Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Forum nou, informatii mai multe
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
mike.omega
Salutare!
Unul dintre beneficiile softului nou de forum este acela ca putem afla mai multe despre membrii ce ne scriu/viziteaza. Pentru a ne conforma va invit sa va completati profilul prin My Controls=> Edit Profile Information wink.gif
Tot acolo o sa puteti uploada o poza personala care sa va reprezinte thanks.gif
chevy
Eu unul care mai fac website-uri, va spun ca ati dat-o in bara cu noul forum. Cam ambilicat dupa parerea mea.
De altfel se observa si dupa numarul de utilizatori, care a scazut binisor.
Hoinar
QUOTE(Iulian74637 @ Oct 4 2007, 03:59 PM) *
Eu unul care mai fac website-uri, va spun ca ati dat-o in bara cu noul forum. Cam ambilicat dupa parerea mea.
De altfel se observa si dupa numarul de utilizatori, care a scazut binisor.


Mie forumul mi se pare mai OK decat ala dinainte (doar ca seamana prea mult cu vw forum), in schimb cu site-ul nu m-am obisnuit prea mult. Parca imi placea mai mult ala dinainte smile.gif. Da' om vedea pe parcurs.

Sanatate si zile bune.
G e o r g e
este ipb la naiba ... toate seamana intre ele laugh.gif

asta are mai multe functii , folositi-le , invatati-le ... sa va fie frica de ele laugh.gif
Hoinar
QUOTE(G e o r g e @ Oct 4 2007, 04:43 PM) *
este ipb la naiba ... toate seamana intre ele laugh.gif

asta are mai multe functii , folositi-le , invatati-le ... sa va fie frica de ele laugh.gif


stiu, da' ii ziceam omului ca in afara de look, e mai fain forumul la functionalitati tongue.gif
off...nu esti atent tongue.gif
chevy
Atata timp cat nu este in limba romana...
Nu toti care intra pe forum-ul asta au timp de descoperiri.
Cred ca este necesar sa fie mai practic. O prima greseala tine de faptul ca trebuie sa te loghezi altfel. (nu-ti mai folosesti adresa de mail)
Eu unul am un ID penibil, ca sa nu-l numesc altfel si imi este foarte greu sa-l tin minte.
Oamenii si-au pus ID -uri personale, are le mai folosesc si in alta parte si care sunt usor de memorat.
In fine critici ar fi multe, dar ma abtin. Definitiv!
guerilla
QUOTE(Iulian74637 @ Oct 5 2007, 10:04 AM) *
Atata timp cat nu este in limba romana...
Nu toti care intra pe forum-ul asta au timp de descoperiri.
Cred ca este necesar sa fie mai practic. O prima greseala tine de faptul ca trebuie sa te loghezi altfel. (nu-ti mai folosesti adresa de mail)
Eu unul am un ID penibil, ca sa nu-l numesc altfel si imi este foarte greu sa-l tin minte.
Oamenii si-au pus ID -uri personale, are le mai folosesc si in alta parte si care sunt usor de memorat.
In fine critici ar fi multe, dar ma abtin. Definitiv!


id-ul se poate schimba. imi spui cum vrei si il schimb instant.
logarea cu id se facea si inainte. eu nu am mai folosit adresa de mail de vreo 3 ani pentru logare.
si te rog sa critici. ne ajuta sa facem lucrurile mai bune.
motivul principal pt upgrade este ca atinsesem limitarile vechiului engine. era nevoie de ceva mai mult. si asta a fost solutia.
Watcher
Pai daca vreti critici schema de culori si fonturi este obosita(oare), rece, neplacuta, neimbietoare. Pe scurt nu este de natura sa te atraga sa revizitezi forumul.
Pentru cei mai vechi care suntem 'addicted' asta e, dar nu m-as inscrie acum pe forum
James Kilowatt
Si eu sunt de acord la partea cu culorile.

Am observat au disparut pozele.... e vre-o chestie pe undeva care trebuie clickata sau declickata?
admin
QUOTE(James Kilowatt @ Oct 6 2007, 08:49 PM) *
Si eu sunt de acord la partea cu culorile.

Am observat au disparut pozele.... e vre-o chestie pe undeva care trebuie clickata sau declickata?



Pozele vor fi introduse curand, cat despre culori e o chestie de gusturi, exista 3 variante de skin care se pot seta din prima pagina, fiecare alege ce-i place.
chevy
Mai este o chestie naspa. Inainte observam foarte usor cand se discutase de curand pe un topic. Era o chestie galbena. Acum trebuie sa le iau pe toate la rns si sa mai uit la data postarii. Enervant si obositor.

Cum pot sa-mi schimb ID-ul? Unde trebuie sa cer?

Si mai este ceva enervant, car inca nu m-am obisnuit. Daca intri pe o marca (sa zicem Chevrolet) sus apare:
Masini.ro Forum > Marci masini > Chevrolet. Nu inteleg de ce "puii mei" este activ "Marci masini" ca un link, pentru ca daca dai click iti da eroare? Bine tine de obisnuinta (vechiul forum era mai prost structurat, asta pare mai simplu).

Pentru multi (altii decat mine), schimbati optiunile in lb. romana. Credeti-ma chiar conteaza.
Legionaru'
admin, la mine nu e decat skin-ul default! sad.gif
AlexTM
Si la mine.
Mariustom
Idem. Browser Opera thumbsup.gif
T u d o r
Si la mine biggrin.gif Browser Firefox.
Blue-Gray, si ala de import tongue.gif
admin
QUOTE( T u d o r @ Oct 7 2007, 05:39 PM) *
Si la mine biggrin.gif Browser Firefox.
Blue-Gray, si ala de import tongue.gif



E ok acum , apar toate 3..daca nu sunteti mutumiti putem baga si altele:)
Legionaru'
Multumim admine!
Ar mai merge si o nuanta mai calda!Atunci ar fi perfect!
Acum am trecut pe IP Board Pro.
Mariacu
QUOTE(Iulian74637 @ Oct 7 2007, 10:52 AM) *
Mai este o chestie naspa. Inainte observam foarte usor cand se discutase de curand pe un topic. Era o chestie galbena. Acum trebuie sa le iau pe toate la rns si sa mai uit la data postarii. Enervant si obositor.


Da, si pe mine ma supara chestia asta....era mai usor inainte, intram si vedeam imediat ce s-a postat si unde. Vreo rezolvare ceva, se poate? thanks.gif
admin
QUOTE(Mariacu @ Oct 8 2007, 02:33 PM) *
Da, si pe mine ma supara chestia asta....era mai usor inainte, intram si vedeam imediat ce s-a postat si unde. Vreo rezolvare ceva, se poate? thanks.gif



Doar la marci de masini siglele sunt peste poza aia standard, la restu fac sa se vada si aia si sigla..daca am timp o sa fac si la marci la fel.
Mariustom
QUOTE(Iulian74637 @ Oct 7 2007, 10:52 AM) *
Cum pot sa-mi schimb ID-ul? Unde trebuie sa cer?

Aici biggrin.gif wink.gif
Legionaru'
Daca s-ar deschide si combat zone ar fi ceva de vis!
mike.omega
Keep dreaming!
Hoinar
QUOTE(Legionaru' @ Oct 8 2007, 08:37 PM) *
Daca s-ar deschide si combat zone ar fi ceva de vis!


Ceva polite de platit? biggrin.gif
vio
cum rezolvati prb cu linkurile din site catre site asta acu ca nu mai merg catre cele vechi ... e cam harababura .


si acronimele vad ca nu sunt suportate de soft ... e o adevarat placere sa stai sa te chiunui sa citesti mesajele care erau scrise asa biggrin.gif
admin
QUOTE(vio70407 @ Oct 9 2007, 12:04 PM) *
cum rezolvati prb cu linkurile din site catre site asta acu ca nu mai merg catre cele vechi ... e cam harababura .
si acronimele vad ca nu sunt suportate de soft ... e o adevarat placere sa stai sa te chiunui sa citesti mesajele care erau scrise asa biggrin.gif



La ce lincuri te referi? da-mi un exemplu...cat despre diacritice e cam groasa treaba..sa vad ce opt face, momentan daca ai de citit ceva de genu ala poti schimba din browser pe central european la encoding si se vad:)
Mariustom
Pentru mesajele scrise cu diacritice cred că sunt cam singurul "vinovat", căci puţini sunt cei ce folosesc diacritice, aproape toţi scrieţi "englezeşte", nu româneşte tongue.gif biggrin.gif
Legionaru'
QUOTE(Hoinar @ Oct 9 2007, 11:59 AM) *
Ceva polite de platit? biggrin.gif


Nu.
Pentru a ma delecta dupa o zi de lucru!
guerilla
QUOTE(Mariustom @ Oct 9 2007, 12:39 PM) *
Pentru mesajele scrise cu diacritice cred că sunt cam singurul "vinovat", căci puţini sunt cei ce folosesc diacritice, aproape toţi scrieţi "englezeşte", nu româneşte tongue.gif biggrin.gif

so what? biggrin.gif
ăîţâş- multumit? sa nu mai ceri diacritice. le-am scris aici. suficient.
Mariustom
Eu tot cu diacritice voi scrie. Nasol pentru cei ce vor citi tongue.gif
mike.omega
Atunci nu o sa mai citim ce scrii tu teehee.gif
T u d o r
Intrebare: Vad ca moderatori au ramas doar 3, ce s-a intamplat cu Halba, JK si ceilalti? Sau nu a fost completat inca profilul lor?
Hoinar
QUOTE( T u d o r @ Oct 9 2007, 06:47 PM) *
Intrebare: Vad ca moderatori au ramas doar 3, ce s-a intamplat cu Halba, JK si ceilalti? Sau nu a fost completat inca profilul lor?


De ce crezi ca intreba Legionaru' de Combat Zone? biggrin.gif tongue.gif
Mariustom
QUOTE(mike.omega @ Oct 9 2007, 05:43 PM) *
Atunci nu o sa mai citim ce scrii tu teehee.gif

Mã bucur cã în sfârşit recunoşti asta verymad.gif down.gif
vio
pai uite de exemplu e postat un link care face referire tot in mashini.ro uite : http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...5&start=720 ..... se retin vechile adrese ........ astea noi nu mai sunt la fel datorita lu softu asta ... + pozele au disparut

aci e de editat continutu e cam greu stiu . stiu ca parca si cu diacriticele se poate rezolva prb , dar am uitat cum . o sa incerc sa mi aduc aminte si daca o se mearga la voi aci
vio
alooo scaote ti limitare de animalutze animalizate ... nu mai pot posta o cireada de bere .. or sa creda baietzii ca m am lenevit si nu da bine smile.gif
admin
QUOTE(vio70407 @ Oct 10 2007, 11:48 PM) *
alooo scaote ti limitare de animalutze animalizate ... nu mai pot posta o cireada de bere .. or sa creda baietzii ca m am lenevit si nu da bine smile.gif



La ce limitare te referi?
Baby Blues
Si eu zic ca un Combat zone nu ar strica dupa o zi de lucru. biggrin.gif
Hai sa mai facem cereri poate, poate ne vor da inapoi ce era al nostru. biggrin.gif
Baby Blues
Si iata ca desdi multi dintre noi nu au fost cuminti, s-a indeplinit cererea... biggrin.gif
yeotamara97
Nu te apropia prea mult https://doulaatlanta.com
yeotamara97
Acolo merge maddest femeia acest oraș a vãzut vreodatã https://financialadvisorssanantonio.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.