Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nu reparati masini la casa auto timisoara (FORD SI MERCEDES)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
AIC281T
De aproape 3 luni am masina in serivce la ei, pentru o reparatie platita de allianz tiriac,cei de la service au spus ca reparatia va dura 30 de zie, eu nu am luat masina nici astazi, dupa aproape 90.Masina este facuta nashpa de tot, nu au inlocuit usile, aripile(cum scria in constatarea facuta de allianz),pragul este sudat stramb, vopsitoria nasoala rau, au zgariat interiorul masinii, lonjeronul se chinuie sa il indrepte, ce sa fac eu in cazul asta?? am o hartie stampilata de ei pe care scrie cand trebuia sa fie predata masina,ma ajuta la ceva intr-un eventual proces? sfatuiti-ma va rog ce sa fac pentru ca nu mai rezist cu nervii
[size="6"][/size]NU REPARATI MASINA IN JEGUL ALA DE SERVICE PENTRU CA VA VETI UMPLE NE NERVI
Daniumfcv
Sfatul meu ar fi sa vorbesti cu un avocat ceva.. sa ii arzi .. ii dai frumos in judecata si le ceri despagubire financiara daca se poate.Romanii inca nu s-au prins ca prostia plateste..
Daca zice clar data la care trebuia predata masina.. e foarte simplu.. nu au respectat-o deci contractul ala e cam incalcat din partea lor..Tot in contract trebuie specificat stare masinii.. daca are sgarieturi si asa mai departe.. daca acum are in plus ii poti ataca si pentru alea..

Du-te chiar maine la un avocat si vb cu el si cere-i sfatul.Nu cred sa taxeze pentru asa ceva..
AIC281T
Astazi 16.10.2007 am fost chemat la service pt a ridica masina, ajuns acolo am constatat ca autoturismul arata jalnic, dupa o reparatie de 3 luni masina arata super nasol.Am fost la opc si astept un inspector de-al lor sa isi dea cu parerea despre masina, daca reparatia face 16.000 euro, am aflat ca allianz a platit pentru usi si aripi schimbate, vre-o 3 000 euro, iar ei le-au indreptat pe cele avariate, oare ce va patzii service-ul in situatia asta? oricum acolo sunt niste lepre de la director la paznic sper sa nu ajunga cineva la service-ul lor
ionut1410
nu te supara ca intreb de ce masina e vb ford? sau mercedes? caci pt un ford mi se pare aproape absurd sa dea asig 16 mii euro trebuia sa fie totala!
AIC281T
QUOTE(ionut1410 @ Oct 25 2007, 07:00 PM) *
nu te supara ca intreb de ce masina e vb ford? sau mercedes? caci pt un ford mi se pare aproape absurd sa dea asig 16 mii euro trebuia sa fie totala!

e vorba despre un ford mondeo ghia, full options (piele, navi)
ionut1410
QUOTE(AIC281T @ Oct 28 2007, 06:41 PM) *
QUOTE(ionut1410 @ Oct 25 2007, 07:00 PM) *
nu te supara ca intreb de ce masina e vb ford? sau mercedes? caci pt un ford mi se pare aproape absurd sa dea asig 16 mii euro trebuia sa fie totala!

e vorba despre un ford mondeo ghia, full options (piele, navi)



la bani astia puteai cere dauna totala! sau o maio dadeai pe o parete si o faceai totala
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.