Help - Search - Members - Calendar
Full Version: skoda octavia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Bmw
Am o intrebare pt toti posesorii de skoda octavia.
Dupa cum bine stiti are 2 feluri de bord: pt varianta classic si celalat pt ambiente si elegance.Eu am condus o masina de teste classic cu vreo 7mii km care scartia ca toti dracii . Vreau sa va intreb daca cumva classic e varianta pt europa de est cu calitate mai slaba si daca cei care au classic au avut mai multe probleme decat cei cu ambiente si elegance?
Intreb fiindca am citit pe forum cineva cu un elegance care zicea ca e f. multumit iar eu de masina de teste respectiva nu eram deloc si cred ca cei de la skoda ar trebui sa aiba mai multa grija avand in vedere ca masina de teste e ca o carte de vizita !!!
CRISTIAN27206
bordul de clasic este acelasi in toata europa.la fel si bordul de elegance.masina e aceeasi peste tot.crede-ma.stiu bine.
Sebastian27003
CE AM CONSTATAT EU:
modelul elegance vine in romania cu un computer de bord similar celui de pe Fabia. In alte tari si nu prea departe de noi, acest model este echipat cu un alt computer de bord care nu este diponibil la noi decit pe SUPERB. am trimis linkul asta la Porsche Romania (am comandat o OCTAVIA saptamina trecuta) si le-am cerut sa-mi explice de ce nu am acelasi comuter de bord atita timp cit ei au sustinut ca nu exista diferente intre modelele din aceeasi clasa de dotare comercializate la noi si cele de afara. Hmmmm

http://www.drukos.sk/auto/skoda/akcia/octavia_business.htm
Dragos1
se pare ca link-ul nu mai merge... :evil:

Despre ce este vorba?
Sinner25318
faza cu bordul tine de versiune indiferent de echipare.
primele modele au avut bordul acela ondulat. apoi au introdus pe cel tip "cozoroc". cele ondulate sunt oribile nu imi plac.
o prietena si-a laut octavia prin februarie 2004 si a facut comanda speciala pt cel tip "ozoroc" pt ca aveau pe stoc numai tip ondulat.
mai e o chestie dupa care sa te uiti..la stopuri. ultima versiune are lampa de semnalizare si cea de marsarier cu stila alba si sunt puse unul sub altul. pe cand primele versiuni aveau semnalizatorul galben pus su si cel de marsarier alb la mijloc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.