Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Martor "fulg de nea" galben aprins la temperatura
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Potzocul
ieri dimineata, am avut de facut un drum in afara orasului, era intradevar rece afara, in jur de 5 grade si am observat ca se aprinde martorul in forma de fulg de culoare galbena situat langa martorul p bujii. se aprindea, se stingea, acum din manual am inteles ca se aprinde pentru a avertiza soferul de posibilitatea producerii de polei pe sosea,,,dar nu sunt sigur daca am inteles bine pt ca manualul e scris in franceza si din pacate am ales limba engleza la scoala biggrin.gif sa fie din cauza frigului? sau ...ce rol stiti voi ca are?
claudiu
da, sub o anumita temperatura(3-5grade), depinde de modelul masinii se aprinde acest martor...
ai inteles bine...
cody-man
De la 4 grade pana la 0 grade se aprinde galben iar sub 0 grade se aprinde rosu ...
danmatyas
corect ce zice colegu cody..
Alex100493
Da 0-4 grade galben <=0 Rosu. Si da,e doar de avertizare/atenționare că există pericol de polei. Fără alte subînțelesuri sau avertizări ascunse! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.