Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mondeo di 115cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
ciprian-32
este o diferenta intre motoarele di de 115cp si tdci 115cp?
am observat in unele surse notat cu tdci doar motorul de 130cp
di este precursorul lui tdci ? sau nici nu exista common rail pt diesel-ul de115cp ?
multumesc!
P.S. a avut cineva ocazia sa compare un mondeo diesel second cu un passat tdi sh ?
Bmw
Exista o diferenta , si anume sistemul commonrail de pe tdci.
Dupa cum bine ai zis di (duratorq) e precursorul lui tdci dar di erau doar 2.0 de 90 si 115 apoi in ordine cronologica a aparut 2.0 tdci 130cp , apoi concomitent a aparut 2.0 tdci115 si au disparut ambele motoare di.
Tdci este si noul motor de 115 si are commonrail.
Cea mai mare diferenta intre pasat tdi si mondeo tdci este consumul cred ca pana la 1 litru mai mare la mondeo.
ciprian-32
multumesc pt raspuns !
se compara ca fiabilitate di-ul de 115cp cu diesel-urile vw ? sau merita 1500 euro in plus un passat tdi 100cp ?
Peugeot_Fan
Eu zic ca ar merita sa dai in plus 1500euro.
Iulian HondaFan
FORD MONDEO

Contour e echivalentul lui Mondeo in USA, au fost produse insa numai intre 1995 si 2000, cand Ford a lasat-o balta fiindca nu se vindeau bine. Asta e un exemplu clar de tipul de cerere de aici. Taurus, care este mai mare, se vinde si acum foarte bine, desi este depasit moral si parerea generala a fost ca gemenii ford contour/mercury mistique au fost mai reusiti ca dinamica si calitate.

http://www.edmunds.com/used/2000/ford/cont...denav..12.Ford*
Dan27
eu zic ca nu merita 1500 diferenta
cozmin34940
nu merita 1500
de banii astia acoperi consumul cu 1 litru mai mare la ford biggrin.gif
guerilla
topicul asta e deschis de un an de zile.
nu credeti ca omu si-a cumparat masina intre timp? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.