Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Seat Altea vs. Volkswagen Passat
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
badiucornel
Imi doresc o masina de familie dar nu combi. Poate ma ajutati sa aleg una dintre aceste doua masini. Seat Altea Stylance 2,0 TDI din 2005, 140 CP,Euro 4,rulaj 50.000 km,6 viteze,full dotari si Volkswagen Passat limuzina,1.9 TDI din 2003,131CP, Euro 3,rulaj 120.000 km,5 viteze,full dotari. Preturile sunt cuprinse intre 13500-13700 Euro.
T u d o r
Altea, zic eu. E mai noua, are km mult mai putini, e mai frumoasa... si nu e Passat tedei. biggrin.gif Ultima parte era o gluma.
Am mers cu Altea, chiar cu motorizarea de 2.0, e foarte puternica si stabila. Interiorul e cam nasol, ca la toata gama Seat, dar oricum o prefer unui Passat.
Daca kilometrii aia sunt verificabili si se dovedesc reali, mergi pe Altea.
Baby Blues
Parca din astea doua Passat-ul, deoarece este mai finisat parca la interior dar m-as uita si la o a treia. Stiu eu ..., mai exista variante.
chevy
Cum de compari o limuzina cu un monovolum? Daca privesti din punctul de vedere al spatiului, clar Altea.
Daca te gandesti la performante, clar Passat.

Eu unul fiind familist cu copil, aleg Altea. Poate si din prisma costurilor de intretinere mai bune.
::::AL3X::::
De departe Altea pt ca e mai noua are motorul de 2.0 cu toate ca nu e grozav dar....asta e oricum castiga aici Altea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.