Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lexus Compact ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
marius68582
Dupa declaratiile lui Tokuichi Uranishi (habar n-am cine e dar suna a pui de samurai biggrin.gif ) Lexus se pregateste sa lanseze un model compact,atat pentru piata europeana cat si pentru cea nord-americana,care sa rivalizeze cu Seria 1 de la Bemve.
florin55503
seama cu multe masini. in sensu ca parca a luat cate putin din designul mai multor masini. e urat oricum. subiectiv vorbind
guerilla
Uranishi este excutive vice president-ul de la Toyota, desi pe multe site-uri e dat ca fiind in felurite alte pozitii. el se ocupa de Global Planning Operations in principal si are ca activitati secundare pozitia de chairman a toyota europe, director financiar la grupului toyota, director al toyota motor sales US si toyota motor north america. cu alte cuvinte e al patrulea om in Toyota.

acum, in ceea ce priveste compactu de la lexus, cred ca astia au sarit peste pasul in care trebuie sa lanseze un break pentru piata europeana, aici unde mare parte din vanzari sint in acest segment.
vio
Lexus sa fac clasa mini ???? miramash .... poate in Clasa compacta mai degraba , Bimivieu serie 1 este un coupe cu 2 ushi in plus si un loc mare pt subwoofere si boxe in spate biggrin.gif
mike.omega
Daca o sa vedeti asemanari cu Impreza Hatch sa nu va mire :evil:
mike.omega
Daca o sa vedeti asemanari cu Impreza Hatch sa nu va mire :evil:
M A R I A N
Daca pretul va fi sub 30000 euro si tractiune fata cred ca va avea succes.
Hoinar
Eu ma gandeam altfel. Daca pretul va fi sub 30000 euro si tractiune spate cred ca va avea succes smile.gif.
Banuiesc ca sunt destui care ar incerca o compacta din asta mica, cu tractiune spate. Ca din cate retin doar Seria 1 se lauda cu treaba asta pe la hatch-urile premium.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.