Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VREAU SA ACHIZITZIONEZ UN VW
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
mdascaliac
Scuze dak am deschis un nou topic .. dar sunt in criza de timp...vreau sa achizitzionez un vw si sunt intre bora si golf4 ....am fost astazi la targ si am vrut sa iau un bora din 2002 101cp cam 160000km ... dar a avut o problema ..CRED ... imi batea pedala de ambreaj in picior..doar dak puneam putzin picioruu pe ea si facea asa pana la blana ... in blana nu se ami simte ...ma poate ajuta cineva ..MERSI anticipat ...!!! ... si poate putezi sa-mi spunetzi la ce sa ma uit la masina cand o achizitzionez sa nu iau tzeapa
florin55503
nu e nici o problema daca simti o batatie in ambreiaj. e normal.

uita-te in primul rand la linia masinii.. cum se inchid usile, daca sunt perfect aliniate etc. apoi daca masina a fost revopsita o sa se vada. pt ca la noi intotdeauna iti mai manjesc de vopsea si alte elemente de caroserie. daca te uiti cu atentie observi. uitat-te daca de exemplu exista diferente intre spatii la capota masinii. normal ar fi ca intre arippa din drepta si capota sa fie aceiasi distanta ca intre cea din stanga si capota. daca nu inseamna ca a fost lovita. bate cu degetul in tabla. de obicei daca e lovita se pun bucati de tabla turcesti si suna a gol. pt toate astea se poate face un test in targ. dureaza p putin si iti spun ei daca a fost revopsita masina.

apoi uitat-te la la interior la starea tapiseriei etc. la discuri (cat sunt de tocite asa iti dai seama daca km sunt reali sau nu, asta in cazul in care nu au fost schimbate), carte service, cum se aude motorul.

e mai bine sa platesti o verificare completa la un service sa nu iei teapa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.