunci nu mai am probleme cu el, iar la faza cu schimbatorul am mai auzit de problema asta la altii si la km mai putini. Asta-i OPELUL !!
ionut1410
e pe lant dar ciudat sa il schimbe cum spune si colegu nostru incepe sa fac un zgomot ciudat !! dar lanturile de distributie cad ffff greu in majoritatea cazurilor nu tine motorul cat tine lantul ala!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.