Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Stilo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Daniumfcv
Cum vechiul stilo are ceva diferit fata de restul masinilor din clasa.. cel putin ca aspect exterior .. si cum astept si incerc sa ma hotarasc ce sa cumpar ajung sa va intreb si pe voi : Ce stiti de un eventual nou model Stilo ?Cand sa il asteptam ? Cat va costa?
Sunt convins ca daca as scrie la dealer as obtine un raspuns de genul : "Nu avem informatii dar va asteptam cu modelul x"
marius68582
Se cheama .. BRAVO ! rolleyes.gif
Cipp
Confirm, Noul Bravo se construieste pe platforma vechiului Stilo. Daca te trage ata, fa un drivetest cu Bravo!
Daniumfcv
Eu nu vorbesc de Bravo.. am auzit zvonuri ca s-ar relansa in primavara 2008 un nou Stilo ..

Bravo nu v-a inlocui permanent gama Stilo .. cel putin din ce am inteles eu..
Asa cum si noul Lancer de la Mitsubishi va fi produs alaturi cu cel vechi..
AlexTM
Poate ca se vor construi o vreme in paralel, dar asta nu inseamna ca se va lansa un nou Stilo. Ar fi absurd.
Daniumfcv
Nu mi se pare prea absurd pentru ca acum nu ai nici un Fiat Stilo in porductie , ca ai un Bravo .. asta e altceva .. E alta masina practic ..
Cat despre Stilo .. nu se mai fabrica deloc asta de acum..
r4mp
Stilo este urmasul lui Bravo ( `95 - `01 ). Acum pur si simplu s`a revenit la numele de Bravo.

Stilo = Bravo mk2 in caz ca nu am fost destul de clar

Totodata s-a renuntat la Edge design, cei de la Fiat Style Centre mergand pe liniile lui Giugiaro ( care a facut Punto mk1 si Grande Punto )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.