Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare - Rugaminte
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW
Sorin113543
Salutare la toata lumea ! Intentionez sa achizitionez un BMW seria 3 SH din 2001 cu peste 70.000 km la bord ... i-as ruga pe cei care au o astfel de masina sau pe cei care cunosc indeajuns de bine sa ma ajute si pe mine cu niste informatii in legatura cu costurile de intretinere pentru o astfel de masina ... avand in vedere ca este SH ... am un venit lunar mediu si as vrea sa stiu daca imi permit sa intretin o astfel de masina ... o sa ma intrebati de ce nu fac alta alegere in functie de bani .... rugamintea mea catre voi este sa ma ajutati in cazul in care as opta pentru aceasta masina ... celalate optiuni le am in vedere deja ... va multumesc frumos si orice fel de informatie imi poate fii foarte mult de folos ... va doresc o zi buna tuturor si astept cu nerabdare raspunsurile voastre !!
danmatyas
ai grija ce masina iei ca o masina din 2001 are in general peste 200 000 km si nu vreo 70 000. Ai sanse sa fie mai putini daca e benzinar..
ionut83652
poi ca intretinere cel putin filtr placute in mai scumpe ce la vag ceva echivalant mercedes fat de vag elimini distributia ! faptul ce e din 2001 dac e diesel te scuteste de probleme la sitemul de injectie !si ca sfaturi sa nu fie lovita (logic) si sa nu aiba turbo uzura asta daca scoti furtunele la galeria de aer si este ulei pe galaerie inseman cao fost fugarita!!
a si mai e chestia cu tractiunea spate daca nu ai mai avut pana acuma iti va lua o perioada pana te obisnuesti (ajuta ff mult DTC )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.