Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia low-cost ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Codrutz
Salut.Am inteles eu aiurea sau Dacia chiar vrea sa scoata in 2008 un model low-cost ? Dar de data unul cu adevarat low-cost nu ca Logan.Pretul va fi undeva la 5.000 Euro dar de cand a fost dat public anuntul eu nu am mai gasit nimic in legatura cu asta,nici poze,nici o data mai exacta cand va fi scos ... deci ? Va fi un model low-cost al celor de la Dacia sau este pur si simplu un zvon? Mar interesa foarte mult acest model pentru ca chiar am in gand achizitia unei masini pana in maxim 5.000 euro iar ce e pe piatza la ora actuala S-H nu ma multumeste ... chilometri multzi ... ani vechime si mai multi iar acel model ar satisface dorinta mea si cred eu a mai multora care au un buget limitat la achizitionarea masini si pe deasupra mai e si noua biggrin.gif Ideea e k nu ma grabesc pt a cumpara o masina de aceea sunt dispus sa mai astept maxim un an dar sa stiu k iau o masina noua ... Stitzi ceva de low-cost by Dacia ? unsure.gif
TLS-09
Nu am auzit ,dar oricum poti sa-i mai crezi pe cei de la Dacia cand anunta o noua masina de 5000 Euro?
DRAGOS
si loganul a fost la inceput masina de 5000 de euro. Si uite ce struto-camila de 12 mii de euro a iesit.
Codrutz
asa e nu prea mai sunt de crezut dar de data asta cica ar vrea sa se tina de cuvant k au inceput si marile compani sa se axeze mai mult pe masinile low-cost si Dacia nu ar mai avea succes cu preturile si calitatea ei.a iesit pana acum vreun concept sau asa ceva despre asta ?
Daniumfcv
Salut.

Si cu ce ne va ajuta un model low low low low .. cost de 5 000 daca va fi la fel de bine construita ca si Dacia Berlina ???
Se poate ca sa fi renuntat la aia ca sa o produca iar... daca va iesi calitativ ca Loganul.. da! intradevar va fi un succes si intradevar va merita sa cumperi asa ceva..

Eu sunt foarte sceptic ca va iesi ceva bun din asta ( daca chiar sunt date reale ) pentru ca Renault inca vede Dacia ca oaia mica si cheala si nu se incumeta in proiecte de cercetare masive sau nu arata dorinta de a scoate in primul rand ceva de calitate si apoi ceva ieftin pentru piata romaneasca.Ei cu Logan au incercat , cumva , sa nimereasca ambii iepuri si a iesit practic ceva prost si scump.

Sa vedem.. poate ne vor face o surpriza placuta..
Bogdan104277
E foarte simplu de facut:
- scoti sistem de aibag;
- scoti abs;
- scoti servodirectie;
- scoti A/C.

Si gata ai Logan Low cost. beer.gif beer.gif beer.gif
DRAGOS
Si o vinzi in Congo thumbsup.gif biggrin.gif
Bogdan104277
Mai degraba in Siberia, pentru ca in Congo fara aer conditionat esti...fiert in suc propriu in 5 minute. devil.gif
Codrutz
foarte multa lume cred k se va bucura dk va fi scoasa o asemenea masina ... totusi e noua ... iar romanul e adeptul mai bine nou si mai prost decat Sh si ceva mai bun ... si oricum cred k va fi mai bunicica decat un ford (de ex) cu 250 mii de km la bord ... sau orice alta marca ... majoritatea masinilor Sh la pretul asta au foarte multzi km ...iar dacia low va fi o iesire din dificultatea de atzi alege o masina biggrin.gif am inteles k va semana cu un model de la reno kre a iesit anul asta,tot low ... dar e vandut prin africa sau asa ceva smile.gif)
Cipp
Si daca e vandut in Africa, nu vad unde e problema? Noi unde ne aflam dpdv al nivelului de trai? In europa? Neahhhhhh... no.gif
DRAGOS
QUOTE(Codrutz @ Oct 9 2007, 11:08 PM) *
iar romanul e adeptul mai bine nou si mai prost decat Sh si ceva mai bun


Nu cred smile.gif. Romanul intotdeauna va prefera Pasatul TeDei cu 300 de mii de km la bord loganului, albeei, sau oricarei masini noi low-cost. De ce? pai cum domne? Vrei sa se faca de ras in fata vecinului? Ca si-a luat frigider pe roti?
Paul46623
Dacia low cost? Probabil s-a facut o confuzie; singura stire recenta in legatura cu Dacia este cea despre prototipul Logan preparat special eco² pentru Bibendum Challenge (modificarile scad consumul pana prin zona a 3,8/100).

Daniumfcv
Sunt de acord cu Dragos in ceea ce priveste conceptia fiecaruia din noi..( a romanilor ) .. in ceea ce priveste lucrurile pe care le achizitionam.Se poate ca am fost privati foarte multa vreme de ceea ce aveau in vest
Cristi32424
SANDERO se numeste... thumbsup.gif
Codrutz
asa am auzit si eu ... k sansero se va numi si va fi o copie dupa reno sandero ... si k nu va fi cu mai mult de 300 euro mai ieftina decat loganul ... cu alte cuvinte o alta masina de toata jena la un pret destul de ridicat ... (de toata jena zic pt k este parerea mea si sper k cu toti avem dreptu la o parere) cu stima
mariana88
cum e sandero asta? e tot un fel de logan, sau arata/functioneaza mai bine?
Marius*
Gasesti multe informatii despre Sandero. Incearca aici.
mariana88
arata ca un clio:)
OvidiuH
QUOTE (mariana88 @ Jun 20 2008, 11:46 AM) *
cum e sandero asta? e tot un fel de logan, sau arata/functioneaza mai bine?

http://www.dacia.ro/#/modele-si-preturi/sandero/

http://www.dacia-sandero.com/?lang=ro
blublu
Nu cred k ar exista asa ceva,nu poate fi real,iati masina din aia cu 2500 de dolari,nah frate aia ii low cost.
petre 1
Codrutz daca ai un anumit buget si nu vrei un second cu 250mii/km(si ai dreptate) poti sa iei un Logan sh.Ex- eu am vandut Logan 24mii/km,si primul care a vazut masina a si luat-o,e drept ca am avut mare grija de ea si arata ca noua deci se mai pot ivi si ocazii.Dacia cu siguranta nu vor scoate o masina de 5000 euro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.